Tichí ľudia/Samotári

Príspevok v téme: Tichí ľudia/Samotári
KoralínaK

Vždy som bola taká tichšia, hanblivá, radšej niekoho počúvam ako rozprávam a mám problém zapojiť sa do rozhovoru. Hlavne pri ľuďoch, ktorých nepoznám alebo ktorí mi veľmi nesedia. Neviem ani nič vybaviť, niekam zatelefonovať, opýtať sa...keď už fakt musím, tak to urobím, ale radšej to prenechávam iným. Aj v škole sa cítim dosť hlúpo, keď som stále ticho. S niektorými spolužiakmi si fakt nemám čo povedať, lebo oni kecajú len o diskotékach a alkohole. Mňa také veci nebavia, radšej si doma prečítam dobrú knihu alebo pozriem film. Vlastne som rada sama, nevadí mi to až tak veľmi, ale niekedy mi chýbajú ľudia, s ktorými by som sa mohla porozprávať aj o hlbších témach. V škole ma majú celkom radi, aj keď asi len preto, že sa s nikým nehádam, neohováram a každému pomôžem. Nie až tak extrémne tichá, normálne sa bavím so spolužiakmi, len sa pritom cítim nesvoja a nervózna. Keď som s niekým koho nepoznám tak je to ťažšie. Pokiaľ je to len jeden človek, tak v pohode, ale baviť sa s úplne neznámou skupinkou je moja nočná mora. Aj keď asi to závisí aj od tých ľudí.

Čo s tým? Veľa energie vynakladám na to, aby som nebola stále ticho, snažím sa zapájať do rozhovorov, prídem ku skupinke spolužiačok a počúvam ich, pôjdem aj na kofolu alebo na kávu. Len sa pri tom necítim dobre, lebo s tými ľuďmi si nemám čo povedať...

Možno trochu zamotané, ale neviem čo s tým. Nájde sa niekto podobný, kto je radšej sám ako v spoločnosti? Inak mám 19.

beskyd

nikdy som nechapal ludi ktori v pripade ak sa s niekym necitia dobre, pokladaju to za svoju chybu a nedostatok. preco sa vlastne bavis s ludmi pri ktorych sa necitis dobre? poznam x ludi ktori mi nesedia a nezaujimaju ma a pred nimi rad uprednostnim samotu. poznam niekolko (menej) ludi ktorych mozem a rad si pokecam aj ked v principe nie som zrovna filantrop.. ale este mi nenapadlo ze by som si to mal vycitat:) ludia su v zasade svine, treba to tak brat a riesit skor seba a svoju prosperitu ako inych a zapracovat na sebe tak aby boli vysledky a prislo opodstatnene sebavedomie.. dobry pocit pred sebou samym a od toho sa odvija vystupovanie, prejav, posobenie navonok. a inak, mozes mat vsetkych na haku:)

niektoakoja

no oji milí, moje dieťa je po mamine, a to je prúser...

dnes ráno som v škôlke dostala školenie ako sa má 4 ročné decko brániť výpadom od spolužiakov - veľmi zaujímavé..asi dám malú na karate.

to sa proste meniť nedá, ona je v podstate slušné tiché dieťa, je šikovná, len nemá "široké lakte".tak ju už škôlke otravujú rôzne típky.je hanblivá a tiež skôr v kúte ako v strede pozornosti. ak má niekto skúsenosť ako takéto dieťa posmeliť, aby sa vedelo presadiť, nech napíše....v´daka vopred.

Igor2

Ja takisto patrím k tichším ľuďom a musím priznať, že asi tak ako všetko v živote má to svoje výhody aj nevýhody. Niekedy sú tichší ľudia vystavení tomu, že druhí ľudia sa k nim správajú horšie, dovolia si k nim to, čo by si k druhým nedovolili. A v dnešnej dravej dobe môžu mať tichší ľudia problém s presadením sa. Pozitíva sú trebárs v tom, že väčšinou sú tichší ľudia pracovitejší, svedomitejší ako tí komunikatívni. Vyznačujú sa skromnosťou, majú bohatý vnútorný život. Ja som veľmi tichý hlavne v novom prostredí s cudzími ľuďmi. Ale postupne keď spoznávam prostredie a ľudí v ňom tak som schopný nájsť si aspoň jedného človeka s ktorým si rozumiem. Samozrejme niekedy mi vadí, keď niekto povie vetu typu: Ty si stále tak ticho, povedz už niečo. Vnímam to ako pokarhanie. To je niekedy tá nevýhoda kolektívu v ktorom je jeden tichý človek a potom mu jeho tichú povahu ako keby vyčítali. Ja by som však tak isto mohol vyčítať hocijaké negatívum na povahe druhých ľudí a nerobím to.

