konflikty, hystericke zachvaty.. som konfliktna?

Príspevok v téme: konflikty, hystericke zachvaty.. som konfliktna?
Lenka77777

dobry den, trapi ma, ze coraz castejsie prichadzam s ludmi do konflikov a vekom sa to iba zhorsuje. mam 30 rokov. vcera napr. ma kolega s jeho zenou pozvali na veceru do ineho mesta, ale vzali zo sebou aj 1 starca - akoze pre mna, v aute cely cas namna fukala klima aj ked som ich poprosila aby ju vypli, potom zaparkoval asi 2 km od tej restauracia, aj ked pred nou bolo miesto, nevladala som tam v opatkoch dojst, este k tomu bolo strasne pocasie, skratka tak sa to nakopilo, ze som si zavolala za drahe peniaze taxik a odisla som odtial domov 50 km. teraz mi je to trapne, ale myslim, ze sa mu neospravedlnim, lebo si myslim, ze som mala dovod. este som rada, ze som tam nespravila hystericku scenu. stavaju sa take veci aj vam? lebo ja uz asi potrebujem psychologa. a navyse mam vycitky, aj ked si myslim ze som v prave.

niesi

Lenka, ja mam 36 rokov.
aj ja stretavam ludi, s ktorymi nekomunikujem, ale vobec mi nebusi srdce alebo nebodaj, zeby som sa citila nejak trapne. prave naopak, so vyztycenou hlavou viem okolo nich prejst, kedze som tym ludom neublizila ja. aj ked sa stretneme u nasich vsetci surodenci a su tam aj moje svagriny, tak ich maximalne ignorujem, a su to skor oni, ktore sa stiahnu, lebo vedia preco. takze hlavu hore!!

Lenka77777

aha, tak to som rada, ze nie som v tom sama. a kolko mas rokov, ak sa smiem spytat?
a ako sa tvaris, ked tych ludi stretnes? lebo ja tu byvalu najlepsiu kamosku musim stretavat casto, lebo pracujeme v jednej budove. vzdy sa mi srdce rozbucha, ked ju vidim.
a pritom som hlupa, lebo ja sa nemam za co hanbit. ona ma zradila, ked som bola 6 mesiacov PN z dovodu tazkych zdravotnych problemov a kedze mala vtedy novy vztah, ani po mne nestekla.
naco taki priatelia? pre mna je priatelstvo posvatne a nikdy by som sa takto nevykaslala na priatela v nudzi.

niesi

Lenka, ja som pochopila, ze to nie je len vcerajskom. tiez sa s mnohymi kamaratkami nerozpravam, kedze ma sklamali. ani s byvalym sefom, dokonca aj v rodine. a to len preto, ze som neskakala tak, ako vsetci piskali. mame to zrejme v povahe. s dvoma svagrinami sa vobec nerozpravam, lebo mi pridu primitivne. no mozno pre niekoho nie su, ale pre mna ano. a je mi to vlastne uplne jedno. mnohi si myslia, za som mozno arogantna, ci namyslena, ale pravda je taka, ze ked ma niekto fakt napali, tak uz s nim nemam o com rozpravat a prerusim akukolvek komunikaciu. nemam potom ziadne vycitky, vlastne preco by som ich aj mala mat, uz sa tymi ludmi vobec nezaoberam, proste ich vymazem a mam pokoj.

Lenka77777

niesi, adam, ale to nebolo len vcera.
mala som najlepsiu kamaratku, s ktorou sa uz 2 roky vobec nebavim, lebo ma velmi sklamala.
ale tiez aj druha dobra kamoska ma zradila, tak aj s tou som to ukoncila.
tiez v rodine sa nebavim s 1 pribuznou.
tiez aj s byvalou spolubyvajucou a byvalym sefom.
s kazdym kvoli vaznemu dovodu, ale uz to nie je nahoda, ze je tych ludi tolko!
s byvalymi partnermi ani nehovorim, ten posledny nie ze ma nepozdravi, budem rada, ked ma na ulici neopluje :-) ale zase partnerske vztahy, to je z inych dovodov.

niesi

ked natrafis na tych spravnych ludi vo svojom zivote, tak sama isto nezostanes. ale keby len predsa, tak je lepsie byt sama, ako s ludmi, ktori nam komplikuju zivot. nemyslis? ja mam par ludi okolo seba, sama si vyberam s kym sa budem kamaratit a kto ma nejakym sposobom sklame, tak je koniec. nevraciam sa uz k tym ludom. nikdy sa nezdrziavam v spolocnosti takych ludi, pri ktorych sa citim zle alebo je tam iste napätie.

Lenka77777

lebo este som sa dopredu pytala, ci tam bude treba vela chodit, a on ze nie, ze len 3 minuty a ze sa mam elegantne obliect. zato som si dala take vysoke topanky. tiez ma nastvalo to, ze tam dovliekol toho spolocnika pre mna, co nebolo dohodnute, a ten mal aspon 65 rokov!
dalsia vec je, ze kolega je zenaty a mam rada jeho zenu, ale na tuto akciu dosiel s thajskou frajerkou. ale o tom som vedela dopredu, ale aj tak mi to prislo take nemoralne.
moja mama vsak hovori, ze takto skoncim sama, ked sa s kazdym rozhadam. neviete nejaky liek na urazlivost?

niesi

nemyslim, ze si konfliktna. som trosku podobna tebe, v podobnych situaciach. nemame uz 18rokov, tak sa nemusime, ci nechceme podriadovat inym, povedat si nahlas co nam prekaza. ja mam tiaz rada pohodlie a do restauracie v zlom pocasi, peso by ma nikto nedostal. je to mozno aj o pohodli, ale preco nie? tiez zvazim, kde, kedy, ako a s kym pojdem do mesta,kina a pod. vobec nemam vycitky, ani ty by si ich nemala mat, skor ti tvoji kamarati.