Mozem byt tehotna ked som pila alkohol?

Príspevok v téme: Mozem byt tehotna ked som pila alkohol?
danielka20

ahojte chcela by som sa na nieco opytat... tyzden po menstuacii sa do mna priatel urobil ale bol opyty,ja nie a na druhy den sme boli na zabave kde som sa trosku opila a pritom som aj fajcila.Chcem sa opytat ci mozem zostat tehotna... ci tomu alkohol nejako nezabrani ... dakujem za odpoved.Nejako ma odvtedy boli v podbrusku ale to je asi z toho ze si to namyslam... neviem .. prosim o radu dakujem

mandarinkaa

radik - sa hrajkas na dospelacka, co? Si zostarol za par hodin o rok? Hlavne ze v inej teme pises ze mas 16 ... Ale mozno nemas ani tolko.. Som sa inak dobre pobavila na tvojom "moju zalud" :))) .. a tvoja pipik sa ma ako? Este nechytila nejaku pohlavnu chorobu?

Inner

sasenka, myslim, ze viaceri sme toho nazoru :-)
17 rokov, to uz deti nie su. No ked vidim tehotne 11-tky, tak to je na zamyslenie. Informovanost a zodpovednost je to najdolezitejsie. ja sa uz tiez poberiem, pekny vecer :-)))

radik

no hej ale medzi 17 a 21 sa toho deje dost vela, povedla by som ze este viac ako medzi 11 a 15 :) no necham vas tu idem upratovat :D cafte

Sasenkaa

Ale ale..ja si myslim,ze pripravenost na sex je vec velmi individualna..samozrejme,ze je chore ak sexuju 12 rocne naozaj deti.Ale 17 rocnych ludi by som uz detmi nenazvala.Je pravda,ze vela ludi v tomto veku robi somariny,ale zas netreba hadzat vsetkych do jedneho vreca a su medzi nimi ludia zodpovedni a vedomi si svojich cinov a aj toho,ze za ne budu niest nasledky .Preto ak sa aj k bezpecnemu sexu stavaju zodpovedne tak nevidim na tom nic zle ani nepristojne.

Inner

radik, nenechaj sa vyprovokovat :-)
Niektori si tu vyjadruju nazor priamejsie nez je podla ineho slusne :-). Kasli na to, bud rad, ze mas uspokojivy priemer a aj vztah s priatelkou (ak som spravne pochopila) ;-)
Verim, ze si sa tu nieco nove naucil ;-)

Inner

kaciatko:

Tak, tak, moj gynekolog je super :-)))
naozaj je tazke povedat, kedy je kto pripraveny, preto je podla mna lepsie pockat. A ked neviem pockat, aspon sa staram o ochranu :-). Kiez by boli viaceri taki zodpovedni

radik

mam skromny pocit ze niekomu tu vzkypeli nervy :) co sa tyka mojich rodicov myslim ze ma zvladaju, je to asi len tvoja domnienka ze by si ma zvladal lepsie. a tiez nerozumiem poznamke o tom ze nemame sexovat ale studovat.. nechapem preco by niekto nemohol robit obe veci naraz, je v tom nejaky problem? casovo mi to celkom vychadza, a ak ta to zaujima priemer mam vyborny a chystam sa na vysoku. :)

kaciatko7

v niecom mas pravdu, ak niekto v tychto veciach este nema jasno a hrnie sa do toho, len aby napr. zaujal alebo si niekoho ziskal, tak to je naozaj nerozumne. len je tazko povedat, kedy je ten spravny vek. myslim, ze v sucasnosti su aj mladi ludia vyspelejsi a maju lepsi pristup k informaciam, aj ked na druhej strane ide o to, ci ich aj vedia spravne pouzit a aj si tie spravne informacie vyhladat. ale je mi sympaticky tvoj gynekolog, ked nepredpise takemu mlademu dievcatu HAK, je skodliva aj pre dospely organizmus, nieto este pre mlade telo. nejak sa zabuda na kondomy, ktore su urcite menej skodlive, stupen ochrany je vysoky a pohodlne sa da vyhnut dennodennemu prisunu hormonov. lenze, vies ako to chodi, mladucke dievcata sa hanbia si kupit, hanbia sa spytat, ako to v sexe funguje a comu sa treba vyhnut, hlavne ze sexuju, ako pride a potom uz znasat dosledky, to uz je tazsie.