fenomenalny Dr.N.W. Walker

Príspevok v téme: fenomenalny Dr.N.W. Walker
pišta

Dr. Walker vo svojich 113 rokoch napísal svoju poslednú knihu. Keď zomrel bez viditeľných známok choroby, mal 118 rokov. Je to neuveriteľné, ale je to tak.
.
Dr. Walker objavil priamu súvislosť medzi znečistením hrubého čreva a chorobami. Popísal a vo svojej praxi potvrdil, že jednotlivé úseky hrubého čreva sú poprepájané s jednotlivými orgánmi. Tento jeho objav má epochálny význam a dá sa prirovnať k objavom meridiánov z tradičnej čínskej medicíny a súvisiacich reflexných zón na tele človeka.
Ak pozitívne ovplyvníme čistotu a funkčnosť čreva, ktoré je nezastupiteľné pri vstrebávaní potravy a všetkých potrebných látkach, vieme potom pozitívne ovplyvniť aj zdravotný stav celého organizmu.
Podľa Dr. Walkera ide najmä o surovú stravu a očistné kúry.
Táto strava je aj podľa neho jediný prirodzený zdroj vitálnych látok, ktorá naše organizmy nevyhnutne potrebujú. Súčasná strava a spôsob života neumožňujú takéto látky prijímať a z toho pramení množstvo chorôb, ktoré majú vzrastajúcu tendenciu
Dr. Walker sám bol vzorom takéhoto prístupu a týmto spôsobom liečil aj svojich pacientov, ktorých bolo viac ako 4000..
Vo svojej praxi poukázal na mimoriadny kladný vplyv ovocných a zeleninových štiav.
.
Prínos Dr. Walkera je neprehliadnuteľný. Z jeho prác čerpá mnoho ľudí - lekárov, vitariánov, tí, ktorí sa rozhodli urobiť niečo so svojím zdravím, cituje sa v mnohých knihách o zdravej výžive.
.
Svojím životom, objavmi ako aj medicínskou praxou ľuďom dáva nádej, že naše telá je možné ozdraviť a udržať pri výbornom zdraví.
Jeho pojem „Žiarivé zdravie“, je odkaz pre nás všetkých.
Ten odkaz je veľmi lákavý a humánny. :-)))))

Viac na www.sk2.goo.cz

masti

Vies igris, pomaly si na to zvykam, ale niekedy ma to proste sokne, ako moze niekto podla tohto kritizovat a hovorit taketo veci, keby mala bola vyvojom nejako zaostala alebo by sa jej clovek nevenoval, ale ona je vyssia ako jej starsi rovesnici, vie napocitat do 10, vie vela inych veci, ktore neovlada ani skolkar, pozna velmi vela zvieratiek, dokonca aj take, ktore som sa ja sama naucila s nou, tak proste nechapem ako si to niekto dovoli len povedat. ale dost uz trosku pozotovnej energie, svieti nam slniecko a prichadza k nam vitamin D:)

pišta

Milé dámy,
z vašich príspevkov by mal Walker radosť : -)))
.
Jedno je isté -je nepomerne v prvom priblížení ťažšie kráčať v duchu Walkera a podobných vizionárov.
Je však isté tiež, že za tú kvalitu života, ktorú ponúka táto cesta sa oplatí "bojovať". :-))

masti

skusim aj maleho naviest na taketo sladkosti, neviem ci sa to podari, ale za pokus to urcite stoji:))) ja som cez sviatky robila super kolaciky recept napisem do inej rubriky, ale boli fakt perfektne:))

masti

caf pista, ja viem, ze synovec za to nemoze a stretavam sa napr s takymito nazormi, hovorim pr. co sa mi stal napr dnes, isla som s malou na prechadzku a boli sme aj u jedenj pani a ta jej dala lizatko, ja som zakrocila, ze az po obede, to samo pred nou, doma by som ho skovala a nedala jej, a ona zacala preco jej to nedam, vsak oni boli na tom zivi a podobne reci a ja jej na to, ze mala vobec nejedava sladkosti, ze papa len bylinkove cajiky a ked sladky tak s troskou medika, kase len s ovocim, a cokoladky to vobec nie, zacala po mne ganit, ze co som to za matku, ze som krkavcia mama a podobne reci tam sirila, no jednoducho som sa rozlucila ale tak som sa zasekla, ze som sa len pozerala ako mucha puk, bola som z toho mimo. Ak chcem malej dat nieco sladke, dostane jablcko, susene ovocie, najradsej ma hrozienka a vrchol je musli tycinka, ktoru zboznuje. Ja proste nechapem tychto ludi, su tak strasne zadubeni, ze je mi z toho az smutno.

igris

Pista,
ja som kukala ako "puk" :), ked som si citala o tych dusicnanoch , hned sa mi bude lahsie kupovat novy kalerabik na trhu :)

igris

noooo, po sibacke prevychovavat dieta na zdravu stravu je doooooooost narocne :(, hlavne ked si vysibe mooooc cokolady

pišta

Masti, čím sme starší, tým je väčší problém zmeniť naše správanie aj v stravovaní. Paradoxne, najťažšie je aj tak zmeniť – seba : - ), poznám z osobnej skúsenosti :(
Možno by pre tvojho synovca bolo určitým riešením kupovať mu na začiatok „zdravé sladkosti“. Napr. v predajniach BIO produktov tyčinky so sézamom, figa s oblátkov, všelijaké cereálne vafle. Sladké ovocie – banány, hrozno ale aj sušené – hrozienka, datle..hm?
Inak synovec je v tom dosť nevinne, cukor je všade okolo nás – okrem klasických sladkostí - detská výživa, piškóty, salámy, párky, pečivo, chlieb, bylinné čaje (!) ...tak len postupne „priťahovať opasok“, i keď to jednoduché nie je : - ))

pišta

Ahoj Igris.
Tvoj príspevok sa dobre číta : - )))
Často najvyššie na pyramíde potravinového reťazca je človek. Bohužiaľ :((
Ale nemusí : - ))