pre mamu som stale dieta, unavuje ma to

Príspevok v téme: pre mamu som stale dieta, unavuje ma to
nepochopena?

Mam 24 rokov, byvam s rodicmi, dokoncila som VS, zacinam pracovat, teda na vlastne byvanie zatial nemam, len sa staviam na vlastne nohy. Mama ma neustale vnima ako 15rocnu, kontroluje kam a s kym idem, mojich kamaratov pozna po mene, ked sa vratim, pyta sa, kedy som prisla, kde sme boi, co sme jedli a pili a co sme robili. Ak idem nieco vybavit na urad, kontroluje ma co a ako som im povedala, ako som to vybavila. Vysluchy, ktore mi lezu krkom. Znervozniem uz pri otazke \"co nove v praci?\" Ja sa jej \"co nove v praci?\" nepytam, lebo by to skoncilo tym, ze ona sa vykeca zo svojich problemov a mna tym zatazi, lebo mam dost svojej prace - nayvse nerada si nosim pracu domov, doma o nej ani hovorit nechcem, na co, doma chcem vypnut. Ako jej dokazat, ze som samostatna, za si viem veci vybavit sama, ze nepotrebujem ustavičnu kontrolu. Nikdy som nic nevyviedla, bola som bezproblemove dieta, nikdy som nebola opita, nikdy som nefajcila, nemam skusenost ani s najlahsimi drogami. Moze jej starost plynut z toho, ze som jej jedina dcera popri 2 starsich synoch? Ti dvaja vksue v dacom plavaju a bez jej penazi a pomoci by uz boli na ulici. Ale ja nie som predsa ako oni... Uz pocas vysky som pracovala, zarobila som si aspon na vreckove aj viac, som zodpovedna a aj tak je vec tak ako je.

bezak ondrej

Na kazdu otazku "Kam ides" odpovedaj "Von".
Na otazku "Ale kam von" odpovedaj "No von".
Na druhu otazku "No ale kam von" odpovedaj" Von, este uvidim" a tak podobne.

Mna stari strazili a pri tejto taktike od toho upustili uz v 16tich.

kajka01

ale kukla som si len tvoj posledny prispevok:)) ako ti vykrykovala ze si chatovala ..na to bola moja reakcia ze toto by som nezniesla..:)

kajka01

no tak ked mas pracu nemozes ist do podnajmu? ci by si nevychadzala...ja mam tiez 24 ale toto by som nezniesla, mne uz len vadi niekedy(zavisi od nalady) ked sa ma mamina vypytuje kam idem s kym idem kedy pridem..a pri tom viem ze to mysli dobre...

nepochopena?

Ja uz neviem... Dnes som sa prisla naranajkovat, ani som schvalne nezacala hovorit o sebe, o tom, ze som do noci makala - aby to nezacala ona rozvijat (musim totiz zostavit a spisat nejake dokumenty, ktore treba odovzdat v termine v praci a v noci som ich po tyzdni prace dorobila), len mi zacala len tak vycitat, ze cele vecery chatujem... (?) lebo ma vidi vecer za PC, ak prave nie som vonku s priatelmi alebo nepozeram telku... Ohradila som sa, ze nemam 12, aby som chatovala, ale ze vecery za PC pracujem. Ze tomu ona neveri, ze to robim, ked tam vysedavam. Mam pracu, kde mi treba pracovat trochu aj doma, ale nevadi mi to, moja praca je moje hobby, musim sa proste denne pripravovat, pomaham si internetom, zhanam tam info, skratka rozhodne nechatujem - nepotrebujem to, mam dost svojej prace, ale bavi ma... to je vsetko. Hadzanie hrachu o stenu.. a ked sa chcem obranit, je to horsie ako utok.

ket

blbost... mama robi chybu. mas pravo na trochu sukromia a volnosti. ty si bola bezproblemove dieta a ani teraz nic take nevyvadzas co je fakt obdivuhodne. len aby si potom nelutovala ze si si nic neuzila a nezacala sa vyburovat neskor ked uz to nebude take vhodne. mam to doma, moja mama to prezivala s jej rodicmi a teraz sa im za to riadne msti. stale prahla po ich uznani a robila veci tak ako sa"patria", ale dockala sa len vacsich buzeracii. nikto jej ziadne ocenenie"slusnej a dobrej dcery"nedal, nikto si to nevazil. a to len preto, ze si neuvedomili aka je dobra. keby nieco vyviedla tak by im cvaklo aky poklad v nej maju. takze zacni to cim skor riesit-rob si po svojom a rozumnymi argumentami a asertivnostou odstav svoju mamu a zi si svoj zivot aby sa vam kvoli tomu neskor este viac nepokazil vztah. ved tvoja mama urcite nechce aby si z nej mala taketo haluze.. a presne-robi len to co jej dovolis... vela stastia...

karioll

to je vec veku,teraz to beries ako buzeraciu,ked budes v maminom veku budes taka ista.mozno.mozno je mama len zvedava.chod ty prva za nou,a stale jej vypravaj co bolo ako bolo s kym bolo,garantujem ti ze za 5 minut ta prestane pocuvat

muc

mne tvoj problem sa vidi dost detinsky.
pochopis svoju mamu az ked raz budes sama rodicom. mimochodom, bud rada, ze ju este mas a ze sa uprimne zaujima ako sa mas a co sa s tebou deje. pride cas, ked tu uz nebude a nebude mat uz nikto o teba taky mamickovsky zaujem mat. vaz si kazdeho dna, kym svoju mamu mas po boku.
raz ti bude chybat....

tabita

Nepochopena, myslela som ze ten problem mam len ja a zrazu najdem tvoju temu...
Neviem co robit...este dva roky budem doma... som zufala

nepochopena?

tabita - hah, to poznam, tie reci, ze som zahladena iba do seba a nic ine ma nezaujima... ach jo, len verim, ze takto nedopadnem s vlastnymi detmi aj ja.