Frontin - uzkostna porucha

2am2

veru, jimi999 ma velku pravdu. CLOVEKA TIETO LIEKY ZABIJAJU, MENIA A NICIA !!! Rovnako som stratila koli tymto liekom a stavom priatela, ktoreho milujem stale, ktory sa uz nedokazal na mna vraj pozerat a nedokazal pri mne ostat, kedze 5 rokov beriem viacero liekov naraz a stav sa len zhorsuje. Preto s tym treba prestat a idem do toho !

jimi999

je to velke svinstvo moja priatelka to bere uz par rokov,,dokonca este aj pije na to,,,je uplne zavisla a ked to nema tak je schopna vsetkeho rozbit vsetko,,,velmi zle sa na to pozera,,,dokonca sme sa aj kvoli tymto hadkam rozisli,,,zial sa neda snou zit aj ked sme sa velmi mali radi,,je to droga a peklo na zemi,,,velmi mi je jej luto,,mislim si ze uz ani velmi silna odborna pomoc by jej nepomohla,,,,verte mi je to peklo na zemi

Runaman

Neverte psychiatrom, verte hlavne sebe. Trošku si dohľadajte info na nete o liekoch, pred tým ako ich začnete brať. Samozrejme psychoši nechcú vás len tak ľahko zbaviť závislosti na liekoch, veď by prišli o pacienta... Je trhová liberálna ekonomika, kde maximum zisku je hlavná doména spoločnosti. To predsa nie je v záujme farma mafie... Niekedy sú lieky potrebné, niekedy nie. Pri panickej poruche chýba serotonin samozrejme tu je ho potrebné dodať napr. Alventou (ale zvyšuje pulz, liek bez vedlajších účinkov asi neexistuje) a pod. Je hlúposť do seba štopať pri PP svinstvá ako Frontin, Xanax, a pod... Nič neriešia, treba ich brať len dočasne, kým nezačnete brať AD. Benzo účinkujú rýchlo a vyvolávajú spočiatku velmi príjemný návykový pocit, neskôr si ich už musíte dať len preto, aby ste nemali nepríjemné abstin. príznaky, ako točenie hlavy, uzkost, hnačky, zvýšený tep a pod. Napr. Frontin predpisuje aj obvodný lekár, a ľahko sa môžete stať závislý, je to velmi nepríjemné, pokial nestretnete toho správneho psychiatra, môže z vás byť už narkoman. Obdobie PP a začiatky s Frontinom patria medzi moje najhoršie obdobia v živote. Stratíte cit, prestanú vás baviť všetky predošlé koníčky, ste niekdo úplne iný. Sú dva druhy psychošov, jedny vám povedia, že musíte brať lieky do konca života (hlúposť, finta, aby si zaistili stálych pacientov - na tých pozor), potom je tu ďaľší typ, ktorí vás odporúčajú na kadejaké sedenia s rôznymi pacientami, na miesto toho, aby vám dali správne lieky a zbavili závislosti. Takýto psychiatri nemajú žiadnu empatiu k pacientovi. Ak sa potrebujete zbaviť závislosti tu vám naozaj každodenné trápne diskusie o ničom v kruhu nepomôžu, ked na vás lezú absťáky a potrebujete sa niekde zašiť, alebo vybehnuť do lesa. Po vystriedaní zopár psychiatrov som natrafil konečne na toho správneho a výsledok je ten, že kým pred 2,5 mesiacmi som bral 1,5 mg Frontinu denne, dnes neberiem nič, teda žiadne benzo, len AD, 1 ks Alventu 75 mg denne. Plus vitaminy a mineraly, proteiny a pod.Keby som ostal u tých predošlých dodnes som pacient na stále vačších dávkach. Benzo lieky musíte totiž brať stále vačšie dávky, pretože telo si na ne navyká, aj moj terajší psycholog je síce dobrý, ale tiez by som bol na benzákoch doteraz keby som ho počuvol, on mi však nehal volnu ruku, aby som bral ako ja chcem, na rozdiel od predošlej psychiatričky, ktorá do mna neustále rýpala, že neberiem tolko liekov - ako mi povedala až to nakoniec skončilo tak, že ma odmietla liečiť, preto ihned odídte, ak vám psychoš nevyhovuje, a vyberte si radsej iného hoci aj v inom meste, vaše zdravie za to stojí, život je len jeden a je krátky. Ja som od začiatku si zmenšil dávkovanie o polovicu a v závese s Alventov som hned znižoval aj Rivotril, výsledkom je to, že po 2,5 mesiach som čistý. AD samozrejme budem brať, beriem ich len 2,5 mesiaca, potrebujem to ešte kvôli serotonínu a je to zadara. Inak fungujem normálne chodím busom, pešo, dám si aj víno, pivo. Cvičím jogu, 5 tibeťanov, čikung, taiči takže i šport. Nemusím kupovať drahý Triptofan. Rešpektujte doktorov, ale nedajte sa ovládať a manipulovať.

