Absolventska prax

odpoved

suz : mas to troska pomylene. Volakedy bolo, ze musis byt 3 mesiace zaevidovana na UP a az potom si mohla ist na AP. Po novom nariadeni uz nie je podmienka tych 3 mesiacov, uz sa nemusi tolko cakat.
Da sa to obist, postup som popisal o dve spravy nizsie .

anjelik9

ja som bola na nejake necele tri mesiace bo šak kríza =) a vravela že to sa môže len raz a max je to na 6 mesiacov

suz

vyrad sa z evidenicie po 3 mesiacoch mozes poziadat o znovu zaradenie

pocas 3 mesiacov si musis hradit sama vsetky poplatky co ti hradil urad a ked uz budes zaradena potom mozes poziadat zase o absolventsku prax

ale podmienkou na abolvensku prax je ze musis byt minimalne 3 mesiace evidovany..to je ked ides prvy krat..neviem ci sa to musi dodrzat aj pri druhom raze

odpoved

A myslis ze taketo " obchadzanie zakona " sa bude vystavovat na nastenke UP ??? Teraz dostali dotacie na 2010, takze ted sa rozbiehaju s AP, a ked si uz raz bol na praxi a nemas ece 25 a chces sa znova zasit na cas, tak sa odhlas, znova sa prihlas a dovod uved, ze si nenasiel pracu v zahranici a preto ziadas o znovuzaradenie do evidencie ... A potom Ta mozu znova zaradit na kandidatku AP :)

julianolll

v januari som skončil AP po prvy krat. ale cez mojho znameho ktory robí na urade som počul že ak sa odhlasim na urade prace na 15 dni a znova zaevidujem .tak môžem isť znova na abs. prax. je to pravda? ako dôvod možem uviesť napr. nevydarená praca v zahraničí.....

:-Pbebe

ja som na AP druhy krat no uz mam pred 25 taze posledny krat...a mozes ist znova odstupom jedneho roka...ale s tym ze musis byt mimo UP 3 mesiace vyradena/y... cize dobrovolne platit odvody alebo zamestnat sa