3-rocne dieta

neblazni

mojKOo, až teraz som si prečítala tvoj príspevok! Nechápem! To čo tu píšeš?? Iba postihnuté dieťa sa v 3 r. pocikáva??! Ty si náhodou neni postihnutá na mozog?? Kriste pane, toto ma fakt vytočilo!!

A som presvedčená, že ty určite dieťa nemáš!!! A prajem ti, aby si si potom všetko s tvojím bábätkom raz užila... Predpokladám, že ho budeš akurát vláčiť po dokotroch, lebo nebude zapadaťdo priemeru a tabuliek... !

neblazni

Neblázni, prosím ťa, je úplne normálne, keď sa také malé dieťa pocikáva a dokonca V NOCI!!! Niekedy mám pocit, že mamičky chcú, aby sa im hneď narodilo dieťa čo nemá dudel, čo sa nekojí, čo chodí na nočník alebo ešte lepšie na záchod od narodenia, čo samé zaspí a najlepšie vo svojej izbe atď.

Môj malý mal na noc plienku do 5 rokov! A ty to riešiš v 3, že si už nevieš rady?? Ja som to lekárke povedala, ale aj ona povedala, že sú aj také prípady a tuším až od 6 rokov by sa mohlo hovoriť o pomočovaní. Stihli sme to akurát - v noci sa prestal pocikávať v 5,5 rokoch. Teraz má 8 a je to úplne normálne, živé a zdravé chalanisko:)

mojKOo

moja, jednoznačne navštiv doktora,popripade psychologa.bude to problem psychiky.ved ma predsa 3 roky a to by sa už nemal pocikavat. navštiv DR.neodkladaj to a plienky už dietatu v takom veku nedavaj. |iba ak by bolo postihnute| ale ty to neuvadzaš,tak predpokladam,že je dietatko zdrave:

jajka001_

hlavne sa nevytacaj, je este malinky, to by ho este viac stresovalo, kazde dieta je ine, ved mu kludne davaj este plienky na noc

jusana

ono ja viem asi kedy mu treba cikat, mrvi sa na posteli alebo sa postavi na posteli a caka vtedy ho davam na nocnik, niekedy aj sama od seba ked idem ja spat tak ho davam.

niekedy ma to vie riadne vytocit.

jajka001_

a nedavate mu privela pit pred spanim? neviem, nas maly od dva a pol spi bez plienky, pocikal sa len raz, spociatku cikal aj v noci do nocnika ale asi len mesiac. spytajte sa lekara ci je ok, ci tam nemoze byt porucha. ak tam nie su stresy...

jajkafr

dieťa v 3 rokoch ešte neviem 100% ovládať močenie aj v noci. V tomto veku sa ešte môže stať že s dieťa v noci pociká. Niektorým deťom to trvá až do nástupu do školy. Niektoré noci spí možno tvrdšie a nezobudí sa na to, že mu treba cikať.

jusana

no uz to trva par mesiacov (2-3). ono on ma take vykyvy, ze jeden tyzden je to ok pyta sa aj v noci alebo vydrzi do rana a po tyzdni sa zas pocikava. o dalsi tyzden zase vsetko ok a tak to ide dookola