Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Co konkretne vam zabralo na vyrazky?

abika

Krok 2
Než sa pustíte do prípravy masky, pokožku vyčistite a naparte pod uterákom. Do veľkej misky alebo hrnca vhoďte hrsť nechtíkových kvetov, sparte vodou a pod uterákom naparujte tvár. Výborné účinky na pokožku má tymian, rozmarín, harmanček a ružové lupienky. Desať minút naparovania pod uterákom vaše póry otvorí a tie budú schopné prijať všetky výživné látky, ktoré pleti dodáte – z byliniek, ale aj z pleťovej masky.

abika

Krok 1
Zistili ste, že sa vám tvorí, alebo už je vytvorená vyrážka? Použite na ňu aspirínovú bombu: polovicu tabletky aspirínu rozdrvte a zmiešajte s niekoľkými kvapkami vody. Pastu naneste na postihnuté miesta a nechajte pôsobiť cez noc. Ráno opláchnite a pleť dobre nakrémujte. Aspirín by za noc mal pomôcť vysušiť vyrážku.

kikus678

...zaujimave prispevky...
tina/katyperry
mate podla mna uplnu pravdu. plet treba zbavit tiez najprv necistot a odlicit, ja tiez pouzivam odlicovacie mlieko, potom scrub v sprche a potom uz na vycistenu plet toner a intenzivny gel na noc pre hydrataciu. je to dost narocna starostlivost ale oplati sa :-) tiez mi trvalo dlhu dobu kym som si nasla svoju znacku ktora mi robi dobre.

tina2219

Katy Perry: Páči sa mi, ako sa o svoju pleť staráš, len si myslím, že kým si dáš toner mala by si najskôr použiť čistiace mlieko alebo gél.Najskôr treba pleť zbaviť nečistôt a potom použiť toner, pretože ten má za úlohu pouzatvárať všetky póry.

KatyPerry

ano s tymto uplne suhlasim...
dermatolog sa tiez castokrat nevie presne trafit do liecby co zaberie a co nie. a vacsinou to co predpise tak sa da uzivat iba kratkodobo a nie dlhodobo.
ak nieco zaberie z predpisaneho lieku, tak na dlhodobe osetrenie treba dbat velky pozor pri vybere kozmetiky na certifikaciu a uplne zlozenie kozmetickych vyrobkov. casto sa klientky cuduju ze ako je mozne ze pri uzivani prirodnej drahej kozmetiky sa im zhorsila plet. Nejde vsak o to ci je prirodna, ale o to ci je kontrolovana certifikovana (iba to zarucuje ze na dany vyrobok nenastane ziadna alergicka reakcia).Niektorym ludom pomahaju obklady z repika, harmanceka, atd. Je to lacne a dobre, pretoze to je bio a prirodne. Nie je to zakonzervovane v 'prirodnom' kozmetickom vyrobku.
Niekedy sa vsak stava ze dermatologicka nemoze predpisat ziadnu hormonalnu ani homeopaticku liecbu, pretoze vyskyt vyrazok a akne nie je taky rozsiahly a zapalovy. a niekedy sa stava ze i napriek liecbe ktoru predpise dermatolog, tak zaberie liecba uplne inej prirodnej kozmetiky.

AdamKrt

Jednu dobru radu mam, ak je vela akne. Navstivit lekara dermatologa :) Kozmeticke pripravky roznych znaciek su casto o reklame a cena nezodpoveda kvalite..

Ale rad sa poucim kde-co o osetreni pleti. Nikdy neni na skodu nieco take vediet :) Myslim vsak, ze je to podobne ako u lekara. Predpise sa jeden liek, jeden produkt, nezaberie, skusa sa ine a nieco zaberie. Niekomu sa da pomoct lahsie, niekomu tazsie a s niekym je to skoro beznadejene. Dnes nas obklopuju svinstva vo vode, jedle, ovzdusi a kazde telo moze reagovat inak. I tak nakoniec, kazdy prisaha na nieco ine, co mu zabera. Takze neni na skodu mat prehlad a skusit si to i ono.

