Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

vit. C a menštruácia

Príspevok v téme: vit. C a menštruácia
citrónova

keďže som nedostala odpoveď,skúsim to v tejto sekcii: ked potrebujem oddialiť alebo zmierniť menštruáciu zvyknem piť citrónovú šťavu,dosť mi to zaberá. Minulý mesiac som bola chorá,užívala som vit C, vo forme tabletiek aj šumivého nápoja. Teraz mi 5 dni mešká menštruácia. Myslíte, že tento vitamín má rovnaký účinok ako klasický citrón?

citrónova

áno, buď si oddialim alebo ked už dostanem,tak zmiernim. Robím to vsak väčšinou len cez leto, veď kto chce mať menzes ked je vonku 35 stupňov a všetci sa kúpu,príp. na dovolenke. A tento mesiac,ako mi mešká,som rozmýšľala že čo sa deje a napadol mi ten vitamín c a kuku mi to potvrdila. Ďakujem za ohlasy,aj za debatu,kt sa tu rozbehla:)

Peto T

Kelp, to sú tie morské riasy.

Sóda sa s kyselinou askorbovou zmieša ešte v pohári s vodou, vypení to a zneutralizuje sa.

kaciatko7

AdamKrt, lepsou formou jodu je konzumacia morskych rias (sice to nie je asi velmi dobrotka, no clovek pre zdravie neurobi:), alebo dodavanie jodu jodovymi kvapkami, ktore vsak nejako z nasich lekarni vymizli (tie sa natieraju na kozu). existuje aj pripravok Kelp sa mi zda, ze sa vola, no ten som nikdy neuzivala.

AdamKrt

Tu je napr. velmi dobry clanok, ktory hovori o jode a i to, ze jod v soli je anorganicky a velmi malo vstrebatelny. Iba mizive percento z anorganickeho jodu sa vstreba.

www.casopisimidz.sk

kuku7890

ja ked si chcem oddialit menzes, supnem par tabletiek C-cka a uz aj meskaju...a riadne dlho, takze myslim ze to tym moze kludne byt

slamkaa

citrónova, to si fakt citrónovou šťavou oddialila menzes?
Teraz keď ti mešká by som povedala, že je to dôsledok choroby, ktorú si prekonala, pretože hormonálny systém je veľmi citlivý na takéto veci.

kosa

AdamKrt,
napisal si pozitivny prispevok.

Nepochybne ze japonci jedja menej vitaminu C ako nasi borci (megaborci).
V kazdom pripade Japonsko ma uz tradiciju super kultivovanosti vo vsetkom.
aj v dlhovekosti, ktoru im nikto neznicil.

u nas dlhovekost bola znicena v obdobi Tretej Republiky ( CSSR).

co sa jodu tyka tak ak by si si urobil statistiku jod je prakticky v nasich koncinach nedostupny.
preto sa predavala a predava ( verim) este stale jodidovana sol.

inac ten vitamin C maju v strave omnoho vjac ako my.

nezabudni ze Japonsko ma kvalitnejse potraviny ako u nas.

Peto T

AdamKrt: Jód je samozrejme veľmi dôležitý, a dočkal sa neborák od medicíny ešte horšieho nepochopenia a perzekúcie ako vitamín C.

V Japonsku ľudia prijímajú denne 13,8mg jódu, čo je takmer 100x viac než je "odporúčaná denná dávka". Patria medzi najzdravšie národy na svete, a to aj z pohľadu rakoviny a porúch štítnej žľazy.

Odporúčaná denná dávka pre jód bola stanovená iba ako prevencia strumy a kretenizmu. To by nás nemalo prekvapovať, pretože aj ODD pre vitamíny boli stanovené len ako prevencia ochorení z nedostatku, NIE ako základ
dobrého zdravia.

Liečba vitamínom C je efektívna u mnohých ochorení, vyskúšaná u desaťtisícov pacientov, pod lekárskym dohľadom. Experimentálna je len
preto, lebo nikto nebol ochotný vynaložiť financie na jej štandardizáciu. U farmaceutických firiem to neprekvapuje (prečo by financovali vitamín C - svojho konkurenta?). Ale že aj vládne inštitúcie sa k nej od počiatku stavajú ignorantsky až nepriateľsky, to je naozaj pozoruhodné (naozaj im tak veľmi ide o verejné blaho?)

- mira

Bolo to tým, vit. C vnáša do tela stúpavú energiu, tak isto ako citrón. Tým dočasne zabráni stekaniu /klesaniu/ menštruačnej krvi a tým menzes oddiali . Nejde o žiadnu poruchu, menštruácia ti príde a nemusíš to riešiť žiadnymi preparátmi.

AdamKrt

No on radi uzivat CISTU, neutralnu formu vitaminu C a tu je problem na Slovensku vobec zohnat.

Taktiez ak bude v tele vitamin C a vplyvom nedostatku jodu nebude fungovat spravne stitna zlaza, tak to bude len docasne riesenie. Je kopec iny latok v potrave, ktore treba telu dodavat a nie len jeden vitamin.

Pre informaciu - v Japonsku je velky podiel ludi nad 100 rokov. A pochybujem, ze by v zivote hltali take mnozstva vitaminu C. Ono to nene zas celom jednoznacne, ako sa zda. Liecba vitamnom C je povazovana stale za experimentalnu, i ked ma svoje vysledky. Ale vsetkeho vela skodi, je stara znama pravda.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

vit. C a menštruácia - Fórum - ZDRAVIE.sk