Fevarin - skúsenosti?

ivana4837

Podľa mňa trpíš úzkosťou a preto nechápem z akého dôvodu túto záležitosť rieši neurológ,podľa mňa potrebuješ dobrého psychiatra v kombinácii s psychológom,alebo psychoterapeutom to je už na tebe.Lieky nie sú všetko veľmi dôležitá je psychoterapia a pri úzkostiach je najlepšia KBT.Neviem prečo ti nasadila neurologička tie lieky,veď si jej určite povedala,že ideš na mandle,nie???

Lucinka99

Iva u mna sa to nezacalo takym atakom ako opisujes ty .Ja som len jednoducho ostala precitlivena strasne na zvuky, byvalo mi znich spatne, zacala som sa bat chodit do skoly, pak sa mi vys..l aj autobus, zacalo mi vadit aj ked sa niekto rozpraval o nejakych ,,blee" veciach co videl v telke a hned mi bolo spatne.Proste nejak ta moja predstavivost funguje az nebezpecne detailne.Ten strach som si vyrobila sama to uz viem.Ale teraz mam tlak v hrudniku a pichanie v bruchu aj nezavisle od myslienok a situacii a ostane mi zle preto som pýtala tiaeAD.

Lucinka99

IVA a mam ich brat rano.Ved skocim k neuro bo ako si pisala je to indiviualne tak preco sa stresovat tymto ked mi mozno ine sadnu a budem ich moct brat bez strachu ze ich potom ,,nahodou" budem muset par dni pred zakrokom vysadit

Lucinka99

ivana4837 ahoj dala som si to 3krat a dokonca som mala pocit ze sa to zhorsovalo preto som to vysadila to si nemyslim ze malo nejaky efekt na moje telo ze by som to nemohla len tak vysadit:)psychiatrovi nejdem ked mi tie lieky moze dat aj neurolog.ved hej pojdem k nej v pondelok nech mi predpise ine.Ja si nemozem dovolit aby mi byvalo zle vies o tyzden a pol idem na zakrok na mandle a aby mi ho spravili mi nesmie byvat takto nevolno.Preto to dalej neskusam vies?To uz sa mam lepsie bez nich viac menej:)

ivana4837

Lucka,

píšeš,že si bola u psychologičky a u psychiatra si bola???Aj mňa poslali po všetkých doktoroch aj neurologičke,ale konečná diagnóza bola panická porucha no najviac trpím general.úzkostnou poruchou.Prvý panický atak som mala v máji 2001,mala som vtedy 29rokov pred štátnicami,starostlivosť o celý chod domácnosti,rodinu-muža a dve deti vo veku 10 a 8rokov,prácu v riadiacej funkcii ako konateľka firmy(70zamestnancov),ale ja som sa cítila super,...keď to prišlo myslela som si,že je to infarkt a potom som od mája do augusta behala po doktoroch a skončila som nakoniec u psychiatra a od tej doby beriem lieky,ukončila som za ten čas aj druhú VŠ,vychovala deti teraz majú baby 19 a 17,muž aj deti sú super,ale bolo ťažké naučiť sa s tým žiť,ale sú aj horšie choroby,aspoň tým sa utešujem!!!

Vieš čo bol môj problém ja som bola vždy veľmi kamarátska,pozitívne naladená a myslím,že aj dosť silná ženská,ale dosť až moc som citlivá,úzkostlivá a prehnane empatická.Prenášam aj problémy iných na seba čo nie je dobré,ak je to v nezdravej miere a o všetkom až moc premýšľam,tisíckrát si to v hlave rozoberám.Nemáš podobný problém a preto ťa trápi tá úzkosť???pa

ivana4837

Lucka,
aj mne trnula tvár,ruky,nevoľnosť no dalo sa to zniesť oproti tomu čo mi robili predošlé AD po ktorých som skončila v nemocnici,ale keď si to už teda fakt nemohla vydržať mala si ísť aj tak lekárke,vieš s týmito liekmi nasadzovanie a potom odrazu úplné vysadenie nie sú srandy!!!Koľko si ich brala dní a mala si brať 50mg ráno i večer,či ako???Teraz ako sa cítiš???pa

Lucinka99

ivana4837 este som zabudla ze mi aj trnula tvar to uz je podla mna moc vedlajsich ucinkov popri nevolnosti nie?

Lucinka99

ivana4837 Ahoj Ivy ale mne je strasne zle na vracanie, zavrate, boli ma brucho ja uz to prestala brat v pondelok sa u nej zastavim(u doktorky),bo ja takto nemozem fungovat s takymto stavom este to mam brat aj rano nie vecer:(

ivana4837

ešte som zabudla ak máš "iba" sucho v ústach,závraty...to sa dá,ja som prvé AD zvládala asi takto,pri druhých som mala pocit na odpadnutie,pred očami stále tma,napínanie na vracanie,hnačky...skončila som v nemocnici a do tretice bol fevarin a mala som nežiad.vedľ.účinky,ale dali sa prekonať.Ako som už povedala je to u každého individuálne,ak môžeš vydrž tie 3týždne a ak ti bude aj potom na prd treba ísť k lekárovi!!!

ivana4837

Lucka,

u všetkých AD je väčšinou treba 2-3týždne počkať pokým začnú účinkovať,alebo prestanú mať nežiadúce vedľ.účinky.Ty musíš vedieť ako sa cítiš,ak sa to dá pokús sa toto obdobie vydržať,ak nie treba zájsť a vysadiť lieky iba po vzájomnej dohode s lekárom,ahoj!