fenomenalny Dr.N.W. Walker

Príspevok v téme: fenomenalny Dr.N.W. Walker
pišta

Dr. Walker vo svojich 113 rokoch napísal svoju poslednú knihu. Keď zomrel bez viditeľných známok choroby, mal 118 rokov. Je to neuveriteľné, ale je to tak.
.
Dr. Walker objavil priamu súvislosť medzi znečistením hrubého čreva a chorobami. Popísal a vo svojej praxi potvrdil, že jednotlivé úseky hrubého čreva sú poprepájané s jednotlivými orgánmi. Tento jeho objav má epochálny význam a dá sa prirovnať k objavom meridiánov z tradičnej čínskej medicíny a súvisiacich reflexných zón na tele človeka.
Ak pozitívne ovplyvníme čistotu a funkčnosť čreva, ktoré je nezastupiteľné pri vstrebávaní potravy a všetkých potrebných látkach, vieme potom pozitívne ovplyvniť aj zdravotný stav celého organizmu.
Podľa Dr. Walkera ide najmä o surovú stravu a očistné kúry.
Táto strava je aj podľa neho jediný prirodzený zdroj vitálnych látok, ktorá naše organizmy nevyhnutne potrebujú. Súčasná strava a spôsob života neumožňujú takéto látky prijímať a z toho pramení množstvo chorôb, ktoré majú vzrastajúcu tendenciu
Dr. Walker sám bol vzorom takéhoto prístupu a týmto spôsobom liečil aj svojich pacientov, ktorých bolo viac ako 4000..
Vo svojej praxi poukázal na mimoriadny kladný vplyv ovocných a zeleninových štiav.
.
Prínos Dr. Walkera je neprehliadnuteľný. Z jeho prác čerpá mnoho ľudí - lekárov, vitariánov, tí, ktorí sa rozhodli urobiť niečo so svojím zdravím, cituje sa v mnohých knihách o zdravej výžive.
.
Svojím životom, objavmi ako aj medicínskou praxou ľuďom dáva nádej, že naše telá je možné ozdraviť a udržať pri výbornom zdraví.
Jeho pojem „Žiarivé zdravie“, je odkaz pre nás všetkých.
Ten odkaz je veľmi lákavý a humánny. :-)))))

Viac na www.sk2.goo.cz

igris

"okopcila" som nieco zaujimave od Bukovskeho a zase vyhrala ZELENINKA :)))
Paradajky a hemoglobín?
Zdá sa teda, že to poplašné zvolanie v hlave na tržnici zaznelo oprávnene. Nie tak celkom. Najmä, ak ste si naozaj vzápätí kúpili nejakú salámu, šunku… Je totiž pravda, že zelenina - a nielen jarná - môže obsahovať veľa dusičnanov, ale na druhej strane obsahuje ochranné látky voči premene takmer neškodných dusičnanov na škodlivé dusitany a nitrózoamíny. Najsilnejšia ochrana je kyselina askorbová – vitamín C: bráni premene dusičnanov na dusitany a následnej reakcii na nitrózoamíny. Podobnú ochranu ako vitamín C, poskytuje telu aj iné organické kyseliny, vitamín E (rastlinné oleje), taníny (čajoviny) alebo fenoly (zelenina, ovocie, obilniny, klíčky).
Saláma a hemoglobín?!
Späť k všeobecnému scenáru: dezinformovaná mamička nekúpila reďkovku, ale kúpila diétnu salámu. Veľmi sa prekvapí, keď jej dieťa niekoľko hodín po zjedení “dobroty” začne meniť farbu. Z čoho to? Z dusičnanov a dusitanov! Tie sa totiž pridávajú do spracovaných mäsových výrobkov, aby sa im zachovala farba a mäkkosť. Veľa ľudí sa panicky bojí dusičnanov v zelenine, ale nevie o ešte väčšom riziku v mäsových výrobkoch – údeninách. Údeniny dokonca obsahujú (dospeláci, pozor!) už aj rakovinotvorné nitrózoamíny - vytvorili ich tam žijúce baktérie.

