"družička" na pohrebe

muchala

samanka a čo si mala oblečené ty?
bude to ale isto ťažké tam stáť, blízko neho a držať sa vlastne "nad vodou"

samankaaa

muchala boli sme aj v kostole na omsi a stali sme vpredu a drzali ten vankusik v strede a stuhy okolo vankusika take rozprestrete..

miroslavenka

Aj u nas - a to byvam v meste, som sa s niecim podobnym stretla. Zomrel chlapec a jeho frajerka isla na pohreb v takych skromnych svadobnych satach. Tiez som to nechapala, ale bolo mi vysvetlene, ze vlastne rodicia mrtveho uz nikdy neozenia svojho syna, tak je to take symbolicke, "zadostucinenie." Ale tak aj tak mi to pride divne...

muchala

samankaa, je mi ľúto, že aj tebe zomrel kamarát a ešte mladý. je to smutné :(
a boli ste aj na omši v kostole, či len pohreb? tento má aj omšu.

samankaaa

ja som bola u kamarata na pohrebe, pred nedavnom tiez mlady chlapec, boli sme v bielom a proste isli sme hned za rakvou a ked ju dali do hrobu prve sme tam hodili vankusik so stuhami
inak nic sme nerobili, takze sa nemuis bat.

Gill

Fíha, no ja som tiež ešte o ničom takom nepočula a to som už bývala aj na dedine. Zdá sa mi to dosť zvláštne teda...

Netuším, čo tam budeš robiť, ale tak skús sa opýtať niekoho, babky alebo tých ďalších dievčat aby si vedela, že čo a ako.

katty192

nie je to úbohé, náhodou je to pekný zvyk, ak by ma niekto požiadal, išla by som skôr, ako za družičku na svadbe

muchala

ja netuším, čo to má vlastne znamenať, hádam sa to dozviem zajtra.ale tak na dedine sú rôzne zvyky a niektoré su fakt super a som rada, že sa ešte zachovali v dnešnej dobe