alkohol

zajtar

prave teraz v týchto dnoch bude 15 rokov čo som sa nedotkol alkoholu,verte vobec mi to nie je luto a vobec to nebolo tažke...začiatky ale boli tažke...ked niekoho to zaujima možem napisat viac

levicaaaaaa

biopichh, závislosť sa vyznačuje práve tým, že si chorý myslí, že s tým vie skoncovať, ale neskoncuje s tým, lebo má XY dôvodov prečo s tým neskoncovať, ale je presvečený, že by to dokázal, ale neurobí to...

biopichh

hlavna otazka je preco pijes? ked najdes dovod toho, skus ho odstranit... isto clovek nepije lebo mu to chuti, nieje to ako s jedlom... spolocnost? utapanie problemov? kolko mas rokov? Ja mam asi tiez problem, teda ini to tvrdia aj ked ja si myslim ze problem nemam, kedze s tym viem zo dna na den skoncovat. Ja pijem iba v spolocnosti sice nemam dno asi to jedine co neviem je kedy prestat ked uz zacnem...

18hvizd

Juraj k. tak to mi je ozaj velmi luto..:-((...a co otec??...ten na to co vravi?..alebo ocka nemas??..budem rada,ka mi odpises...dakujem

ivana4837

nixse,

týchto zariadení nájdeš cez google dosť,ale všetko je zbytočné,ak sa ten dotyčný človek z toho nechce dostať,musí to chcieť v prvom rade on sám a treba zistiť aj príčinu prečo hľadá útechu v alkohole.

DRŽÍM PALCE!!!

nixse

Ak vie niekto radu..
Prosim o pomoc.
Zijem v Zahranici a prave som dostala spravu ze moja matka s tym alkoholom prehana,uz je to na nevydrzanie,robi hanbu kade chodi,nastara sa o seba,len pije.Ma 61 rokov,zije z mojim bratom ktory ma tiez vztah k alkoholu.Kto vie poradit o nejakom protialkoholickom zariadeni.a co mam podniknut ako prve.
Dakujem

alkoholik

Je to velmi tazke, ale da sa. Psychiatricka napise lieky a treba chciet zacat. Toslovo chciet je velmi dolezite.20 rokov som pil a stratil som skoro vsetko.Liecil som sa na Prednej horetam to bolo zufale ale clovek abstinoval,horsie je ked som sa vratil do realu.Znovu som zacal. Pochopil som ze musim zacat znova,ale doma zo vsetkymi nastrahami.Prestal som sa stykat s byv. kamaratmi, zmenil som filozofiu a zavrel som sa doma na 1 mesiac. Bral som lieky a velmi tazko som znasal abstaky.Myslel somze totalne svoknemPo mesiaci som zacal chodit vonku medzi lud.Bolo o hrozne obdobie.Nepijem,ale sa trasiem ako osika.Teraz je so mna abstinujuci alkoholik ktory berie drogy od lekara.