Nadmerná tvorba hlienov a chronická nádcha

Príspevok v téme: Nadmerná tvorba hlienov a chronická nádcha
Livinka1

Dobrý deň, prosím Vás o radu týkajúcu sa liečby chronickej nádchy a nadmernej tvorby hlienov. Od bábätka mám problém s nádchou a hlienami, mám slabšiu imunitu, dennodenne upchatý nos a zväčša dýcham ústami (aj v spánku). Pokiaľ ma chytí choroba ťažko sa mi dýcha aj ústami, nakoľko mi hlieny stekajú do ústnej dutiny a často ich musím vykašliavať aj keď nie som chorá. Už ako dieťa som vyskúšala mnoho nosových sprejov, no nič nezaberalo. Mala som 3x vyberané nosné mandle, čistenú sliznicu a mnohokrát prepychovaný nos, to zabralo max. na mesiac. Potom ma moja obvodná lekárka poslala na alergiológiu, kde som zbytočne chodila 5 rokov a brala kopu liekov,napr. Xyzal, Aerius, ... nezabralo. Ďalej ma poslali na vyšetrenia soli v pote - Cystická fybróza kde bola hodnota na hranici s nábehom na túto chorobu. Momentálne užívam prírodný prostriedok - Sinusan, ale výrazné zmeny nieje vidieť. Viete mi prosím Vás poradiť akú liečbu mám zvoliť? Ďakujem :)

Luna116

Livinka1:
PROBIOTIKÁ , COLOSTRUM, Zn, vit.C

(moja kamarátka má roky chronickú nádchu celoročnú, vkuse bola zahlienená, kýchala a pod., berie probiotiká a colostrum a pomohlo. Nemá príznaky po celý rok, len sem tam kýchne, ale je lepšie pár dní za rok , ako celý rok :) ... na posilnenie imunity je dobrý aj Zn a vit C :) ..
veľa šťastia

Atoska

Uz rok ma trapia zatekajuce hleny Nekaslem, len v ustach ich mam a mam pocit ze sa mi tvoria po kazdom piti aj jedle. V noci ich neustale musim vypluvat. Som z toho zufala. Bola som na ORL, gastro vysetreni, alergologii, ale nic vazne mi nezistili. Kto mi poradi? Uzivam rhinocot do nosa ale nepomaha mi to.

karfiol

Tiež trpím na hlieny už asi 10 rokov vykašliavam tri krát denne neuveriteľne množstvo.ktomu sľabosť a nadmerná spavosť.Nepomáhaju žiadne spreje, ani lieky proti alergie. našiel som si na internete ,, o 50% menej astmatických záchvatov, týka sa to aj hlienov. Sú to dychové cvičenia problémy sa pomaly zlepšujú.volá sato Buteyková metoda. www.butejko.sk.

Barboritta

preplachy dutín ste neskúšali ?
kým som ich ja neabsolvovala, mala som takisto veľmi časté nádchy, a choroby celkovo..

Habbs

Mozem s istotou povedat,ze lieky na alergiu ako senna nadcha ,alergiu na travy a dreviny vobec nepomahaju.Uz vobec nie vakciny. Skuste odstranit mlieko z jedalnicka.Je to spustac mnohych alergickych reakcii.Zacnite brat 3gramy vitaminu C denne.Mne to pomohlo a ani som nedobral tie zbytocne chemicke lieky a ani ich uz nepotrebujem.A to som zevraj podla doktorov alergik jak bič.Hlavne aby som si u nich kupil tablety za 4eura,ktore nepomahaju,tak si kupim Vitamin C a predidem mnohym chorobam

bambulos

jajkafr, no tak to si asi dam vysetrit tie chlamydie, ako nevravim ze alergicku reakciu mozu sposobovat ale to upchatie nosa vraj ano, mne nezaberaju ani lieky na alergiu a to som tiez vybrala viac druhov a nic, tak mi zostava asi len to vysetrenie na plucnom alebo moze vysetrenie na chlamydie urobit aj obvodny lekar?

jajkafr

bambulos
ak máš podozrenie na pľúcne chlamýdie daj si to vyšetriť. Vyštrenie sa robí odberom krvi a odosiela sa do labáku.
Ja mám chronickú alergickú nádchu už niekoľko rokov nezaberá mi nič ... ak užívam lieky je to miernejšie ale nič moc a tiež mám pozitívne Chlamydie pneumonie a Mykoplazmy pneumonie, už niekoľko rokov a to som vybrala už niekoľko druhov antibiotík, ale nepočula som o tom, že by mi mohli spôsobovať alergickú nádchu.