Včelia materská kašička - skusenosti?

RNG

Ja som osobne pouzival vceliu matersku kasicku pri pretazeni, ked som citil, ze sa mozem nervove zrutit a to v davkach minimalne 3 gramy jerdnorazove, lebo 2 dni po sebe. Ucinok pripisijem najma vitaminu B-4, adeninu, ktory si telo sice tvori samo, pre to ho nikto nepredava, ale nie vzdy a nie telo kazdeho. A tento je nevyhnutny pre vyrobu energie, lebo je zlozka ATP(adenosine triphosphate) , latky cez kroty sa uskutocnuje vyroba energie v mitochondriach v kazdej bunke. Materska kasicka ale obsahuje aj rozne prohormonalne latky a to je zrejme aj tu v tejto teme zdoraznovane. Ale zialbohu, ako som povedal, extra prohormonalne ucinky to nema, skor by som sa obratril na rastlinne steroly a uvedene rastliny. Tie su roznymi lekarmi na to odporucane, s velmi dobrymi vysledkami.
A mam to potvrdene mnohonasobne aj osobne.

RNG

Nuz ked nechces trpiet ten problem "zima/teplo" tak ti to odporucim pouzivat. Alebo aspon kvoli muzovi, lebo ja som trpel neustalym otvaranim okna, ked bolo vonku -20 a nasledovne chulenim sa zeny a trasenim o 10 minut neskor, co ma samozrejme zobudilo. Takze nam sibalo obom po case, a na stastie yam to vyriesil bez problemov.Zena vtedy brala okolo 2 gramov(10% diosgenin) , niekedy aj viac.Kedze je to obycajny pakoren a jedlo indianov, priloha podobne ako u nas zemiaky, predavkovania sa nemusis bat.
Dokonca aj neskor po prechode je to dobre na spomalenie starnutia.
A pouzivaju to aj muzi, lebo aj my mame hormony rovnake, ako zeny, len v inych pomeroch a tiez mozu byt vykolajene a rozne hormonalne doplnky to mozu napravit aspon ciastocne.

RNG

Hormonalnych doplnkov je plno, nielen yam, ale aj protizapalovy pupalkovy olej(evening primrose), damiana, black cohosh, Dong Quai a ine.Tiez zdroje rastlinnych sterolov.
Takze komu nepomoze yam, ktory pomaha velkej vacsine, ma bohaty vyber inych.
Proti bolestiam je aj hromada nehormonalnych protizapalovych , ako napr quercitin, curcumin, dumbier a rozne enzymy, najma proteolyticke, ako napr serrapeptaza.
Yam ma ucinnu latku Diosgenin, spravna davka Diosgeninu je 200 mg denne.Ak doplnok neuvadza, kolko je tam diosgeninu, dovod je skoro iste, ze je ho primalo.... Normalne standardizovane produkty obsahuju 10 %, tj 2 gramy yamu s takymto obsahom su ucinne.

7domka7

ahojte chcem sa len opýtať či by mi vedel nieto poradiť ako presne sa má užívať materska kašička ... myslím či ju beriete v kuse alebo po nejakých prestavkach .Dakujem za odpoved ....rozhodla som sa že ju skusim aj ja .Ked že moja menštruacia ci chodi sama kedy ako chce čiže po dvoch mesiacoch štyroch mesiacoch a podobne :((( a je to dosť na nervy ak to nie je každý mesiac ako by to malo byt

maruska111

uzivala som yam cca pol roka a na cyklus nemal ziadny vplyv...pomohol mi aspon na bolesti...ale po vysadeni sa opat vratili