Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Despresia z akne

Príspevok v téme: Despresia z akne
preco_ja

zdravim, mam strasne depresie pretoze mam 17 rokov a nikdy v zivote som nemal problem z vyrazkami a bol som aj na to patricne hrdy ale asi pred rokom sa vsetko zmenilo a najprv sa my vyrazky robili len na nose a pri "kutoch" ...kupil som si cistaci gel pre muzov , co to som si precital o akne ale nevenoval som tomu velku pozornost myslel som ze to bude len taka chvilkova zalezitost...neskor som sa o tom rozpraval zo sestrou ta my odporucila peeling tak som si kupil aj ten , dokonca aj masku z bahna mrtveho mora a mame doma aj horske svetlo (UV+IR), kupil som si zinok aj beta karoten...toto vsetko som v podstate kombinoval cely rok no namiesto toho aby sa my to dalo doporiadku postupne sa my akne rozsirilo aj na celo ...s bradou ani licamy nejaky problem nemam ani teraz...aj s kutov akne mi trochu ustupilo ale celo je zle ...nemam tam nejake velke cervene vyrazky ale take male uplne ze male hrbolceky a je ich dost...ja neviem co uz mam robit tento tyzden idem ku koznej no velku nadej tomu nedavam pretoze moja sestra ma akne a chodi ku koznej ktovie kolko a ziadne vysledky teda nevidno ....moje sebavedomie uz nieje to co bolo ..neviem co mam robit uz myslim na najhorsie scenare...navyse sa uberam karierou v ktorej treba vzdy dobre vyzerat a doteraz sa my to aj darilo ale uz dalej neviem ...niekdey mam pocit ze som zo svojou pokozkou nikdy nemal nic robit ze som to iba zhorsil ale uz je neskoro ....prosim poradte co mam robit ... vsade sa rozoberaju temy o akne ale ludia vacsinou pisu o zapalenych vyrazkach a neviem co a ja mam len take male hrbolceky ako keby upchate pory ....len raz za cas nieco scervena.....prosim o radu ci uz liecbu alebo psychologicku radu ...a ozaj ak vam to pomoze mam 17 rokov...mozno teraz budete pisat prispevky ze to je 17 bezne a tak ale ja si myslim ze pubertou som uz presiel fakt , viem ake som maval stavy vtedy a tak a uz som sa ot vtedy velmi ukludnil a tak cize neviem sam....dakujem

nikky29n

no na taký tip ako maš ty pomaha vodička INDERM a krem na noc IMACORT kupis to vo volnom predaji alebo si to daj vypisat u koznej ono ti to vyrazky vysusi a potom mas pokoj daj mi vediet ako si dopadol ty 17ročný :D

Jaroslavka

Ahoj
Nech máš už aké z čohokoľvek ja by som ti poradila návštevu kozmetičky( pravidelné hĺbkové čistenie prístrojom - raz týždenne aspon 10 sedení). Ja som bola zúfala z mojich akné fakt mi nič nepomáhalo.

Momentálne mam tiež veľa veľa veeeľa vyrážok na brade ale nič mi nepomáha.

Jedine čo mi dokonale pomáhalo bolo čistenie u kozmetičky....

...nepoužívala som žiadne liečivá od lekárky pretože sú neúčinné , zarábajú na nich lekári i keď sa ohradzujú tým že to nie je pravda, lieky ti zničia pečen atd...je to jasné že lieky ti niečo vyliečia(akné) ale niečo iné zničia takže u mna sú lekári a ich poondiaté vodičky a mastičky odpísané nadobro. Vyskúšala som už všetko možné, vystriedala som rôznych kožných lekárov a nič nepomáhalo. A keď mi chceli predpísať hormonálnu liečbu rázne som to odmietla.

Čistenie u kozmetičky som musela prerušiť z finančných dôvodov. Jedno ma stálo 11 niekedy 12 €(podla toho či som chcela make - up alebo nie). A chodila som raz týždenne asi mesiac aj 2 týždne. Pleť bola v perfektnom stave, takže moju skúsenosť si neviem vynachváliť...ach ...kiež by nedominovali v tejto dobe tak peniaze.....

Teraz pijem zelený a žihlavový čaj podotýkam 100%-ntný bez cukru. Snažím sa to kombinovať pretože ten zelený čaj je troška drahší takže by bolo dosť no...veď viete rýchlo by som ho popila a zas ho kupovať....a snažím sa tiež nejesť čokoládu i keď včera som zjedla jednu celú milku:D ale to bol skrat takže...nepočítam to.....

miška21

tak ja mam už 21 akné od 13 rokov, ale stále mi nič nepomohlo na to ani kozmetička, ani drmatológ , ani kozmetika z obchodu. Niekedy mam aj ja riadne depky z toho lebo niekedy je to naozaj hrozné, ked mám obsypané celé líce, ale snažím sa vtedy nepozerať do zrkadla.

