vreckove

bibba

8 a 9 rocne deticky su este trochu male nato aby mali vlastne peniaze. skuste to vreckove od 12. a ked nieco potrebuju tak im dajte ...

dd

ja som dochadzala busom 2km to ZS, este tie prve rocniky, lebo som nebyvala priamo v dedine, ale kusok mimo v takej "osade", kde je asi 15domov..vtedy som nedostavala nic..ale po 4.rocniku ZS som sla do mesta na 8-roc.gymnazium, mala som 10 rokov a to mi mamina davala 30sk..a taktiez som sa naucila hospodarit si s peniazmi a vela som si z toho vreckoveho aj usetrila..potom postupom casu, ked sa zdvihli ceny, asi tak ked som mala 14-15 mi davala 50sk na tyzden..vzdy mi to bohate stacilo..tiez by som to urobila asi tak, ze kazdu nedelu tak max. to 1euro..keby si davala viac, potom sa aj bat, ci by im to v skole neukradli..

_lucia_

Ja by som im dala, ale len nejake drobne, fakt na tu zmrzku alebo keksik. Mozno 1 Euro na tyzden. Stanov termin, ze napriklad kazdu nedelu dostanu to 1 Euro. Ak minu skor, nebudu mat do nedele nic. Tak sa naucia sami hospodarit s peniazmi. Ja to vidim na sebe, ze vzdy rozmyslam co si kupim a ci vyzijem do vyplaty. A snazim sa aj nieco usetrit. A moja kamaratka, co nedostavala vreckove, rozbije takmer celu vyplatu naraz a potom nema z coho zit. Proste nikto ju nenaucil ako si zadelit financie, vzdy ked chcela, rodicia jej dali peniaze, aj niekolkrat do tyzdna. A vobec nemali prehlad v tom, kolko jej dali.

zuzic

ja ked som mala 8 rokov alebo tak nejak a spoluziacky si kupovali zmrzku bolo mi to velmi luto. no raz som to povedala mamine a tak sme sa dohodli ze ked budem chciet na nejaku maskrtu tak si vypytam. no tak mi sem tam dala 10 korun a kupila som si. nebolo to casto a tak mi bola vzacna no nebolo mi ani luto ze spoluziacky maju lebo obcas som mala aj ja.

oxy

ak dieta cestuje do skoly, tak nepoviem, ale ked ma skolu nedaleko bydliska, tak netusim, naco je potrebne mat vreckove u 8-9 rocnych deti

frannka

ja mam 9 rocneho syna a vobec mi nenapadlo davat vreckove. desiatu, ovocie a pitie si nosi z domu a skolske veci su samozrejmostou, ze mu ich kupim ja. ma "svoje" peniaze, ktore dostal od rodiny, ale nema ich na to, aby ich minal na blbosti.

vanessssa

ahoj ja nie som mama nemam deti ale s tym vreckovym suhlasim.ked raz budem mat aj ja deti určite budu dostavat niečo,nie vela len tak keby nahodou niečo chceli.hadam ich nenecham bez penazi uplne nech sa divaju ked ich spolužiaci pojdu zo školy na zmrzlinu.neviem to je moj nazor.určite to nebude vela možno 3-4 eura ale dam im...