Lanove semienko, k čomu prispieva???

Petuska B

Tu zas musím súhlasiť, radšej si kúpte celé ako pomleté. Keď si aj doma pomeliem celý sáčok, tak si to skladujem v chladničke a spotrebujem to do toho týždňa.

kaciatko7

otazka, aj ked si kupila pomlete, vzdy lepsie ako ziadne. ale doma pomlete su cerstvejsie a mastne kyseliny nie su znicene. ale co sa tyka vlakniny, ta je v poriadku aj pri kupenych pomletych. inac, citit to aj na chuti, tie cerstvo pomlete su ovela lepsej chuti.

kaciatko7

samozrejme, ze ze jedia viac soje aj sojovych vyrobkov, lenze na druhej strane v strave prijimaju mozno aj 100-nasobok jodu, co prijimame my. jod ma tiez vplyv na hormony a upravuje rozne funkcie organizmu.
to je tazko posudit len podla jednej potraviny, celkove jedia inac ako my. a tym padom aj prijimaju niektore latky viac nez my.

otazka

Hm, lebo ja som to zacala kupovat len nedavno, na upravu stolice mojej dcerenky, zamiesavam jej to do jogurtu, ale kupila som balicek pomletych semienok, reku aspon nemusim kazdy den vytahovat mlyncek:o)

karinka44

ja by som soju za strasiak nepovazovala - ved napriklad Japonci jedia najviac soje aj sojovych vyrobkov - omacka, syr, aj boby a patria k najzdravsim narodom na svete.

Petuska B

Väčšinu bio potravín, ktoré vy považujete za biopotraviny sú iba marketingový ťah a nie sú vôbec zdravšie ako bežne dostupné. Bio potravina je podľa mňa tá, ktorú si sama zasadím, sama sa o ňu starám a hlavne vidím ako rastia a viem, čím ju polievam, čím ju hnojím. Bio sliepočka je podľa mňa tá, ktorá si žije šťastne na dvore a netlačí sa niekde. Ak bio sliepka tak jedine od mojej babky :-) áno v dnešnej dobe je to veľmi veľký boom celé to bio a pri tom sme už dávno viacerí vedeli čo to je a žili podľa toho. Hej bolo by to krásne keby bolo všetko zdravé a mali by sme naozaj istotu, že to zdravé je ale problém je ten, že tú istotu vôbec nemáme a preto si treba voliť to menšie zlo, pretože nič nie je 100 % zdravé.

Petuska B

kaciatko nerobte zo soji taký strašný strašiak, neviem, ako si dovolíte tak jednoznačne tvrdiť, že je taká škodlivá,keď i názory vedcov a odborníkov sa na to dosť líšia a podľa mňa je to 50:50.

kaciatko7

samozrejme, ze v dnesnej dobe nic nie je uplne zdrave a bez skodlivin, poda nie je taka ako bola predtym, je ochudobnena o mineraly, tym padom ani zelenina a ovocie uz nemaju tu kvalitu, ako kedysi. aj zivotne prostredie je znecistene a neznamena to, ze teraz prestanem dychat kvoli skodlivinam. lenze, ked si clovek moze vybrat, tak si vyberie to najzdravsie (napr. bio vyrobky, co najcistejsiu vodu, popripade si ju filtruje...), lenze soja a sojove vyrobky do tej zdravej vyzivy urcite nepatria. a keby tam bolo len minimalne riziko, ze svojim obsahom uskodi, tak je lepsie neriskovat a vyhybat sa jej.
jasne, nech si kazdy je, co chce, to je na zvazeni kazdeho, ale musela som zareagovat, kedze dievcatu radis na rast prs konzumovat soju, teda radsej by som mala prsia male ako podstupovat kvoli nejakym centimetrom to velke riziko vzniku roznych zavaznych chorob.