Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Strata čuchu a chuti

Príspevok v téme: Strata čuchu a chuti
Artyty

...uz dlhsie mam nadchu, sice nic extremne hrozne, ale nedari sa mi jej zbavit...nekycham, neslzia mi oci, len v nose mam husty hlien, ktory sa mi sice dari vysmrkat, ale mam pocit akokeby som mala vo vnutri napuchnuty nos, lebo sa mi nosom zle dycha...problem je, ze uz viac ako tyzden nic necitim!!! ani vtedy, ked sa naparim alebo nos preplachnem vincentkou a je relativne volny...niekedy sa mi pri nadche stalo, ze som nic necitila, ale tak 2-3 dni a aj to pri totalne zahlienenom nose...teraz uz mam vazne obavy, ze sa mi ten cuch hadam ani nevrati!!!! mate niekto skusenost alebo dokonca radu prosim???

barča85

Ahojte.asi pred rokom po nádche sa mi viac nevrátli čuch. necítim jedlo, prostredie, lekári vráteniu čuchu nedávajú nádej. vie mi niekto poradiť, príp. máte podobnú skúsenosť?
ďakujem

pinkndpurple

ja som po dobu roka nemala čuch ani chut okrem toho že som si necitila žaludok ani pocyt sytosti ani jedlo v nom bolo to strašne tažké akoby ste nič nezjedli,tak som sa prepchávala aby som aspon trocha citila že som niečo zjedla, strašne tažké tobolo,o rok na to som sa ocitla na psychiatirii.

Milujem

Chcela by sm vás poprosiť o radu som silná alergička a astmatička nemam nátchu ani necítim že by ma niečo bolelo.Doktory hovoria že mám zväčšené mandle.Prosím poradte mičo mám urobiť aká koľvek rada mi pomože a ak máte aj číslo na nejakého doktora čo by mi mohol pomôcť tak prosím dajte mi číslo budem vám veľmi vďačná!!!

X-tina

Ahoj Artyty,
keďže zažívam to isté, rada by som sa spýtala, ako to s tým čuchom dopadlo? čo ti pomohlo a ako dlho trvala liečba. Veľmi by mi to pomohlo.
Ďakujem

Rišo

Vie mi niekto poradiť? Mám problém s čuchom a chuťou. Cítim to, čo iní necítiaa ak aj cítia, tak ja to cítim výrazne. Niekedy cítim v nose a aj v ústach divné chute a pritom som nič nejedol také.

voňavka

Ďakujem Ivka 1 aj RNG, už mi s tým treba niečo robiť, najprv skúsim nosiť okuliare nižšie, na chrupavke nosa, lebo tie kosti pod nimi ma až boleli od chladu, keď ich mám vonku, potom skúsim medicínky. Môj doktor mal názor, že či mi čuch chýba?!,tak som to nechala ale chýba mi veľmi. Dúfam, že sa mi to upraví. Asi o 2 mesiace dám správu, či to boli tie perfektné okuliare alebo už starnem, či čo.

Ivka 1

Voňavka ak cítiš prenikavé pachy - chemické riedidlá leptajú sliznice, dalo by sa ešte pomcť kvapkaním aloe spraya a propolisom a uzivanim vitaminu A,E,ktore maju vplyv na obnovu sliznic. Pre podrobnejsie info mi mozes napisat na mail.

RNG

Skus doplnok zinku, ten ma nejak naokolo nieco spolocne zo zrakom a cuchom.
Davka 30az 50 mg denne.
Samozrejme ak mas nejaku aktivnu infekciu v prinosnych priestoroch, tu treba vynicit tiez, napr kvapkami roztoku citricidalu.
Ak je to viralna infekcia, tak zaberie koloidna strieborna voda, kvapky do nosa viackrat denne.

voňavka

Mám problém -strata čuchu.Zvláštny je v tom, že cítim riedidlá a plyny, necítim pach psa, zhorené buchty aj ked stojím vedľa,ani vlastné telo. Vôňu krému na tvár cítim iba s rukami na nose.Môže to byť z alergie, alebo aj odkedy nosím okuliare?-taký studený obklad na nose od rána do večera môže mať vplyv na jemný opuch vnútri nosa, keď aj ináč som citlivá na chlad? Má niekto podobnú skúsenosť a pozná/asi/ prognózu? Ďakujem

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Strata čuchu a chuti - Fórum - ZDRAVIE.sk