Tabletky na potrat?

bella12

Janushka, nepošpiň si ruky krvou nevinného, ktorý sa nemôže brániť. Interupcia nie je prerušenie tehotenstva, pretože po nej sa už v tehotenstve nedá pokračovať. Je to definitívne ukončenie nového rozvíjajúceho sa človeka. Ty by si asi nechcela, keby Ti toto urobila Tvoja mama - tak ani Ty to nerob svojmu dieťaťu. Ak nie si pripravená na dieťa, porozmýšľaj nad inými alternatívami, len si nezaťažuj svoje svedomie touto nespravodlivosťou. Myslíš si, že si dosť silná na to, aby si uniesla hrozné bremeno podstúpenej interupcie?

www.alexisporadna.sk
www.zachranmezivoty.sk

Aja02

Hm. Dúfam, že sa do takejto situácie nikdy nedostanem, ale ak by som si mala vybrať medzi interrupciou a adopciou, tak by som si vybrala interrupcia. V živote by som nedala dieťa na adopciu.

betom

ja suhlasim s ivetkab, ak je to mozne donos a daj k adopcii. ja som pred mesiacom potratila, nechcene - zamlcany potrat. Citim smutok, ale urcite nie taky velky a take obrovske vycitky ako maju tie, ktore idu dobrovolne na prerusenie tehotenstva. Na svete je tolka nespravodlivost, tie ktore chcu mat nemozu a tie co mozu zabiju...

Monika1984

bella12/Mas uplnu pravdu, je to tak! presne to co si popisala, hovorim z vlastnej skusenosti, vsetko co si napisala uplne sedi! vedeli by o tom rozpravat hlavne tie co to zazili...

ivetkab

prosím ťa nezabíjaj to dieťa,budeš to ľutovať donos ho a daj na adopciu,kolko je parov čo si želaju babo a nemôžu mať,potešiš tym niekoho

bella12

POoMOC, riešenie, ktoré Ti v prvej chvíli napadá, nemusí byť práve najlepším. Žena zaskočená nečakaným a nechceným tehotenstvom vidí len jedno riešenie - potrat. Myslí si, že keď bude po ňom, jej problém zmizne a odľahne jej. Zvyčajne odľahne, ale len nakrátko. Zažehnala katastrofu, ktorú si predstavovala, že by nastala, keby sa nebola postarala... A neskoro prichádza na to, že tehotenstvo nebolo skutočnou katastrofou, ale naopak požehnaním a to, čo prežíva po potrate je tisíckrát horšie ako jej predstavy pred potratom...

Nerátala so ženskou psychikou, ktorá sa onedlho po zákroku začala hlásiť: pocit prázdnoty, hanby, viny, prenikavý smútok, úzkosť, strata sebaúcty, depresia, časté vzlykanie, úzkosť, odcudzenie, osamotenosť, samovražedné sklony, neutíchajúce výčitky svedomia... Keby si dieťa nechala, časom by sa s danou situáciou vyrovnala a prežívala by radosť, lásku, hrdosť, ktoré by jej dieťa dennodenne dávalo. Teraz má prázdne lono a aj keď dieťa pôvodne nechcela, je nešťastná, že ho niet ...

Nedá sa len tak ľahko zabudnúť, že bola tehotná. Počíta, koľko by malo rokov, keby ..., nemôže vidieť kočíky a tehotné mamičky, depresie sa zintenzívňujú v čase výročia potratu či termínu narodenia. Neskoro zistila, že nielen dieťa, ale aj potrat je na celý život, nedá sa vrátiť späť. Postabortívny syndróm je syndrómom žiaľu za nenarodeným dieťaťom. Žena musí smrť každého svojho dieťaťa - aj toho nechceného a potrateného, oplakať - tak bola stvorená. Kým neprijme svoj podiel viny jeho na smrti, nenájde pokoj ...