Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Frontin - uzkostna porucha

Marcelio

No musím zobrat spat po tých tabletksch a zhruba 20 hodinach spánku sa zacínam cítit fajn, viete mam na salame, nic mi tak nezaťazuje hlavu fajne.
Skoda len ze som ich musel zjesť tolko naraz. Perfektný pocit

Marcelio

Najprv som bral po tabletke fontinu denne ked nepomahalo pomaly sme pridvali, nakoiec som si poved kašlem nemomáha nic uvidim co to spravi ak....
No ta som si vcera dal 26 tabliet 0.25mg frontinu jedine co spravilo bolo to že som spal 21 hodin vkuse.
Inač že by to nejako pomahalo ani náhodou cítite sa otupely a chce sa vám spať nič viac.
Jednoznačne neodporucam, ak chcete prášky na spanie nech vám predpise frontina ale na odburanie stresu a fobie vobec.

Zia

Mili ludia antidepresivum nie je ziadne svinstvo, a ten jim odbornik na priatelkinu chorobu, myslim ze nechcela byt s tebou, a kvoli liekom to prisli, lieky neovplyvnuju osobnost, potlacuju ju. Jej lieky nezaberali ked pila na nich. Nie vsak vsetky AD reaguju na alkohol. Praveze AD sa dava ludom co prestali pit. AD vsak nie je na dlho, ak priatelka nevykonavala sport po pol roku , ak prestane zit, AD ju nepostavia na nohy. Jim, ty si nepomohol velmi priatelke, ked takto usudzujes o chorych, ze maju prestat brat bo droga. Tam bol iny problem. Kazdy clovek co uziva AD by mal navstevovat psychologa co hradi poistovna. A ked nastali problemy mal si zajst za jej lekarkou co ju pozna a nechat si vysvetlit ako na nu. Podla mna si ju odsudzoval, a tak AD zacnu slabnut, lebo si ju viac psychicky tryznil. Ty co beru AD , asi maju dovod. Si fakt super chlap ked hov_o vies a uz sudis. Ked sudis, zacni od seba. Nepacilo sa ti to, nemal si to s nou zacinat, lebo horsie zvladame ak nas ludia neberu aki sme. Ale ako si nas vysnivali. Radsej si nezacinaj s nami a odpal slaboch. Ju lutujem a sucitim ze zacala pit. Skodil si jej, a tak to riesila aj alkoholom. Mal si sa s nou rozist a ostat bud kamos alebo nula. Nejde o to, ze ty si jek chcel pomoct lebo si ju miloval, ked si to ty nezvladal. Ale vzdy treba spravil lepsie zlo ako horsie dobro. Si rovnako neisty ako ona a to my zeny vycitime. A nauc sa gramatiku.

Kajo489

Mám OCD + úzkostno-depresívnu poruchu a tiež som užíval asi 3 týždne Xanax (to isté ako Frontin).
Ako liek na zmiernenie úzkosti je naozaj výborný, no nie na dlhodobé užívanie. Ja mam veľmi dobré skúsenosti s liekom Trittico, ktorý má aj výrazný protiúzkostný efekt a nie je návykový ako Frontin a nespôsobuje ani syndróm z vysadenia. Patrí medzi antidepresíva ale pomáha aj na spanie a proti úzkosti.
Držím palce!

2am2

veru, jimi999 ma velku pravdu. CLOVEKA TIETO LIEKY ZABIJAJU, MENIA A NICIA !!! Rovnako som stratila koli tymto liekom a stavom priatela, ktoreho milujem stale, ktory sa uz nedokazal na mna vraj pozerat a nedokazal pri mne ostat, kedze 5 rokov beriem viacero liekov naraz a stav sa len zhorsuje. Preto s tym treba prestat a idem do toho !

jimi999

je to velke svinstvo moja priatelka to bere uz par rokov,,dokonca este aj pije na to,,,je uplne zavisla a ked to nema tak je schopna vsetkeho rozbit vsetko,,,velmi zle sa na to pozera,,,dokonca sme sa aj kvoli tymto hadkam rozisli,,,zial sa neda snou zit aj ked sme sa velmi mali radi,,je to droga a peklo na zemi,,,velmi mi je jej luto,,mislim si ze uz ani velmi silna odborna pomoc by jej nepomohla,,,,verte mi je to peklo na zemi

