Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Je toto bezpecna kombinacia lieciv?

Príspevok v téme: Je toto bezpecna kombinacia lieciv?
Ben11

Dobry den,
Chcel by som poprosit o radu najlepsie nejakeho odbornika na lieciva. Na vyliecenie mojho Helicobactera Pylori mi boli predpisane gastroenterologom lieciva Duomox 1000 + Doxybene 100 + Helicid 20. Vsetky lieciva mam uzivat sucasne. Uz som sa chystal, ze od dnes vecer ich zacnem uzivat, ale po prestudovani pribaloveho letaku k liecivam Doxybene a Duomox som zistil, ze penicilinove antibiotika (Duomox) sa v ziadnom pripade nesmu sucasne uzivat s tetracyklinovymi antibiotikami (Doxybene). Bolo to v tom pribalovom letaku uvedene s vykricnikom a to iste, ale opacne je uvedene aj v pribalovom letaku ku liecivu Duomox 1000. Je mozne, ze sa lekar pomylil a predpisal mi nespravnu kombinaciu antibiotik? Teraz naozaj neviem, ci mam tie lieky zacat uzivat alebo nie. Urcite si nechcem este viac pokazit zdravie. Velmi by mi pomohla nejaka fundovana rada. Vopred dakujem.

Ben11

Dnes mam v umysle zavolat doktorovi, ktory mi tuto kombinaciu predpisal a opytat sa ho na to. Ale ak tu niekto vie poradit tak budem vdacny.

jajkafr

fromilid je claritomycinum nieje to penicilinové antibiotikum. Ak si niesi istá skús sa poradiť s lekárom. Zavolaj mu a opýtaj sa či to môžeš užívať naraz, alebo zájdi do lekárne a tam sa to opýtaj myslím si, že ti určite poradia. držím palčeky

Ben11

Ifka dakujem za odpoved. A nevies ci je ten Fromilid penicilinove antibiotikum? Lebo mne sa jedna o to, ze v letakoch je s vykricnikmi napisane, ze sa nesmu sucasne uzivat penicilinove (amoxicilin) a tetrecyklinove antibiotika. Myslim, ze Fromilid ani do jednej z tychto kategorii nepatri.

ifka1

no.duomox a doxybene sa u nas nepredpisuje, ale fromilid s doxybene bezne.aj pri liecbe helikobaktera.takze ja si myslim, ze doktor vie, co ti predpisal.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Je toto bezpecna kombinacia lieciv? - Fórum - ZDRAVIE.sk