Syn sa iba fláka...

Príspevok v téme: Syn sa iba fláka...
Ivana3984

s Manželom mám jedného syna. Má 20 rokov, nikde nepracuje, po nociach sa fláka s kamarátmi. Bývame v rodinnom dome. Doma ani v záhrade nič nepomoze. Spí do 12--tej
ide von príde o tretej ráno a zase to iste. Nepomozu vyhrazky ani dobre slovo.!
Ja sa už 5 rokov liečim na depky s Citalecom je to z mojej strany lepšie v tom, že nemávam stavy uzkosti. Preto sa co najmenej rozculujem. S manzelom podnikame tam mame starosti dost... Manžel tiez vo výchove rezignoval. Boli časy ked nam mizli peniaze, teraz nie lebo su popzamykané. Nie je syn zlý človek, len sa dostal do zlej partie. Hoci jeho kamoši pracujú. Ako mu mam vysvetlit, že my mu chceme len dobre aby sa zaradil do života a nebol z neho povalač???!!!!

cipisek

lipka, ty mas patent na vychovu, to je zrejme zo vsetkych tvojich prispevkov.
nech sa ti dari a nech ta tvoje deti nikdy nesklamu. dobru noc.

lipka33

cipisek, nic???? som si aj myslela.
a co sa tyka tvojich deti, tak im zrejme velmi neveris, ked ocakavas to zle. zrejme bude problem v tvojej vychove.

lipka33

cipisek, mozes mi napisat, v ktorom konkretnom prispevku som sa vyjadrila, ze mam tie najuzasnejsie deti? ja to akosi neviem najst. dakujem.

lipka33

rofl, vseto, co prezijeme v detstve, prenasame do dospelosti. ak deti maju zdrave sebavedomie, maju zaujmy, studuju alebo sa venuju niecomu, co ma zmysel, tak nemaju potrebu sa prezentovat inym sposobom a hlavne, nevyhladavaju partie, kde je kazdy totalne vymlety.

cipisek

lipka, aj ja mam surodencov, a aj deti, este malolete. davam im to najlepsie, co viem, vo vychove a vzdelani. ani s nami nemali rodicia problem. ale ja si nedovolim tvrdit, ze nenastanu problemy, ked budu deti dospele.
dnes je uplne iny svet, ine vonkajsie vplyvy, ine moznosti, ako "pokazit" aj tu najlepsiu vychovu.
vyznieva to trochu chvastavo, az smiesne, ako sa bijes do prs, ze tvoje deti su tie najuzasnejsie, pretoze ich dobre vychovavas.
ocakavaj horsie, prekvapi ta lepsie...

lipka33

moji rodicia ma vychovali tak, ako ja svoje deti. mam este dvoch, uz dospelych bratov. tak sa vas pytam, preco s nimi aj so mnou nasi rodicia nemali problem? zeby to bolo vychovou? samozrejme, ze ano. nikdy s nami nemali vazne problemy, lebo sme sa nikdy nenudili a nasi rodicia sa nam dostatocne venovali. vsetci sme vystudovali VŠ, pracujeme a strame sa o deti.

vgrr

v prvom rade by ste mu mali zatrhnut to vreckove co dostava od vas...ked bude pytat povedzte mu uz si dospely najdi si pracu...alebo ked mu najdes pracu ty sama poloz mu pred neho inzerat a povedz zavolaj tam a vybav si pracu lebo uz si dost stary na to aby si sa naucil o seba starat...niekedy treba dieta nakopnut a je dobre ze mu hladas pracu pretoze on si ju tak skoro hladat nebude...ved sa ma dobre...vyhadzovat surovo z domu ci menit zamky by ste nemuseli pretoze to by vam asi neodpustil nikdy...a rovnako by ste sa trapili...a do zahranicia mu bude treba tiez hodne penazi len aby nevyzmikal a potom sa na tu pracu nevytoto radsej by mal podla mna zacat niekde tu a zarobit si na to sam...mam priatela skoro vo veku vasho syna mama mu dala z posledneho do zahranicia on si peniaze rozflakal a nazad sa vratil na prazdno...teraz sa snazi praca sa tu tazko najde ale nasiel si som od neho starsia a snazim sa ho kus postrcit tak isto je to aj so skolou ideme obaja na vysoku skolu ja sice na starsie kolena... mozno by mu pomohla aj starsia partnerka ale s tym vy nepohnete...a co sa tyka domacich prac klasika pokial chces byvat u nas nieco pre to rob..

lipka to je pekne ale pockaj ked na nich pride puberta a budu dospievat....tazko porovnavat 10 rocne dieta s 20rocnym...potom sa pridi podelit so skusenostami :-)