Runaman

Neverte psychiatrom, verte hlavne sebe. Trošku si dohľadajte info na nete o liekoch, pred tým ako ich začnete brať. Samozrejme psychoši nechcú vás len tak ľahko zbaviť závislosti na liekoch, veď by prišli o pacienta... Je trhová liberálna ekonomika, kde maximum zisku je hlavná doména spoločnosti. To predsa nie je v záujme farma mafie... Niekedy sú lieky potrebné, niekedy nie. Pri panickej poruche chýba serotonin samozrejme tu je ho potrebné dodať napr. Alventou (ale zvyšuje pulz, liek bez vedlajších účinkov asi neexistuje) a pod. Je hlúposť do seba štopať pri PP svinstvá ako Frontin, Xanax, a pod... Nič neriešia, treba ich brať len dočasne, kým nezačnete brať AD. Benzo účinkujú rýchlo a vyvolávajú spočiatku velmi príjemný návykový pocit, neskôr si ich už musíte dať len preto, aby ste nemali nepríjemné abstin. príznaky, ako točenie hlavy, uzkost, hnačky, zvýšený tep a pod. Napr. Frontin predpisuje aj obvodný lekár, a ľahko sa môžete stať závislý, je to velmi nepríjemné, pokial nestretnete toho správneho psychiatra, môže z vás byť už narkoman. Obdobie PP a začiatky s Frontinom patria medzi moje najhoršie obdobia v živote. Stratíte cit, prestanú vás baviť všetky predošlé koníčky, ste niekdo úplne iný. Sú dva druhy psychošov, jedny vám povedia, že musíte brať lieky do konca života (hlúposť, finta, aby si zaistili stálych pacientov - na tých pozor), potom je tu ďaľší typ, ktorí vás odporúčajú na kadejaké sedenia s rôznymi pacientami, na miesto toho, aby vám dali správne lieky a zbavili závislosti. Takýto psychiatri nemajú žiadnu empatiu k pacientovi. Ak sa potrebujete zbaviť závislosti tu vám naozaj každodenné trápne diskusie o ničom v kruhu nepomôžu, ked na vás lezú absťáky a potrebujete sa niekde zašiť, alebo vybehnuť do lesa. Po vystriedaní zopár psychiatrov som natrafil konečne na toho správneho a výsledok je ten, že kým pred 2,5 mesiacmi som bral 1,5 mg Frontinu denne, dnes neberiem nič, teda žiadne benzo, len AD, 1 ks Alventu 75 mg denne. Plus vitaminy a mineraly, proteiny a pod.Keby som ostal u tých predošlých dodnes som pacient na stále vačších dávkach. Benzo lieky musíte totiž brať stále vačšie dávky, pretože telo si na ne navyká, aj moj terajší psycholog je síce dobrý, ale tiez by som bol na benzákoch doteraz keby som ho počuvol, on mi však nehal volnu ruku, aby som bral ako ja chcem, na rozdiel od predošlej psychiatričky, ktorá do mna neustále rýpala, že neberiem tolko liekov - ako mi povedala až to nakoniec skončilo tak, že ma odmietla liečiť, preto ihned odídte, ak vám psychoš nevyhovuje, a vyberte si radsej iného hoci aj v inom meste, vaše zdravie za to stojí, život je len jeden a je krátky. Ja som od začiatku si zmenšil dávkovanie o polovicu a v závese s Alventov som hned znižoval aj Rivotril, výsledkom je to, že po 2,5 mesiach som čistý. AD samozrejme budem brať, beriem ich len 2,5 mesiaca, potrebujem to ešte kvôli serotonínu a je to zadara. Inak fungujem normálne chodím busom, pešo, dám si aj víno, pivo. Cvičím jogu, 5 tibeťanov, čikung, taiči takže i šport. Nemusím kupovať drahý Triptofan. Rešpektujte doktorov, ale nedajte sa ovládať a manipulovať.

kuan jin

Frontin je svinstvo nebrať ja beriem len 2,5 mesiaca naprv 1,5 mg denne teraz tretí mesiac pomaly vysádzam 2 x 0,25 mg dávam ale prichádzajú neskutočné slabosti a uzkosti niekedy pomoze si dat k tomu pivko na uvolnenie, lebo valeriana, b komplex, mg moc nezaberaju len treba dávať pozor na dalšiu moznu zavislost preto len občas alkohol nikdy by som nepovedal, ze sa dá takto vhupnúť lahko do závislosti, už aby to bolo ako predtým... zo začiatku je po nom fajne, neskor prestáva učinkovať a by nemozete prestat brat a ste v riti.. Dr ho nadalej predpisuje samozrejme

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Frontin - uzkostna porucha - Fórum - ZDRAVIE.sk