Ak sa teda nechcete ohrozovať, mali by ste sa predovšetkým vyhýbať údeninám a nie zelenine. Tá obsahuje ochranný vitamín C a iné látky, ale počuli ste niekedy, žeby bol vitamín C v saláme alebo párkoch? Niektorí výrobcovia ho tam už začali pridávať a preto si pýtajú za svoje výrobky viac!

masti

Ahoj Igris,dik za radu, skusime mu dat najskor ten zihlavovy s medikom, u neho je problem, ze urcity cas bol s jehdnou pani, ktora nanho davala pozor, teda este ked bol mensi, a v tomto obdobi u neho vypestovala velmi zle stravovacie navyky, dala mu apolitanku pred obedom a pod, potom nechcel papat, naucila ho jest prilis vela sladkeho,teraz ma uz 4.5 roka no a v tomto obdobi je trosku spurny takze nie je to ako s mojou malou, dam jej bylinkovy cajik, dzusik z odstaveneho ovocia a ona ho v pohode vypapa, u neho je to problem, no za pokus to urcite stoji:)

igris

masti, moj synator ma 2,5 a pije v pohode nesladeny zihlavovy caj a aj rozne ine bylinkove, len to treba striedat, a pit aj ine, / napr. matovy tiez nevypije/ vyskusajte :), ale take "namiesane" ocistne by som detom nedavala

igris

Pista sorry ten pistaciovy koktail bol preklep, to som stale myslela na to masisko a tam sa pridavali pistacie, pijem z kesu orechov, su makksie , netreba ich namacat , jemnejsie sa rozmixuju a aj ich prichut mi akosi viac sedi, ale pozerala som do "spajzi" a mam tam sezam tak skusim aj z toho. Uz som pozerala neslane "natur" pistacie ale take som zatial nenasla /ked som to pridavala do toho spominaneho receptu tak som ich oplachovala, ale z toho by mlieko nebolo dobre/

igris

Ahojte :),
prajem aj ja vesele sviatky bez sladkosti / alias dr.Walker :), take basnicky to nezvladam iba tisko zavidim :)
. ja sa uz velmi tesim na velk. pondelok, chlapci pojdu sibat a ja si supnem mrkvojablkostavu a sup na hradzu na korcule, mozno sa tam stretneme viaceri :)))

masti

ahojte, mam na vas otazocku a aj prosbu. Moj maly synovec ma strasne kruhy pod ocami a nevieme sa ich zbavit, teda najskor sme si mysleli, ze je to z toho ze je nevyspaty, ale tie kruhy tam ma ja vtedy ak spi aj 3 hodiny, tuna som sa docitala, ze mozu byt chore oblicky, co by st emi doporucili? Zihlavovy caj mi pit nebude, a precistit oblicky niecim inym ale cim? idem studovat aj walkera, ale zatial som to nenasla, ak by ste nieco vedeli,tak poradte prosim. dik

lilianna

Pišta
Ked ochorieme tak ma na tom podiel aj znečistenie organizmu rôznou nezdravou potravou.Je to tak.

Veľa robi aj to ako človek myslí a kolko starostí si pripustí alebo z akeho uhla pohladu sa na ne pozerá

Hovorí sa, že dobro aj zlo môžu do Teba vstupiť len ked im to Ty dovolíš
Ved všetky choroby su z nervov...
Takže majme slnko v duši...

Ked si vietor vije jemné symfonie uz je jar už je jar...

lilianna

Mily zajko ráno vstal
vajíčka si pohladkal
korbáčik si vyleštil
a veľmi sa potešil.
Hurá je tu veľka noc
práce bude moc a moc
Veselú veľku noc...:)

masti

Ahojte, aj ked som tu sice dlho nebola ( no to viete jarne upratovanie) neda mi aby som vam nepopriala prijemne sviatky, pekne stravte dni volna so svojimi rodinkami a vsetkeho s mierou:) ale musim sa priznat ze na vianocku ktoru robievam mam strasnu chut:)) takze zhresim:)