Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Co konkretne vam zabralo na vyrazky?

abika

Krok 3 - Masky

Drožďová maska
O účinkoch droždia na pleť už vedeli naše staré mamy, ktoré si z neho vyrábali pleťové masky. Vysoký obsah vitamínu B a D zosilňuje účinky droždia ako bojovníka proti zápche, nadúvaniu a vyrážkam:

Zmiešajte 1/3 drožďovej kocky s 1PL mlieka, rozmiešajte na kašičku a naneste na vyčistenú pleť. Nechajte pôsobiť dvadsať minút a zmyte vlažnou vodou. Masku môžete použiť aj dvakrát do týždňa. Jedna kocka droždia vám vystačí na tri aplikácie. Môžete si zaexperimentovať a miesto mlieka použiť med, citrónovú šťavu alebo jogurt.

Tvarohová maska
Zmiešajte 3 PL tvarohu s 1 PL citrónovej šťavy, pridajte 1 PL bieleho jogurtu a dajte vychladiť. Na vyčistenú pleť naneste studenú tvarohovú masku a po 20 minútach zmyte teplou vodou.

Annika1987

Poznam chalana, ktory mal vkuse niekolko rokov na chrbte zapalene velke vriedky s bielymi hnisavymi ciapockami na vrchu. Proste plne hnisu. Potom musel kvoli regeneracii po uraze uzivat injekcie s vitaminom B. A za kratky cas uz nema ani stopy po nejakom vriedku alebo akne, uplne cista plet!!! Keby som to nevidela na vlastne oci, neuverim, ze to je mozne.

abika

Krok 2
Než sa pustíte do prípravy masky, pokožku vyčistite a naparte pod uterákom. Do veľkej misky alebo hrnca vhoďte hrsť nechtíkových kvetov, sparte vodou a pod uterákom naparujte tvár. Výborné účinky na pokožku má tymian, rozmarín, harmanček a ružové lupienky. Desať minút naparovania pod uterákom vaše póry otvorí a tie budú schopné prijať všetky výživné látky, ktoré pleti dodáte – z byliniek, ale aj z pleťovej masky.

abika

Krok 1
Zistili ste, že sa vám tvorí, alebo už je vytvorená vyrážka? Použite na ňu aspirínovú bombu: polovicu tabletky aspirínu rozdrvte a zmiešajte s niekoľkými kvapkami vody. Pastu naneste na postihnuté miesta a nechajte pôsobiť cez noc. Ráno opláchnite a pleť dobre nakrémujte. Aspirín by za noc mal pomôcť vysušiť vyrážku.

kikus678

...zaujimave prispevky...
tina/katyperry
mate podla mna uplnu pravdu. plet treba zbavit tiez najprv necistot a odlicit, ja tiez pouzivam odlicovacie mlieko, potom scrub v sprche a potom uz na vycistenu plet toner a intenzivny gel na noc pre hydrataciu. je to dost narocna starostlivost ale oplati sa :-) tiez mi trvalo dlhu dobu kym som si nasla svoju znacku ktora mi robi dobre.

tina2219

Katy Perry: Páči sa mi, ako sa o svoju pleť staráš, len si myslím, že kým si dáš toner mala by si najskôr použiť čistiace mlieko alebo gél.Najskôr treba pleť zbaviť nečistôt a potom použiť toner, pretože ten má za úlohu pouzatvárať všetky póry.

KatyPerry

ano s tymto uplne suhlasim...
dermatolog sa tiez castokrat nevie presne trafit do liecby co zaberie a co nie. a vacsinou to co predpise tak sa da uzivat iba kratkodobo a nie dlhodobo.
ak nieco zaberie z predpisaneho lieku, tak na dlhodobe osetrenie treba dbat velky pozor pri vybere kozmetiky na certifikaciu a uplne zlozenie kozmetickych vyrobkov. casto sa klientky cuduju ze ako je mozne ze pri uzivani prirodnej drahej kozmetiky sa im zhorsila plet. Nejde vsak o to ci je prirodna, ale o to ci je kontrolovana certifikovana (iba to zarucuje ze na dany vyrobok nenastane ziadna alergicka reakcia).Niektorym ludom pomahaju obklady z repika, harmanceka, atd. Je to lacne a dobre, pretoze to je bio a prirodne. Nie je to zakonzervovane v 'prirodnom' kozmetickom vyrobku.
Niekedy sa vsak stava ze dermatologicka nemoze predpisat ziadnu hormonalnu ani homeopaticku liecbu, pretoze vyskyt vyrazok a akne nie je taky rozsiahly a zapalovy. a niekedy sa stava ze i napriek liecbe ktoru predpise dermatolog, tak zaberie liecba uplne inej prirodnej kozmetiky.

AdamKrt

Jednu dobru radu mam, ak je vela akne. Navstivit lekara dermatologa :) Kozmeticke pripravky roznych znaciek su casto o reklame a cena nezodpoveda kvalite..

Ale rad sa poucim kde-co o osetreni pleti. Nikdy neni na skodu nieco take vediet :) Myslim vsak, ze je to podobne ako u lekara. Predpise sa jeden liek, jeden produkt, nezaberie, skusa sa ine a nieco zaberie. Niekomu sa da pomoct lahsie, niekomu tazsie a s niekym je to skoro beznadejene. Dnes nas obklopuju svinstva vo vode, jedle, ovzdusi a kazde telo moze reagovat inak. I tak nakoniec, kazdy prisaha na nieco ine, co mu zabera. Takze neni na skodu mat prehlad a skusit si to i ono.

KatyPerry

Myslim ze uprava stravy je snad pri problemoch s pletou uz samozrejmostou. Ale to je tiez ina tema. Nic si nespominal o potierani postihnutych miest, takze sa tu teraz nenavazaj. Ludom sa tu ma poradit a pomahat. Ja tiez nespominam ako sa ma plet osetrovat. Je to moj nazor ktory som vyjadrila na zaklade dlhorocnych skusenosti a prednasok ohladom tejto temy.
A ako pises ze toto nie je o osetreni pleti ale o zlikvidovani par vyrazok, tak to sa velmi mylis, pretoze na zlikvidovanie par vyrazok treba spravne osetrit plet {dermatologickymi pripravkami s liecivymi, protizapalovymi a hojivymi ucinkami}. Na zaciatku to vzdy byva par vyrazok a ak sa tie neliecia, moze to predist aj do lahsej formy akne. Samozrejme ze na vyrazku si mozes dat aj Alpu, Tea tree alebo aj Bactroban alebo Framykoin, ale o par dni sa ti mozu objavit nove vyrazky a to problem neriesi dlhodobo ale kratkodobo.
Ak si v tomto smere odbornik, kludne si necham aj ja poradit, ale pokial si sa nieco docital a dopocul, tak to nie je pre mna porovnatelny dokaz s praxou.

AdamKrt

Co som sa zaujimal o cistenie pleti, tak vraj vela zenam pomohlo umyvani si pleti tamponom namocenym v borovej vode. Ak mal niekto mastnu plet, bolo to uplne v pohode. Ak mal niekto suchsiu, tak vraj sa osvedcilo umyvanie Jarishovou vodou. Co je vlastne borova voda + glycerin na premastenie.

KatyPerry: co povies na to ako kozmeticka ?

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.