fenomenalny Dr.N.W. Walker

Príspevok v téme: fenomenalny Dr.N.W. Walker
pišta

Dr. Walker vo svojich 113 rokoch napísal svoju poslednú knihu. Keď zomrel bez viditeľných známok choroby, mal 118 rokov. Je to neuveriteľné, ale je to tak.
.
Dr. Walker objavil priamu súvislosť medzi znečistením hrubého čreva a chorobami. Popísal a vo svojej praxi potvrdil, že jednotlivé úseky hrubého čreva sú poprepájané s jednotlivými orgánmi. Tento jeho objav má epochálny význam a dá sa prirovnať k objavom meridiánov z tradičnej čínskej medicíny a súvisiacich reflexných zón na tele človeka.
Ak pozitívne ovplyvníme čistotu a funkčnosť čreva, ktoré je nezastupiteľné pri vstrebávaní potravy a všetkých potrebných látkach, vieme potom pozitívne ovplyvniť aj zdravotný stav celého organizmu.
Podľa Dr. Walkera ide najmä o surovú stravu a očistné kúry.
Táto strava je aj podľa neho jediný prirodzený zdroj vitálnych látok, ktorá naše organizmy nevyhnutne potrebujú. Súčasná strava a spôsob života neumožňujú takéto látky prijímať a z toho pramení množstvo chorôb, ktoré majú vzrastajúcu tendenciu
Dr. Walker sám bol vzorom takéhoto prístupu a týmto spôsobom liečil aj svojich pacientov, ktorých bolo viac ako 4000..
Vo svojej praxi poukázal na mimoriadny kladný vplyv ovocných a zeleninových štiav.
.
Prínos Dr. Walkera je neprehliadnuteľný. Z jeho prác čerpá mnoho ľudí - lekárov, vitariánov, tí, ktorí sa rozhodli urobiť niečo so svojím zdravím, cituje sa v mnohých knihách o zdravej výžive.
.
Svojím životom, objavmi ako aj medicínskou praxou ľuďom dáva nádej, že naše telá je možné ozdraviť a udržať pri výbornom zdraví.
Jeho pojem „Žiarivé zdravie“, je odkaz pre nás všetkých.
Ten odkaz je veľmi lákavý a humánny. :-)))))

Viac na www.sk2.goo.cz

igris

pochopila som , ze vlastne nasou snahou by malo byt ulachcovat nasemu telicku kazdodenne zitie a potom vydrzi viac, mozno aj tu stovku. Aj ked o svojom vazne pochybujem. Myslis si ze to zvladne aj hlava ?

igris

Pista :),dnes som do jedneho prispevku pisala odkaz na Walkrove stavy, a normalne ma chytila nostalgia. Posledne dva tyzdne ma prinutili rozmyslat o pominutelnosti a normalne som zapochybovala ci sa tej stovky chcem dozit...

masti

Ahojte,no sa ja len v skratke pridam a uplne s tym suhlasim, su mladi ludia, ktori su stari a stari ludia ktori su mladi, uz som tuna spominala ze som poznala cloveka mal 92 rokov, s uctou na neho spominam a spraval sa tak, ako mnohi mladi ludia nedokazu, bral zivot s takou ani nie lahkostou ale s takou iskrou z mnohi 20 - 30 by mu zavideli. Mladi ludia sa nedokazu odosobnit, vsetko sa ich dotyka a uraza, myslia si aky oni takzy zivot maju, a pritom aj nasi predkovia mali tazky ale lahsie sa s tym pocitom vyrovnali alebo sa nad tym tak nezamyslali... no proste konstatujem, ze to je pravda:) a prajem krasssssssssssssny den:)

pišta

Ďakujem za znovu otvorenie témy : ))|
.
Niektoré názory Walkera:
„Môžeme byť starí v tridsiatke a mladí v sedemdesiatke.“
„Omladnúť nie je žiadne tajomstvo. Znamená to len začať používať rozum a cvičiť sebaovládanie.“
.
Až vo vysokom veku Walker napísal:
„Môžem po pravde povedať, že som si svojho veku nie vedomý. Od tej dobe, čo som dospel, nemal som pocit, že starnem môžem bez výhrady povedať, že sa dnes cítim vitálnejší, ako vo svojich 30 rokoch. Nemyslím na narodeniny a neslávim ich. Ešte dnes som úplne presvedčený, že sa teším žiariacemu zdraviu. Vôbec mi nevadí povedať ľudom, ako som starý. Som vekuprostý“
...