Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

výživné od oboch rodičov

Príspevok v téme: výživné od oboch rodičov
Michala11111

prosím vás nevie mi niekto poradiť ohladne výživného? Mám 22 rokov a študujem na VŠ rodičia sa už dávno rozviedli a tak od otca mám nárok na výživné, avšak už dva roky nežijem ani s matkou (kvôli hádkam) a tak sa chcem spýtať či mám nárok na výživné aj od nej aj ked trvalý pobyt mám stále u matky.
Ak mi niekto odpovie budem mu veľmi vdačná moc mi pomôže

Michala11111

Prosím Vás neviete náhodou kde by som mohla nájsť nejaký vzor pre písanie žiadosti o výživné?? Lebo keď som hladala na nete našlo mi len žiadosti o náhradné výživné. Vopred veľmi pekne ďakujem

Michala11111

Prosím Vás neviete náhodou kde by som mohla nájsť nejaký vzor pre písanie žiadosti o výživné?? Lebo keď som hladala na nete našlo mi len žiadosti o náhradné výživné. Vopred veľmi pekne ďakujem

Michala11111

babenka1 mamina vie o tom ona nebude robiť žiadne problémy ja nechcem žiadne súdne spory, len chcem to štipko a nevidím zmysel aby ma s nou posudzovali ked s nou nežijem.
A zdá sa mi to dosť logické čo si písala a dakujem za názory všetkým, už som volala aj na prokuratúru, a všelikde možne a povedali že sa dá mať upravenú vyživovaciu povinnosť u oboch rodičov takže sa dám do toho

Gianna28

Tak súd to náhodou zaujíma, kde v skutočnosti žiješ:-)Aj keď máš nahlásené trvalé bydlisko u matky, možeš si dať návrh na súd na určenie výživného. Len to v tom návrhu nezabudni napísať, že s matkou nežiješ a uviesť súčasnú adresu ako korenšpondenčnú, keď nebývaš na adrese trvalého bydliska.

babenka1

vieš, ona môže napríklad tvrdiť aj to, že nakoľko bývaš ešte stále u nej (oficiálne) a ONA platí réžiu za byt (nájomne, elektrina, odpady) a ty neplatiš nič (pritom tam máš trvalý pobyt!!!), tak vlastne to je to čím ti prispeva. proste od teba nežiada, aby si platila polku réžie, hoci máš na tom mieste trvalý pobyt. Možno sa ti to zdá nelogické, čo píšem, ale pokiaľ si nahlásená ja JEJ adrese, nikoho nezaujíma, či tam naozaj žiješ alebo nie.

babenka1

teraz už rozumiem, ale kým máš u nej trvalý pobyt, tak máš smolu, ste posudzované ako spoločná domácnosť. Máš niekde nahlásený aspoň prechodný pobyt? Hoci asi ani to nebude dosť, ty nemáš ako dokázať, že s ňou nežiješ.

Michala11111

babenka1 ako som písala chcem to len kvôli štipku aj tak by som to výživné od nej nezobrala, ja si myslím že som dosť samostatná, po celý čas brigádujem, tak ale je to málo a mimochodom chcela som tento rok ísť na externé bola som pevne rozhodnutá no bohužial robotu som si za 4 mesiace nenašla, kedže nemám prax a kedže je kríza je velaa nezamestatných s praxou a nepotrebujú nejakú externú študentku. Takže tak

Michala11111

babenka1 ako som písala chcem to len kvôli štipku aj tak by som to výživné od nej nezobrala, ja si myslím že som dosť samostatná, po celý čas brigádujem, tak ale je to málo a mimochodom chcela som tento rok ísť na externé bola som pevne rozhodnutá no bohužial robotu som si za 4 mesiace nenašla, kedže nemám prax a kedže je kríza je velaa nezamestatných s praxou a nepotrebujú nejakú externú študentku. Takže tak

Michala11111

velmi pekne dakujem za všetky názory, asi som to dobre nenapísala, totiž je pravda, že matka mi neprispieva už dva roky, ale mne skôr ide o sociálne štipko, ktoré by som chcela dostať, ale pokial budúú posudzovať mamin príjem tak ho určite nedostanem, čo sa mi zdá nespravodlivé, kedže ja s mamou nežijem, tak len preto by som dala žiadosť na súd, je mi jedno nech uznajú 30eur ja to od nej pýtať nebudem len to potrebujem mať na papiery kvôli štipku

babenka1

no ja neviem, podľa zákona samozrejme máš právo, len sa mi to zdá veľmi hlúpe, že na to ti mama nie je dosť dobrá, aby si s ňou vychádzala (aj na hádku treba vždy dvoch), ale jej peniažky sa zídu, že? predsa len v 22 rokoch treba aj trochu viac samostatnosti, ja si vysokú financujem sama, nezaťažujem rodičov. A to s nimi vychádzam dobre, len sa mi zdá blbé, že v 23 rokoch mám byť od nich ešte závislá.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

výživné od oboch rodičov - Fórum - ZDRAVIE.sk