Príspevok na kúpu motorového vozidla

Príspevok v téme: Príspevok na kúpu motorového vozidla
andrea.

Dobrý deň. V mám problémy s chôdzou, nakoľko som prekonala detskú mozgovú obrnu. Nikdy som štát nevyužila na žiadny príspevok, pracovala som od mladosti a všetko som si zabezpečovala sama. Ovšem mám 34 rokov a zistila som, že čím ďalej tým menej vládzem prejsť peši, dokonca aj do zamestnania už ledva vládzem prejsť. Cestovanie nepríchadza do úvahy. Urobila som si vodičský preukaz a chcela by som kúpiť auto a požiadať a príspevok na jeho kúpu. Vie mi prosím niekto povedať, aká je jeho výška v súčasnosti a čo všetko okrem zdravotného stavu sa skúma? Napr. aj majetkové pomery?

Immelda

Ako ŤZP, mi bol poskytnutý príspevok na kúpu auta. Mám ho 5 rokov, chcela by som ho predať a kúpiť novšie. Chcem sa opýtať: musím vrátiť pomernú čiastku príspevku aj vtedy keď sa tentoraz nechystám požiadať o ďalší príspevok?

radana

A este nieco-nie kazdeho volaju pred posudkoveho lekara,niekedy pri nezvratnych diagnozach dokazanych vysetreniami rozhoduju od stola..

radana

ajaja-pojdes si na UPSVaR pre tlaciva,ktore das potvrdit u lekarov,ku ktorym chodis,potom to odnesies na UPSVaR na oddelenie posudkovych cinnosti a cakas nejake 3 mesiace na rozhodnutie,ci ta uznaju,ze si odkazana na individualnu prepravu a ci ti teda PP na kupu OMV priznaju.Ak ano,daju ti z uradu vediet a ty si ides vybrat auto,nevadi,ze ho nemaju na sklade,vystavia ti na konkretne auto predfakturu-vyberies si,aku ma mat vybavu,farbu...Musis potom priniest doklad o tvojom prijme,ak neprekrocis 2-nasobok zivotneho minima,daju ti 85% z cena auta najviac vsak 200000korun.Auto nesmie byt starsie nez 5 rokov a musis ho kupovat z predajne,alebo bazaru...Nie od sukromnej osoby!Potom odnesies predfakturu z predajne na UPSVaR a im trva tak mesiac,pokial to preplatia predajcovi a on ti vystavi fakturu na tvoje meno.Potom ho ides dat zapisat na DI a prefoteny technicak prinesies na zalozenie do spisu.A este nieco,ak sa chces uchadzat o prispevok na kupu OMV,musis minimalne 2 krat do tyzna navstevovat skolu,alebo zamestnanie...

radana

Urcite napis aj na tu stranku www.csz.sk do sekcie poradna,daju ti tam fundovanu odpoved,urcite ti odborne pomozu,su velmi zlati :)

ajaja.

radana, vidím, že sa vyznáš. Prosím a aký je postup. Pôjdem na ÚPSVaR, vypýtam si tlačivá a obehám doktorov. Potom si pôjdem objednať auto a hneď mi dajú predfaktúru? Lebo na auto sa čaká aj dva mesiace. A tú predfaktúru im predložím a čakám na predvolanie posudkového lekára? či ako to je?

radana

A este mi znama hovorila,ze tym,ze je syn ZTP,tak predajca poskytuje na auto aj nejaku zlavu,myslim 5%...
Na fakturu treba dat napisat celkovu cenu vozidla a potom pri fakture uz bude vystavene,ze 200000korun v starej mene uhradil UPSVaR na zaklade rozhodnutia a ostatne si doplatil ty.Predfaktura,aj faktura musi byt vystavena na teba!