Velmi nepravidelna menstruacia

Príspevok v téme: Velmi nepravidelna menstruacia
larvica

velmi prosim o radu...
mam 22 rokov, menstruaciu mam od 11rokov, takze som vo veku kedy by som ju uz daaavno mala mat pravidelnu. ja ju mam naopak velmi nepravidelnu, problem je ze takmer nikdy mi nepride po mesiaci. za tych 11 rokov sa mi stalo asi 3krat ze prisla po troch tyzdnoch, ale keby chodila takto tesila by som sa. dost casto mi pride za 6 ci 8 tyzdnov, par krat sa uz stalo ze neprisla ani 3-4 mesiace. nebola som komplexne vysetrena- resp. boli mi robene niektore ciastkove vysetrenia, pocas uplynulych rokov - podla toho ku ktoremu gynekologpvi som prave chodila - pozerali mi vajecniky, velkost a ine veci s vajickami co je vidiet pod ultrazvukom, bola som na endokrilologickom vysetreni...vsetko vyslo ok az na to ze mam hladinu testosteronu na hornej hranici priemeru, teda o trochu zvyseny. pol roka som brala Diane 35 ale nerobilo mi to dobre, po vysadeni som dostala 1.menzes nacas, druhy po 8 tyzdnoch a dalsie tri museli byt vyvolane lebo tiez vobec neprisli. potom som brala 1rok Jeanine, nedavno som to vysadila, 1menzes prisiel po cca 5 tyzdnoch, teraz uz je to cca dalsich 7 a zasa nic. prosiiiim poradte... nechcem byt odkazana na tie vyvolavajuce injekcie...velmi tuzim mat raz babo a bojim sa ze s tym bude problem...neviete niekto v com by mohol byt u mna problem? v tej suvislosti hladam noveho gynekologa-mozte poradit nejakeho dobreho? rada by som sa dala komplexne vysetrit aby sa nasla a odstanila pricina nepravidelnej menstruacie pripadne nejake testy plodnosti len sa obavam ze s tym bude problem lebo sa este o dieta nesnazim ale chcem vediet na com som a pripadne sa liecit...

Kukurukuu

Možno by si mohla vyskúšať zregenerovať pečeň. Ja, keď som užívala pestrec mariánsky, ale kvôli iným problémom, nie kvôli menštruácii, tak som menzes dostávala pravidelne na 28.deň. Predtým mi zvykol meškať tri-štyri a občas aj viac dní. Bolo to rôzne. Ale to, že mi ju tak spravidelnil práve pestrec som si uvedomila až neskôr, keď som ho už dlhšiu dobu nebrala a postupne sa to dostávalo do starých koľají. Tak som googlila, či to môže mať súvis a našla som, že naozaj pečeň ovplyvňuje dĺžku a intenzitu menštruačného cyklu, jej pravidelnosť/nepravidelnosť.

Teraz si dávam pestrec pár dní pred menštruáciou, teda neberiem ho pravidelne a ona vždy príde načas :).

Pestrec nemá nejaké vedľajšie účinky, môže trochu zdvihnúť tlak (čo je v mojom prípade len a len dobré), takže treba vyskúšať, možno by ti pomohol...

Magdus987

Dobry den ja mam uz dve deti ale snazime sa o tretie len mam problem ten ze dostavam menzes raz za polroka .poradte mi ako si ju mam upravit .dakujem

Misa7788

Ahojte..aj ja som mala niekedy nepravidelny cyklus a potom som zacala aktivne behat,dala 5kg dole a upravilo sa mi to. Neviem ci to s tym suvisi ale uz rok a pol by som podla mojivh dni mihla nastavit hodinky..

1nestastnica

ahojte baby citala som o caji GAN QI YU JUE I na nepravidelny cyklus.. vyskusali ste niektora?? pomohol vam? alebo keby viete o nejakom inom kludne mi ho napiste dakujem :(

Joleen

Precitaj si nieco o PCO a tam bude aj info ako dalej ked chcete otehotniet ale bez gyndu to nepojde lebo budeš potrebovat hormony vo forme tbl alebo inj