dionee

niketoakoja to ma tesi... Aspon nemam pocit ze som cudna.
Ja viem ze s niekym nemusim kecat to je zas ina skupinka ludi, z nich si nerobim nic... ale potom je taka skupina ludi s kym niekedy kecam a niekedy sa im vyhybam.Neviem preco, a mam z toho vycitky, ze co si o mne budu mysliet... Potom ma uz chyta paranoja ze sa namna zato hnevaju.. Ja to normalne citim ze ma bodaju ocami zato....
A potom to cervenanie...
Alebo este take haluze ze napr.zubarovy nepoviem nieco co sa chcem spytat , nieco vediet, pretoze sa to nedokazem opytat.Niekedy nedokazem niekde zavolat.To su vsetko veci co chcem zmenit.
Od buduceho tyzdna al. od vikendu idem natom pracovat podla tej knihy.

niketoakoja

ojojoj, toto je celé o mne - taká sonm bývala cca do 30 rokov..potom som pochopila, že život potrebuje, aby som bola iná, práca a okolnosti ma pozmenili..jednoducho to inak nešlo...ale nemyslite si, aj dnes sú ľudioa a situácie, s ktorým si neviem povedať viac ako dobrý deň, to máme dnes krásne počasie...

je to tak a netreba proti tomu bojovať.stačí sa len trocha zaujímať o druhých..a vybrať si správne okolie,.

dionee

max, ja ti neviem niekedy to neni ani pred sefkou, a to vtedy ked ona nieco chce. Vtedy som v pohodee... Ale ked ja mam ist za nou alebo niekedy aj za niekym s kym sa bezne bavim. Teda ked nieco potrebujem vtedy sa cervenam.Ked nic nepotrebujem je to ok. Alebo niekedy za niekym pridem - v praci, a kecam s nim aj pol hod , a potom aj tri tyzdne co sa mu vyhybam a citim trapne a vlastne neviem preco. Vela veci robim a neviem preco. Alebo niekade nejdem len nech niekoho nevidim, nestretnem, nemusim s nim kecat- ako pise joshua, nemam s nimi o com.
Ale mysim ze to bude uz odmala, problem vychovou..

joshua99

Ked citam tieto prispevky akoby som o sebe cital.Presne s niektorymi ludmi by som kecal hodiny a stale by bolo o com a s niektorymi neprehodim ani slovo alebo ak hej tak len take tie silene rozhovory.Mne to ani nevadi ze som tichi ale nemam moc rad ked tam cely cas sedim ticho ale mne sa o opijasoch a tychto temach nechce hovorit.Som ani necakal ze kolko nas takychto ludi je:D

maximilian

nazdar, to som ja max2, ale registrovany...nevedel som v noci uplne spat. Netrapi ma velmi ten alchymista, ale si vtipna a prakticka (s tym darovanim). Zacnes sa cervenat, ci potit? Iba pred sefkou, alebo pred akymi ludmi sa ti to stava? Inak, ja myslim, ze vacsine z nas sa obcas nieco podobne stane, ci je to prilis silne u teba?

dionee

No niekedy veru a az extremne, bezdovodne.
Alebo sa bezdovodne cervenam. Napr pred sefkou chcem posobit sebavedomejsie, proste je tam toho a treba sa to naucit ovladat.
No ved najskor si zisti presnejsie nieco o tej knihe aby si si nekupil blbost , i ked darovat sa to da vzdy:D

max2

o alchimistovi som pocul, nejaka kamaratka tvrdila, ze je to skvela kniha. A presne to, co ty, ze su tam krasne myslienky atd. Pozriem si tu stranku, ale nie som si isty, ci to bude pre mna to prave... Ved dam ti vediet. Takze ty sa nadmerne hanbis?