Ako ich mám obmäkčiť aby mi dovolili psíka?

Príspevok v téme: Ako ich mám obmäkčiť aby mi dovolili psíka?
smejo4ja

Ahojte mám pomaly 19r.a veľmi túžim po psíkovi Maltézskom alebo Yorkshirskom teriérovi a proste s cenou a kúpou by ako nebol problém to by som si zaplatila a postarala sa o všetko. Vedela by som sa aj o to starať lebo po psíkovi tužím už veľmi dlho....ale stále mi ho nechcú dovoliť poviete ako och mám obmäkčiť aby povolili????

veveveveveve

ja mam len 11. rokov a chcela som ist na gympel (strednu skolu) a mama povedala ze ak spravim skusky je samozrejme ze mi ho kupi lebo toto bolo 8.rocne gymnazium a keby som si to chcela nahradit vies ja som piatacka na zs musela by som chcodit do 9.rocnika takze este
4 roky v skole potom na 4 rocne gymnazium a az potom na vysoku skolu mozno mi ho zobere toho psika o 1 mesiac o 2 naozaj neviem ako ju mam presvedcit ale ked tak ratam co my ho kolko krat naslubovala tak uz by som toho psika mala najmenej 1 mesiac prosim porad mi co mam spravit?a kolko mas ty rokov chodis na pokec?

zuzic

je mi luto ze si ich nespravila:( fakt...:( a druha skola co? druhu prihlasku co si si dala? no neviem...po prijimackach si sa s mamou uz o psovi rozpravala? co povedala?

vevevvevevev

bohuzial ma to aj mrzi nespravila som ich a som z toho velmi smutna a zatial neviem co dalej prosim porad mi cele dni preplacem a aj tak mi to mama slubi potom povie v ten den ze nejdeme tak ja neviem co dalej ja som z toho zufala :(

zuzic

spravis prijimacky neboj sa teraz je malo studentov teda pokial nejdes na nejak extra tazku vyberovku:) hlavne tie prijimacky chces spravit predsa ty:) a ked nespravis predpokladam ze ta to bude velmi mrzet a mylsim ze uz to ich obmakci ze ta to bude trapit

vevevvevevve

cawte poradte mi rodicia mi zatial nechcu dovolit psika lebo mama povedala ze az ked spravim prijimacky na strednu skolu mi ho kupia ale ja sa bojim ze ked ich nespravim ze ho mat nebudem prosim poradte mi co mam spravit ked tie prijimacky nespravim ako potom rodicov obmakcim?lebo mali sme psika a mal 10 rokov a asi zo staroby nam uhynul lebo sa mu zapichla platnicka do miechy tak nejak to bolo a ochrnul najprv na nohy potom zacal ochrnievat cely a mama chce psa ale ona sa boji ze sa mu to stane co nasmu arinkovi tak poradte mi co mam spravit ak prijimacky nespravim ako ju obmakcim dakujem vam vopred za odpoved diki velmi pekne tak paaaa ;)

dedy

smejo4ja, nemusis to nechat tak, kym si havka zaobstaras mozes zatial studovat plemena, povahu, vycvik , vychovu, hladaj chovatelske stanice je toho strasne vela co pes potrebuje, a co je fajn ked budes mat nastudovane, mnoho ludi sa uci za pochodu, najprv si donesu psa a potom urobi mnozstvo chyb pri vychove, a ty kym si psika zadovazis si mozes co to nastudovat, najst psickarov ktori vedia co robia (na cvicaku), navstivit niekolko vystav, pripadne utulky.... je toho mnoho, ale treba na to vela casu a energie, trpezlivosti
budem Ti drzat palce, nech si v buducnosti zadovazis psika s ktorym nebudes mat problemy, ktory ti povahovo sadne, drzim palce... myslim, ze si sa spravne rozhodla, mozno o rok pokial si najdes pracu, pripadne o pat ked skoncis skolu (fakt je priserny pocit odchadzat kazdy tyzden na intrak a havka nechavat doma, i ked je o neho dobre postarane)
Drz sa :)

smejo4ja

Ahoj tak ako tento príspevok je pre DEDY ako máš pravdu je to veľká starosť, veľmi som chcela psíka. no.Preto som sa rozhodla že ak si ho kúpim, tak jedine ak budem mať svoj byt. Moja mamina by mi ho ako dovolila ale oco nie a aj keď som ho chcela presvedčiť ale proste asi to nieje dobrý nápad. Veľmi ma to hnevá ale treba rozum...a možno bude lepšie ak si ho kúpim dajme tomu o 3 alebo rokov.... takže ďakujem za rady ale necháme to tak:)

fialocka_7

áno je pravda že si treba zvážiť všetko okolo psíka
aj ja som veľmi chcela psíka,kym som este zila s rodicmi (teda odmalicka)
az teraz som pochopila ze to bolo dobre ze mi to nedovolili
teraz som si splnila sen,doniesla som si psika,mam ho doma ---len zakladne vydavky boli 40 eur,co zahrna:pelech,vôdzka,obojok,miska,a zopar malickosti....to nepocitam ze budes potrebovat nahubok (ked chces cestovat v autobuse hlavne),potravu,chodit s nim pravidelne vonku,vydavky na veterinarnu starostlivost atd....
a ked ides na vysku,tak kto sa o neho postara?
pockaj a ked sa osamostatnis,tak si to vychutnas,ako ja :))

lady ja

Je pekné že chceš psíka, ale naozaj si to rozmysli, či to všetko zlvadneš (hlavne po tej finančnej stranke ako písala dedy...) Vydrž ešte, zmaturuj, chod na VŠ alebo si najdi prácu, a potom uvidíš, či ti zostane čas aj na psa...

fialocka_7

dedy

perfektný rozumný príspevok!!! :)
ináč aj ja som si minulú sobotu osvojila psíka z útulku :)

smejo4ja
naozaj si zváž to čo ti písal/a dedy...najmä tie výdavky....
a s tým útulkom je to pravda,majú tam fakt krásnych psíkov,dokonca dosť často čistokrvných (napr. akurát v útulku kde som brala môjho psíka,majú štenatá čistokrvných bíglov :) )ja som zobrala 4-ročného kríženca,ktorý je tak škaredý,až je krásny :) a je hroznemilý,poslušný :)
a fakt bud kúp psa s pp,alebo zober z útulku, ľudia,ktorí len tak množia psov pre peniaze sú poväčšine nenásitní ľudia,ktorí chcú len zarobiť a fenka je len týraná zbytočne...........