euba-externe studium

Príspevok v téme: euba-externe studium
exx

prosim vas, nastupujem teraz do prveho rocnika na fhi na externe studium, len neviem ako tobezi, na uzapise nam nepovedali nic dokopy...tak prosim tych ktori tam chodia,alebo chodili ze ako to bezi na externom, vyucuje sa len v sobotu, alebo aj cez ine dni? rozvrh este nezverejnili,ale co som kukala tento semester co bol tak vyucovanie bolo kazdu sobotu, je to naozaj tak?lebo vela ludi mi hovorilo niektori aj co boli na euba ze sice na nete je zverejneny rozvrh ale ze nechodia kazdy vikend...a este by som chcela vediet,ako to na tych prednaskach chodi, robite si poznamky,alebo ako? lebo ja som nebola zvyknuta pocuvat a z toho si robit koncept,chodi sa tam aj s notebookmi ze si to tam pisu studenti alebo nejake diktafony alebo co?budem rada ak mi odpoviete,aj popripade aki su tam profaci a tak...diky moc:)

exx

a ty na aku fakultu chodis? a sami profaci asi nepovedia ze na moje prednasky nemusite alebo musite chodit?...lebo nemam tam znameho nikoho na tej fakulte ani odbore cize nemam sa s kym skontaktovat, iba byvaly spoluziak je na tom istom odbore len na dennom ale tiez prvak cize je na tom ako ja...ved prave ze ani ja sa nedokazem sustredit na to ked niekto rozprava, mna to nudi a uspava:D a da sa externe v pohode zvladat? myslim to ucenie, a behanie soboty na vyucko, lebo ja budem dochadzat asi 250km...a tie prednasky su iba v sobotu?ci niekto si to da aj na iny den?lebo rozvrh este nezverejnili, co uz mali a stale to odkladaju...

tinulik25

nie samozrejme som nechodila na každú prednášku - skôr nie ako áno:)vždy som si zistila na ktorej si na to profáci potrpia a chodila som iba na tie (zvyšok bol aj tak len zabijak času)ja som navyše z tých ktorý ani nepočúvajú (väčšinou som si zaobstarala nejaký časák), ale poznámky väčšinou zoženieš od spolužiakov. Pomohlo by ti inak pri učení keby si si od starších študentov zistila na čo si ten ktorý profák potrpí a sústreď sa len na učenie toho konkrétneho...Veď uvidíš sama ako to bude fungovať...Každý ti povie z akej literatúry sa máš pripravovať na skúšku.

exx

a mala si kazdu sobotu prednasky? boli aj take na ktore si nemusela ist?viem ze mi tam nebudu diktovat, uz na strednej nam nediktovali od slova do slova, len ide o to ze neviem ako to budem pisat pocuvat naraz aby mi neunikli ine veci a kym si nieco zapisem...a z tych poznamok si sa aj ucila ze na skusky? asi to ale nestacilo ci ako? a oni napriklad povedia ze nastudujte si taku a taku literaturu?to s tym som ako zmierena ze profaci nebudu milucki, za to ze maju titul pred menom aj za nim tak si myslia ze mozu vsetko....kazdopadne diky za odpoved

tinulik25

my sme mali prednášky len v soboty (potom niektoré skúšky boli aj cez týždeň, to záviselo od profáka). Na predáškach len počúvaš a robíš si poznámky (zabudni že by ti niekto diktoval čo si máš napísať), môžeš kludne používať aj notebook. A radšej bud pripravená na to že 90 % profákov sú svine....Ale nenechaj sa odradiť - držím palce:)