Lorreiq

Inak pouzivas horske svetlo, myslel si slnko, ktore aj opaluje? Ono to je tzv. kamuflazny efekt. Pri akne sa ani moc slniecko neodporuca, vyrazky sice moze naoko vyliecit, ale potom sa to zvykne rozbehnut znova. Nie je dobre moc vysusovat plet, pretoze potom sa este viac zvykne mastit.
Skor nejaka biolampa, svetelna terapia, v ULK v BA potom maju omnilux(cervene a modre svetlo),ci N lite tiez vynikaju na akne.

Gill

preco_ja,
chapem ta, ze ta to trapi, ale Lorreiq ma pravdu, ze to dost prehanas. Podla toho ako si to akne opisal, tak to nemas az take zle aby si mal kvoli tomu depresie. A je pravda, ze akne suvisi aj so psychickym stavom, takze cim viac sa kvoli tomu budes trapit, tym to bude horsie.

Väcsina normalnych ludi chape, ze nikto nie je dokonaly, jeden ma akne, dalsi krive zuby, iny plesinu. A inak to nie je ani v telke. Z toho co pises, ze zatial len pomahas mi vychadza, ze nikto od teba necaka, ze budes v 100% stave.

Viac ti poradit neviem, lebo kazdemu zaberie nieco ine, poznam ludi, ktorym kozna nepomohla vobec, tak treba skusit.

Co sa tyka pravopisu, je jedno ci si na zdravi, na wande alebo na inej stranke, pravopis by si vediet mal. Kvoli tomu, ze ta na to niekto upozorni sa netreba hned urazat :)

Lorreiq

Och boze, nevies prijat trosku kritiky?:)
Keby si to bral s vacsou lahkostou, mozno by aj to akne skor ustupilo:). Mne to prislo trosku smutne, mat zlu naladu z par vyrazok. Bola som zvedava ako nato zareagujes.
Takze akne moze vzniknut z vela roznych pricin.
-hormony
-zapal zaludka, helicobacter pylori
-hnisave mandle(celkovy nejaky zapal v tele zhorsuje akne)
-alergia
-stres( velmi vie ovplyvnit priebeh akne)
-rypanie vo vyrazke, roznesie infekcie
-porucha rohovatenia koze
Riesenie:
zinok a zdrava strava, detoxikacia, navsteva dermatologa, ktory moze predpisat rozne maste na akne, popripade ATB, ak tato liecba nezaberie tak liecba roaccutanom, ktora ta urcite akne zbavi(podotykam je na tazsie akne)
Byt tebou najprv skusam lokalne. A hlavne zistit tu pricinu, ci v tom neni ten zaludok alebo mandle, vybratie mandli alebo preliecenie HP antibiotikami.
Keby nic nezaberalo a mas vazne take depky, tak roaccutane. Info u tvojho derm.:)
A hlavne nechytat, nerypat!

Lorreiq

boze ako ja milujem ked niekto pise ze sa ma naucit pravopis...pokial viem tak som do adresy nezadaval "pravopis.sk" ale "zdravie.sk" cize ak mas komplexy navstic nejake jazykove forum a tam sa mozes dohadovat v akom slove ake I, a z tohoto rozhovoru my zatial vyplyva ze 1 nemas zaujem poskytnu ziadnu radu ohladne temu cize cisty off-topic a po 2. zda sa my ze mas este vacsiu depresiu ako ja lebo ked som ja v pohode(co teraz niesom ale si to aj priznavam , inak by som sa tu s tebou ani nedohadoval) tak si take veci ako pravopis ani nevsimam a ked my uz nieco strasne zabije do oci tak sa nad tym iba usmejem .....dalsia vec je ze ludi co robia v telke a maju akne poznam aj ja lenze tych co poznam uz v maskerni namaluju a nevidno to lenze ja mam 17 a vacsinou pri projektoch len pomaham a takym ludom make up casto nerobia cize na nas to vidno najviac ......takze ...drz sa "PEACE"

Lorreiq

A ked robis okolo ludi v telke, nauc sa pravopis,ty nie ti.
Okrem toho poznam ludi, co robia v telke a maju aj akne:D.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Despresia z akne - Fórum - ZDRAVIE.sk