zápcha, ako ju odstranit tipy

Príspevok v téme: zápcha, ako ju odstranit tipy
EliskaH

obcas zvyknem mavat zapchu,alebo tvrdu stolicu, problemy s travenim. Niekde na nete som citala,ako si domoct j pravidelnej stolici. Na ranajky si davam hustu kyslu smotanu /RAJO napriklad/,do nej trochu mletej skorice,lyzicku medu,dve lyzice orechov,hrozienka. Po pol hodine si spravim silny CIERNY caj do velkej salky, asi pol litra vody s troma sackami cierneho caju. Hned po vypiti tohto caju bezim na zachod (:. Tiez je dolezite dodrziavat zdravu zivotospravu,nejest vela masa a naopak, jest vela vlakniny. Takisto na zapchu je dobry GRAPEFRUIT, zjest ho cely s bielou supkou, velmi dobry na creva. Vyborne je tiez robit si ´jarnu´ a ´jesennu´ocistu klistirom,ktory si zavedieme do konecnika, a vyplachujeme creva s vodou /jeden a pol litra vody prevarime,nechame vychladnut na ludsku teplotu a pridame malu lyzicku citronovej stavy alebo jablcneho octu/. Dufam,ze moje rady pomozu vsetkym ktori to potrebuju, pekny den!

kaciatko7

Mirka, niekedy je dobre aj viac veci naraz, aj semiacka aj vlaknina, rychlejsie sa upravi :)
nerobia ti mliecne vyrobky potiaze, mne velmi, nemozem ani jogurt, ma to na mna skor opacny ucinok :((

kaciatko7

super je aj tento recept: vecer zaliat ovsene vlocky prevarenou teplou vodou, pridat mlete lan. semienka, rozne orechy, hrozienka (kto chce, nie je potrebne), slnecnicove semiacka, mleta skorica, nechat napucat do rana, su to perfektne ranajky, dodaju energiu, kopec vyzivnych latok a vlakniny.
alebo ryza natural je tiez velmi dobra (ja ju jem na rozne sposoby, kase, rizoto, len tak sama mi vsak chuti najviac :) - je fajn aj na schudnutie :))

mirka 23

Eliska, semienka dostať bežne v hypermarketoch, ja kupujem v kauflande, su lacne, ale treba ich pomlieť, myslim že najlepšie su čerstvo pomlete...a netreba kupovať žiadnu vlakninu ani pripravky. Aj RNG potvrdil, že toto je vyborny zdroj vlakniny.

kaciatko7

Psylium je velmi dobre, ja uzivam 3 krat denne polievkovu lyzicu. najlepsie je co najprirodnejsie, ja objednavam z netu, lebo v lekarni som vacsinou nasla s roznymi prisadami (farbiva, E-cka...) vo forme gelu a mali velmi nizky obsah cisteho psylia. Nie je to ani velmi drahe a upravi to stolicu, len treba pravidelne uzivat.

- mira

Dostatok vlákniny má zelenina, celozrnné obilniny, nelúpané semienka, nemusíte kupovať psyllium. Z takej stravy nemôžete dostať zápchu.
Zápchu dostanete len z mäsovej, mliečnej stravy alebo z bielej múky

lopticka

ja mam uplne jednoduchy recept proti zapche. tiez som s tym mala volakedy problemy. kazdy vecer si dam jablko alebo pomaranc, v zime domacu kyslu kapustu. rano sa vyborne vyprazdnim a dopoludnia idem aj 2-3 krat na zachod.

el567

Ahoj, no mala som znamu, ktora nemala stolicu aj tyzden, nic jej nepomahalo ani tie naj prehanadla...akurat vtedy sme mali v rodine tu vodnu hubu - vodny kefir, ci kombucha neviem uz presny nazov a nedala nato dopustit...velmi jej to pomohlo a upravilo crevnu mikrofloru..neviem kde sa to da zohnat,ale skus sa nato popytat...pa

EliskaH

no, nehovorim ze cierny caj je najzdravsi..nemusi sa pit kazdy den.Len pocas zapchy.Ide o to,ze prostrednictvom neho sa creva ´rozhybu´..

S Colonixom mam skusenosti, je to dobra vec, aj mi pomohol...ale v polovici som prestala,lebo som jednoducho nevydrzala dodrzovat terminy papania tabliet a z tej vlakniny mi islo na vracanie.Ale caj bol super,vecer som si spravila a rano som mala stolicu. Je vsak zbytocne predrazeny!

Lanove semienka som este neskusala,kde ich mozem kupit?