KatyPerry

Myslim ze uprava stravy je snad pri problemoch s pletou uz samozrejmostou. Ale to je tiez ina tema. Nic si nespominal o potierani postihnutych miest, takze sa tu teraz nenavazaj. Ludom sa tu ma poradit a pomahat. Ja tiez nespominam ako sa ma plet osetrovat. Je to moj nazor ktory som vyjadrila na zaklade dlhorocnych skusenosti a prednasok ohladom tejto temy.
A ako pises ze toto nie je o osetreni pleti ale o zlikvidovani par vyrazok, tak to sa velmi mylis, pretoze na zlikvidovanie par vyrazok treba spravne osetrit plet {dermatologickymi pripravkami s liecivymi, protizapalovymi a hojivymi ucinkami}. Na zaciatku to vzdy byva par vyrazok a ak sa tie neliecia, moze to predist aj do lahsej formy akne. Samozrejme ze na vyrazku si mozes dat aj Alpu, Tea tree alebo aj Bactroban alebo Framykoin, ale o par dni sa ti mozu objavit nove vyrazky a to problem neriesi dlhodobo ale kratkodobo.
Ak si v tomto smere odbornik, kludne si necham aj ja poradit, ale pokial si sa nieco docital a dopocul, tak to nie je pre mna porovnatelny dokaz s praxou.

AdamKrt

Co som sa zaujimal o cistenie pleti, tak vraj vela zenam pomohlo umyvani si pleti tamponom namocenym v borovej vode. Ak mal niekto mastnu plet, bolo to uplne v pohode. Ak mal niekto suchsiu, tak vraj sa osvedcilo umyvanie Jarishovou vodou. Co je vlastne borova voda + glycerin na premastenie.

KatyPerry: co povies na to ako kozmeticka ?

AdamKrt

KatyPerry:

kto hovoril, ze si Alpou potriem celu plet alebo ze si na nu kechlim stale Aknecolor ? Jednak sa treba o plet starat a druha vec je STRAVA, ktora velmi vplyva na plet.

Samozrejme, ze spominane prostriedky sa davaju IBA na postihnute mieste a IBA, ked sa vyskytne afta. Ak ma niekto nonstop vyrazky, tak to musi riesit od priciny a nie potlacat uz len dosledky.

Toto neni o osetrovani pleti, ale o zlikvidovani par vyrazok. Osetrenie pleti je komplexna ina tema.

KatyPerry

AdamKrt - vela stastia. Ja ako kozmeticka by som urcite neodporucala potieranie pleti alpou kazdy den. Mam zakaznicky, ktore si kvoli vyrazkam a akne tak znicili plet, ze vyzera o min. 5 rokov starsia. Dokonca pouzivanim tea tree kazdy den sa im vytvorili flaky na tvari, takze tea tree teraz neznasaju dobre. Samozrejme ze aj my v salone pouzivane tea tree kapsule, ale potiera sa velmi jemna vrstva a iba na zapalene miesta, potom sa na to dava krem alebo gel ktori lieci a ma protizapalove ucinky. Aknecolor moze super pomahat ludom ktory maju malo hydratovanu plet. Pri mastnej pleti uzasne zapchava pory, cize sa plet nemoze ani sama precistovat, ani vyplavovat toxiny, skor sa upchavaju pory, zapalia a vznikaju nove vyrazky.
Suhlasim s tebou, ze plet treba osetrovat a cistit vodou, tonerom alebo alpou. Ale urcite nie kazdy den 3x do dna alpu alebo tea tree, aj ked sa na to da potom krem. Je to prilis velke mnozstvo silneho liehu pre plet. Vyrazky a zapal v plet sa mozu liecit aj protizapalovymi pripravkami, bez toho aby sa plet vysusovala vratane vyrazok, ale zaroven plet hydratuje, zapal v pleti sa stiahne a vyrazky postupne vymiznu. Takze je to uhol pohladu a kazdemu moze robit dobre nieco ine. Tak isto muzi a zeny maju odlisny typ pleti. Muzom nemusi alpa tak skodit ako zenam. Zeny maju citlivejsiu plet. Bohuzial vela ludi nevie ako sa spravne starat o plet, prip. liecit plet od zapalu, ake vyrobky s obsahom akych latok pouzivat a nepouzivat.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Co konkretne vam zabralo na vyrazky? - Fórum - ZDRAVIE.sk