Ako si vybudovat vztah so psikom

Príspevok v téme: Ako si vybudovat vztah so psikom
havko

Ahojte, mame doma male steniatko psika ktory je "priatelsky a potrebuje neustaly kontakt s clovekom". Nikdy sme pred tym psika nemali a neviem ako sa k nemu chovat, ako si s nim vybudovat vztah. Ako dava psik najavo svoju lasku? Taktiez neviem ci sa mu mam neustale venovat, ked za mnou beha po celom byte, co mam robit ked sa chce stale hrat? Nezvykne si na to potom prilis?

Dakujem za vsetky rady

kukuruza

s tym vencenim vonku - my sme to robili tak, ze ked sa steniatko napapalo, tak do 10 min sme s nim sli hned von a samozrejme, ze sa za par minut vonku vykakalo, vycikalo. Takisto ked sa zobudi, hned s nim ist vonku. Nase steniatko si zvyklo asi uz o 2 - 3 dni na to, ze ked mu trebalo cikat,kakat slo ku dveram ...

havko

Akurat som sa ta chcela spytat ako ho naucit ist na potrebu ked je von, lebo zatial sa mi zda (ako aj ty vravis),ze ked je von tak nic,ale ked je doma a zobudi sa,tak hned si hlada miestecko na "potrebu" :) A akeho mas?

darika

Ked sa zobudi,chod s nim hned von,aby sa ti nevycikal dnu.Potom ho vonku ak to urobi pochval.Pohladkaj ho a povedz,ze je sikovny.Ked ho chvalis,tak musi mat iny ton na neho ako ked ho karhas.Pes nerozumie slovam,ale tonom.

darika

Daj mu na to miesto nejaku handricku.Pohraj sa s nou s nim a potom odid.Tu handricku mu tam nechaj na jeho mieste.

darika

Tak on je este malinky.Urcite ste ho zobrali od mamy,pri ktorej bol stale.On si teraz hlada tu mamu v tebe ty,ze je pri tebe neustale.Zober ho na ruky a odnes ho na miesto.Ak nejake ma.Ak sa ti da,zavri za sebou dvere a nechaj ho tam.Ked zisti,ze za nim neprides,najde si zabavku alebo sa zlozi a bude spat.Havkovia prespa denne aj 16 hod.Len on ked ta vidi,chce ta aj citit.Proste si ho nesmies vsimat.Hlavne ked si robis jest,nech je na svojom mieste.Odnes povedz "miesto",poloz ho tam a "ostan".A takto stale dookola.

havko

No neustale sa mi moce pod nohami a kuse do teplakov,papuc,noh..Teraz som s nim sama doma a nemozem si ani poriadne spravit jest,, Je to mopslik a ma 7 tyzdnov

darika

Ako myslis,ze nepomaha,ze si ho nevsimas?Co robi?Proste ho musis ignorovat ako keby tam nebol.Havko musi vediet,ze sa mu nemozes venovat vzdy,ked si to on zaziada.Len si ho netreba vsimat.Posli ho na miesto.Vzdy ho zober a ked tam bude,povedz "miesto".On je ale este asi hlupucky.Kolko ma?A aka je to rasa?

havko

Dakujem,. a ked sa chce hrat,stale pri mne je,a nepomaha ani nevsimanie si,co robit? nemozem sa s nim hrat cely den