Macka v byte

lombardo1981

Rado sa stalo. Ja síce chovám hafana a vonku, ale do záhrady môže iba pod dozorom. Je tam zopár vecí, ktoré by mu neprospeli. A on veľmi rád degustuje.

Deria

Tak to vyzera, ze je to ta ista rastlina. V kazdom pripade to daj pre istotu prec! Mam papuchov a uz roky nemam kvoli nim izbove kvety v tej miestnosti, kde sa pohybuju. Ako som spominala, prevazna väcsina tychto rastlin je pre zvierata jedovata/toxicka. Zviera nemusi z toho hned uhynut, ak nezje vela, no pravidelnym obhryzanim sa dostavaju toxiny tiez do organizmu, co moze mat velmi zle nasledky. Macicke davaj travu.

simka111

Nie nechcem ju nim krmit,ale macka ma vo zvyku kvety okusovat,preto sa pytam.Fialky som uz musela prelozit na ine miesto,lebo viem,ze su jedovate.

Deria

Neviem ti sice odpovedat presne, no viem, ze prevazna väcsina takychto rastlin, hlavne izbovych kvetov je jedovata. Preco, co s tym chces krmit macku?

simka111

Nevie niekto náhodu či je tučnolist pre mačky jedovaty ???? Na nete som síce našla skupiny jedovatých aj neškodných rastlín, ale tučnolist nebol nikde... dakujem :)

Betka1

môj syn je alergik, mačku máme desiaty rok
okrem toho sme mali škrečkov, rybičky, korytnačku...ale mača zo dvora by som nebrala do bytu, bude nešťastné a aj vy , lebo sa nebude vedieť v byte chovať... treba si zobrať mača od chovateľa z bytu, čo nejdú do chovu , nie sú až tak drahé a šlachtené mačky majú alergénov menej, ni e je to celkom pravda že je to alergia len na srsť, bo tie mačky zvonka majú v srsti roztoče zvonka a tie čo sú v byte tie ich nemajú, existujú aj krátkosrsté plemená, tie nepotrebujú tolko starostlivosti...a inak, neviem či mačka ruší negatívnu energiu, ale je fakt že tá naša je našou radosťou

Betka1

môj syn je tiež alergik, máme mačku v dome 10 rok, mali sme aj škrečkov, rybičky, korytnačku a pestoval od kaktusov až po masožravky napriek svojim alergiám, ja som za deti neizolovať, ale mačka je kastrovaná a očkovaná, odčervovaná a všetko čo k tomu patrí...a je od chovateľa čo choval mačky v byte, takže ju mama naučila hygienickým návykom a vie sa v byte chovať... obyčajnú mačku zo dvora by som do bytu nezobrala... bola by nešťastná a vy tiež z jej správania...okrem toho mačky čo sú šlachtené majú alergénov menej, a ked si zaobstaráte mača čo nejde do chovu tak ani cena nie je vysoká až tak