Chcem mat sebavedomie a krasne telo

Príspevok v téme: Chcem mat sebavedomie a krasne telo
Luckatucna

Ahojte mam 23 rokov,167 cm,vazim 69kg,miery :
prsia : 100
pas : 75
boky : 103
Nie som stihla,ani pri sebe ale mam dost nadvahu min.10kg a asi aj viac.Vzdy som si hovorila,ze vyzeram este ok,ale uz som si povedala dost.Chcem nosti krasne rifle,obtiahnute tricka,svetriky a nemusiet sa hanbit za prekypujuce sadlo na bruchu,za velky zadok.
Idete niekto do toho so mnou?
Moj ciel je schudnut do 1.10 na 66kg.Potom pomaly pokracovat dalej.Ale potrebujem na zaciatok niekoho k sebe,s kym si budem kazdy den do 1.10 pisat a podporovat sa v chudnuti.

smutnavelmi

Vobec mi nezalezi na tom ako budem vyzerat, pritom mozem vyzerat dobre,ale naco, zivot o tom nie je. Nech priberiem aj 15 kg, len nech sme tu vsetci pokope. Sorry ze vam skacem do temy, ale ja to tak neviem pochopit, ze ked ludia mozu byt stastni,no namiesto toho hladaju problemy tam kde nie su.

smutnavelmi

Krasne telo je nic. Moja dusa place. Ja vas baby nechapem. Kludne by som vam ho dala moje stihle telo,len aby ludia, ktorich milujem boli zdravi.

luckatucna

Podmienky su len kadzy den aspon do 15.10 alebo aj dlhsie si pisat o uspechoch,neuspechoch.
žužu tucná: Kolko mas rokov?Vahu?Vysku a Tvoje miery?Aky mas ciel?

AdamKrt

Geneticka preddispozicia by nebola u tak velkeho mnozstva populacia. Vzduch tam nemaju cistejsi, tak moze zavazit iba zivotny styl - pobyh. Napr. vela ludi cvicieva Tai-ci, ale hlavne strava je ina.

Japonci mavaju tusim casto problem, ze jedia vela ryze a chyba im potom vitamin B1 a vznika choroba beri-beri.

Na druhu stranu ked jedia vela morskych plodov, dostavaju velke mnozstvo jodu a ked sa prestahuju napr. do Europy, tam je strava chudobna na jod, tak casto mavaju problem.

Casto sa pisalo, ze vela ludi ani nevie, ze ma nedostatok jodu a problemy so stitnou zlazou. U Europanov sa to vraj tyka 95 percent populacie. Rozdiel je len v tom, ze u niekoho sa to prejavu viac, u ineho menej, ci inak.

babenka1

V Japonsku je celkovo veľmi málo tučných. Môže to byť aj genetickou predispozíciou, aj stravou, ale aj prístupom ku zdraviu. Napríklad v Japonsku je percento obéznych len 3,2% - pre porovnanie na Slovensku je to 5 x viac a v USA dokonca 10 x viac). A v skutočnosti to môže byť ešte menej, raz som videla jednu tabuľku, podľa ktorej v Japonsku je BMI nad 25 už považované za obezitu (zatiaľ čo vo zvyšku sveta je to až nad 30). Takže aj z tých japonských obéznych ešte nemusia byť všetci skutočne obézni, ale mať len nadváhu.

AdamKrt

Co viem, ze zabralo u vela ludi co sa im nedarilo chudnut a stale malili po dietach jojo efekt, tak bola "90 dnova rozlisovacia dieta". Nejde ani o dietu, lebo sa je vsetko a pomerne slusne porcie, len sa nieco nemoze kombinovat, plus behom tyzda sa do tela dostane vsetko, vratane zakuskov atd. Telo ak je hladne, nastavi si metabolizmus tak, ze bude ukladat vsetko do zasob a staci jest aj malo a bude clovek priberat.

Problem s priberanim, nadvahou byva casto sposobeny aj nie celkom dobrou funkciou stitnej zlazy, ktora je rozhadzana pre nedostatok jodu. Hlavne europania maju problem s nedostatkom jodu a na to nadvazuje roblem so stitnou zlazou, ktory sa nemusi vzdy prejavovat velmi, zle clovek moze byt casto chory, unaveny, boliet ho hlava, priberat, zeny mavaju silnu menstruaciu, rozne zmeny nalad, depresie, castejsia nachylnost na virove ochorenia atd.

Napr. v Japonsku jedia morske plody a tie obsahuju vysoky obsah jodu. Casto sa stava, ze ked sa prestahuju do Europy, mavaju zrazu problem so stitnou zlazou, pretoze v nasej strave byva nedostatok jodu. Ta jodidovana sol co mame, v nej ho vela neni a taktiez nemoze sa zo zdravotneho hladiska vela solit.

bara017

ahoj Lucka:) ja by som sa aj pridala, ale ja chudnem stale, ale len pohybom, neviem si nejak stravu upravit, nastavit spravne porcie a hlavne sa cely celucicky den ovladat.. tak co ake su podmienky?

žužu tucná

takties mam taky jeden problem....
som tucna,mala by som aspon 20kil schudnut,skusala som vselico behom jedneho tyzdna som schudla desat kil ale ani neviem ako,a potom za par dní som ich znova pribrala,a teraz neviem co mam robit skusam to dalej dodrziavat tu dietu ale nic nejde,ani jedno kilo dole,neviete mi poradit co a ako?uz som naozaj zufala,
nik si ma nevsimne a pokial neschudnem tak ani chlapca si nenajdem,ved kto bude chciet tucku?....