kuan jin

Frontin je svinstvo nebrať ja beriem len 2,5 mesiaca naprv 1,5 mg denne teraz tretí mesiac pomaly vysádzam 2 x 0,25 mg dávam ale prichádzajú neskutočné slabosti a uzkosti niekedy pomoze si dat k tomu pivko na uvolnenie, lebo valeriana, b komplex, mg moc nezaberaju len treba dávať pozor na dalšiu moznu zavislost preto len občas alkohol nikdy by som nepovedal, ze sa dá takto vhupnúť lahko do závislosti, už aby to bolo ako predtým... zo začiatku je po nom fajne, neskor prestáva učinkovať a by nemozete prestat brat a ste v riti.. Dr ho nadalej predpisuje samozrejme

excentrik

Frontin je to iste, ako Xanax. Asi najznamejsia vec na uzkost a fobie. Ak niekto tvrdi, ze je slaby, asi ma slabu davku.. :-)

MOJETRAPENIE

DOBRY VECER. CELY MOJ ZIVOT SOM NEBRALA ZIADNE LIEKY NA NERVY. MAM 27ROKOV A POSLEDNE DVA ROKY SOM NA LIEKOCH SERLIFT A FRONTIN.CELE DETSTVO SOM TRPELA A VELMI Z OTCOM MA DIAGNOZU SCHIZOFRENIU MOJU MAMINU MAM NAJRADSEJ NA SVETE.POCAS TOHOTO OBDOBIA SOM MALA PRIATELA 4 ROKY ZACAL PIT A DOPADLO TO TAK ZE MA DOBIL DO KRVI PRISLA PO MNA RYCHLOZACHRANKA MALA SOM ROZBITY NOS VYHODENE RAMENO NIKDY NATO NEZABUDNEM ESTE MA AJ CELY CAS PODVADZAL. UKONCILA SOM STREDNU SKOLU EKONOMICKU A VRHLA SA DO PRACE FABRIKY CASNICTVO A TO MA ZNICILO ROBIEVALA SOM 24HODIN ALEBO 16TKY SVADBY AKCIE DO RANA.MYSLELA SOM SI ZE VSETKO ZVLADNEM BOLA SOM SILNA BOJOVALA SOM ABY SOM POMOHLA RODICOM. ALE SKOLABOVALA SOM V POSLEDNEJ PRACI TAHALA SOM DVA TYZDNE V KUSE VELA HODIN V TARTUFE V BELADICIACH A TO BOL MOJ ZACIATOK KEDY VSETOK STRES NATLAKY NA MNA SPADLI. PRVYKRAT SOM MUSELA NAVSTIVIT PSYCHOLOGA PSYCHIATRA ODVAZALI MA RYCHLOZACHRANKY MALA SOM PRECERPANY ORGANIZMUS A Z TOHO MAM PANIKU STRACH UZKOST NEDA SA MI VYSADIT LIEKY SKUSALA SOM TO VELAKRAT ALE BOJIM SA A VELMI ZLE SA CITIM.
NAVYSE MAM PRIATELA A CHCEME BABATKO A NEMOZEM HO MAT LEBO NEMAM ZDRAVIE. MOMENTALNE PODNIKAM SAMA MAM OBCHOD Z ODEVAMI PREDTYM SOM ROK NEVYSLA Z DOMU.BOLA SOM TEHOTNA ALE NEMOHLA SOM SI BABATKO NECHAT KVOLI LIEKOM. STARAM SA O RODICOV NEMAME VOBEC PENIAZE NEMAME ZDRAVIE A JA SA VELMI TRAPIM...
TO JE LEN MALA CAST MOJHO ZIVOTA JEDINE CO BY SOM ESTE CHCELA VYSADIT VSETKY LIEKY BYT ZDRAVA MAT DIETA A POMOCT RODICOM ALE AKO KED TENTO NAS SVET JE VELMI TAZKY..........