Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Všade samý prach

Príspevok v téme: Všade samý prach
upratovacka

Prosím vás,čo mám robiť,aby sa mi v byte tak neprášilo?Už som z toho fakt zúfalá,keď jeden deň pozametám,alebo povysávam a za pol dňa mám znova všade kopu prachu,ja nechápem,odkiaľ to ide...žeby z paplónov,keď ukladám postele?ale veď to neni normálne,v jednom kuse je tu samý prach,hlavne na podlahe...mám všade plávajúcu,ale to je neskutočné,ako je všade na nej vkuse samý prach a vlasy...čo mám urobiť,aby sa tu toľko neprášilo?nepoviem raz za čas,že utrem prach a povysávam...to by bolo v pohode...ale každý deň je tu nový a nový prach...z čoho?

ivana4837

pre Petuska B:

máš úplnú pravdu,že sa pri horúčavách majú pozatvárať okná,ja som to skúšala veľakrát,ale po 2-3hod.musím otvoriť okná,mám jednoducho taký blbý pocit nedostatku vzduchu...aj to je diagnóza,žalúzie tie máme vtedy samozrejme pozaťahované.

Petuska B

Keď sú horúčavy tak sa práveže nemá vetrať :-) veď si púšťate ten horúci vzduch do vnútra, skúste pozaťahovať žalúzie alebo rolety alebo záclony, čo kto má a uvidí ten rozdiel teploty, vetrať sa má ráno a večer pred spaním- pretože sa potom aj lepšie spí. To či sa ti práši z vonku, teda od cesty vidíš dobre na oknách, či sú hneď po umytí špinavé a zaprášené.

ivana4837

Tak potom jedine otvoriť cez deň tie okná mimo hlav.cesty a večer všetky...v horúčavách,keď nechcete "popadať" od tepla zostáva už len asi tolerovať ten prach.Aj to 3.poschodie je ešte dosť nízko,my bývame na siedmom a aj tam ešte ten hnusný prach z cesty vyleze.ahoj

upratovacka

nie Ivka,nebývam na prízemí,bývam na 3 poschodí...tiež mám 2 okná do hlavnej cesty a 2 vedľa...ale ako vetrať len večer,keď cez deň sa tu nedá vydržať,tak je tu teplo...no teraz už ani nie,ale v lete som chodila holá po byte,aj deti...to sa proste nedalo

ivana4837

Ahoj,

odporučila by som ti vetrať až vo večerných hodinách,alebo napr.ja to robím tak,že máme chvalabohu dve izby (1/2bytu)otočené na stranu,kde nie je cesta a nechám otvorené okná v tých izbách a ak sú otvorené všetky dvere ide "čerstvý" vzduch do celého bytu.Nebývaš na prízemí aj to môže byť problém???

Petuska B

Ano z paplonov sa strasne prasi najma ak mas paperove periny, dalej vetraj ked nie je premavka az taka husta, prach nikdy neutierajte suchou handrou ale mokrou namocenou v cistej vode, suchou ten prach neutrete ale rozvírite, najprv utriet prach mokrou handrou potom povysavat a ak sa da pozmyvat podlahy.

upratovacka

siina vďaka za reakciu...áno,bývam hneď pri hlavnej ceste...žeby som prestala vetrať,aby to prešlo?:-)

siina

upratovacka...
nejaký zaručený recept proti prachu ti nedám...lebo aj ja by som ho potrebovala...
Ja tak isto..utriem prach a prejde chvíľka a už tam je zas...
Ale asi nie tak veľa ako píšeš ty...
Nebývaš náhodou niekde v blízkosti niečoho čo môže spôsobovať prach...hlavná cesta alebo nejaká píla, alebo niečo také?

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Všade samý prach - Fórum - ZDRAVIE.sk