Co mám robiť Hucanie v usiach

Biela Kobra

Zlatinko, odborne sa to volá tinnitus. Súvisí to vo väčšine prípadov s cievnym systémom. Trpí tým veľa ľudí. Hučanie (u niekoho pískanie alebo hvižďanie) zhoršuje únava, nedostatočná spánok alebo problémy s chrbticou alebo krvným tlakom. V tvojom veku by malo stačiť párkrát poriadne sa vyspať a prešlo by to. Tiež sa treba viac pohybovať a ak to neprejde, navštíviť rehabilitáciu, kde by ti mali ponaprávať krčnú chrbticu. Tiež pi dosť tekutín a vyhýbaj sa hlučným miestam.

aria1

simka 111, to ozývanie v hlave ti prestalo? Mne sa už rok ozýva v jednom uchu (hlave) ked niekto hlasnejšie rozpráva, alebo telefonujem, alebo ja hlasnejšie rozprávam. Neviem z čoho to môže byť.
Má to niekto?

Mara

ahojte,predvcerom som z nicoho nic pocula pri uchu,akoby mi lietala tam mucha a chvilu nato som myslela,ze ju mam v uchu,stale som pocula akomi bzuci v uchu,ale preslo to a dnes po 2 dnoch mi zacalo piskat v usach a zalahlo mi,dost zle pocujem,nevie mi niekto poradit co to moze byt?inak dost som sa zlakla,ze mam v uchu nejaku much a bojim sa doteraz,aj ked uz nemam pocit,zeby mi tam nieco bzucalo

simka111

Ja som si včera fenovala vlasy fenom ktorý dost huči a ked som si fenovala vlasy tu pri ušiach tak som zrazu mala pocit akoby som menej počula na jedno ucho..mam s toho pocit ze mi ten hukot poskodil bubienok..ale ved to neni mozne ne???????
Teraz mi stale v ušiach hučí, ked som v klude tak sa nic nedeje...ale ak niekto rozprava hlasno,alebo je nejaky hluk,napr.silny prud vody tak sa mi to ozyva v celej hlave a tiez mam pocit akoby mi v uchu bzučali muchy.. :( :(
Môže to byt z toho fenu?????
Alebo mam nejaky zapal a to teplo z fenu to rozbabralo?????

nanina

Ahoj.chcela by som ti poradiť. To hučanie može mať povod v psychike.Ja som mala podobné problémi keď som mala 14 rokov.Hlavne večer mi tiež hučalo v ušiach,ale len keď som zavrela oči. Bola som aj u ušného ale nič mi nezistili. Mala som v tej dobe trocha mindráky zo školy a ono sa mi to upravilo samo-po nejakom čase. A aj teraz stačí menší stres a mám to znova. Skús navštíviť ušného a keď ti nič nezistí tak porozmýšlaj či tiež nemáš z niečoho strach a pod. Može to byť s toho.

OOzoe

to hucanie trapi aj mna dobrych 6 rokou ale u mna to nastalo stoho ze som robila v hlucnom prostredi a dokonca mam uz aj polovicnu stratu sluchu mne bolo povedane ze sa uz stym musim naucit zit