odsudene (ale realne)

Príspevok v téme: odsudene (ale realne)
ninkaH

Zaujimalo by ma ako to funguje vo vazani.. Mozete pisat kazdy, kto mate nejake skusenosti, ale najlepsie bude, ak napisu ti, co sedeli.. Ta otazka ma dost zaujima a ak niekto pozerate odsudene a mate aj vlastnu skusenost, rada by som vedela ako to porovnavate serial- skutocnost. Naozaj sa moze clovek vo vazani bat o svoj zivot? Naozaj je policajtom "jedno" co sa tam deje? Nikoho nezaujima ked tam chce niekto niekoho zabit (alebo "len" zmlatit ci inak potrestat), len sa tvaria ze o tom ani nevedia? Mne sa ten serial odsudene velmi nepaci, pozrela som si prve diely len zo zaujimavosti a zda sa mi byt prehnany. Tak by som rada vedela pravdu.. dakujem

fialocka_7

čo sa tu niektorí pohoršujete nad tým ako sa majú ludia vo vazení? ved vrahovia , zlodeji, násilníci ... sa majú ovela lepšie v tom vazení ako mnoho ludí na slobode!!! majú teplo,stravu,strechu nad hlavou...ja by som ich dala do nejakej diery (aspon tých najhorších) a tam nech zhnijú!!! manžel bol vo vazení na exkurzii a to čo tam videl-celkom pekné izby,majú prácu,fajn stravu,program ...chlap čo zabil-umlátením svoje dieťa? dostal pár rokov,ale má to čo som písala vyššie... to čo je za spravodlivoť.nad tým sa treba pohoršiť...policajti by mali byť ešte tvrdší k takýmto "ludom"? !!
a nižšie som čítala príspevok,kde niekto útočí na policajtov....áno je veľa takých ako ste písali,ale to isté sa deje aj v súdnictve,podnikaní atd...nielen v polic.zbore...a vačšina policajtov je normálnych...jedného mám za manžela-má VŠ,je to normálny chlap,a svoju prácu si robí najlepšie ako vie...aj ja som predtým nadávala na policajtov,ale ked som spoznala jeho a jeho kolegov,presvedcilo ma to ze netreba vsetkych hadzat do jedneho vreca...

zara336

chcela by som sa opytat ... ako by som mohla nazriet do zenskej vaznice v Nitre ... mam na mysli nejake organizovane navstevy ... na psychicku podporu alebo nieco podobne ... ak mate skusenosti alebo kontakty na nejake charity ci centra pomoci, co to organizuju ...dajte prosim vediet ... dakujem ... zara

moska8

Tak sa mala sťažovať. Ja som osobne som sa s takým prípadom nestretla zatiaľ. Ale ak je príkladom, tak zrejem sa to stalo. Nemalo by śa to stávať, možno bola výnimočná situácia. A kde bola? V Nitre- Chrenovej? Alebo bola vo vyšetrovacej väzbe? by som povedal že tem je to možné, lebo ako som už písala,obvinení ú na tom často horšie ako odsúdení. A ďalšia vec, máme málé kapacity...Takže možnon tvoja priateľka na to dopĺatila. Vieš, celkovo je u nás zlý systém, ja som len reagoval, pretože s tým prichádzam do styku a seriál dosť znemožňuje ich aj moju prácu.

samosam

moska8/
velmi sa mylis, ked pises, ze ta, co kradla nie je spolu s vrahynou. moja byvala priatelka je prikladom, ze ano!

moska8

No ako sa to vezme, majú sa dobre..No u nás sa majú lepšie odsúdení ako obvinení, a to pre obvineného platí prezmpcia neviny..Odsúdení ktroí sa nachádzajú v ústave na výkon trestu odňatia slobody s lahkým stupňom stráženia chodia normálne do roboty, a často chodia aj s MHD, odpracujú niekde napr. na stavbe a vrátia sa do ústavu. Je to podobné ako vojna. Ústavy so s tredným stupňom stráženia je taká kombinácia dvoch (ľahkého anajvyššieho stupňa). V ústavoch s najvyšším stupňom stráženia - Ilava a Leopoldov, tam s von nedostanú, mnohí sú na celách 23 hodín a tam aj pracujú a jedia. Napriek tomu to nie je až také zle, pretože sa mnohí do väzenia vrátia lebo sa už vonku nedokážu prispôsobiť, v base majú presný režim na každú minútu a vonku? Nevedia čo so sebou...

moska8

Ahojte, ja som síce "nesedela", ale skoro každý deň s tým prostredím prichádzam do kontaktu, okrem toho som túto špecializáciu 4 roky študovala na Akadémii policajného zboru. Môžem vás ubezpečiť že seriál Odsúdené sa úplne vymyká reaite, také situácie aké v seriály nastávajú sa v realite nestávajú. "Bacharky" - referentky režimu robia v ženskej väznice ženy, určite konflikty, alebo prípadné výmeny názorov nerieši chlap ako v tom seriály. Je nerálne aby v ženskej väznici konflikty prerástli až do takejto podoby ako v seriály, taktiež tam ženy ani zďaleka nevyzerajú ako herečky. Tiež nemajú všetky voľný pohyb a už vôbec nie také veľké cely, to riadne scénaristi prepískli. Ďalej je nemožné, aby tam niektorá ženy mala takú moc akú ma Grófka, na jednej cele nie je žena, ktroá niekoho zabila s tou ktorá napr. niečo ukradla. A to v tej miestnosti kde žehla či skladajú prádlo, teda, kde by sa také udialo. U nás keď sú v robote tak sú rozdelené aj podľa stupňa stráženia, či ako by som to vyjadrila, a v miestnosti určite nie sú samé a bacharka nie je za dverami.

happi

niekde sa maju ako na dovolenke-tym myslim NVU s lahsim stupnom ochrany(I), ale v takej III. je to horsie-ale maju co si zasluzia. Za znasilnenie 1-2 roky? To je o com?