v kolkatich rokoch je podla vas spravne rozmyslat nad babom?

Príspevok v téme: v kolkatich rokoch je podla vas spravne rozmyslat nad babom?
dadkaDodka

chcela by som vediet co si myslite,kedy by zena mohla mat svoje prve babo:)budem mat 23.Moje kamosky kolom dokola cakaju baabo alebo uz ho maju aj par rockov a to su stare ako ja ... neviem ci mam pockat ked budem mat viacej,alebo ci je spravne a zdrave ked nad nim uz rozmyslam ... kedy ste mali babo vy? a v akych podmienkach? myslim tak ci ste boli este v rodicovskom dome,alebo uz mali svoj :) dakujem za odpovede.

kajo27

ahojte,precital som si vase prispevky a vidim,ze z tym vekom to je diskutabilne. Ja aj priatelka tuzime po babatku,ale ona vidi problem v jej veku. Ja mam 27 a priatelka 36. Zijeme spolu dva roky a stale sa boji,ze ju opustim koli mladsej.
Obaja mame radi deti a myslime si,ze by sme zvladli ulohu rodicou aj po financnej stranke,len ten vek tam robi sarapatu. Neviem uz ako mam priatelke vysvetlit,ze vela zien rodi v podobnom veku a deti maju zdrave.

bublik

karioll ma pravdu, statisticky ma po 40ke jedno z deviatich deti downov syndrom, ak si to spravne pamatam, ved aj pre to ked sa u gynekologa robia krvne testy a rozhoduje sa ci ta poslu na odber plodovej vody, beru pri tom do uvahy ako jeden z najdolezitejsich faktorov vek. tak asi na tom nieco bude, jasne aj ja mam znamu ktora rodila v styridsiatke a dieta bolo zdrave ako ryba, ale to riziko je tam zvysene. dnes uz ale vsetci rodia po tridsiatke, prave z motnych dovodov, takze by som povedala ze normalne je vsetko, a clovek by mal mat dieta vtedy ked je nan pripraveny, alebo si to aspon mysli :-)

SOFFA

u kazdeho je to individualne.niekto sa chce pred tym zabezpecit,aby detom zabezpecili istu uroven,aby si dopriali a nezili od vyplaty ku vyplate.niektorym je to jedno,nerobia si starosti,ved ku piatim vychovam niejak aj to sieste.ja tiez dopredu rozmyslam.mam 28rokou a okolo tridsiatky by to mohlo byt.ja som ten prvy pripad a vobec sa za to nehanbim

lenka....

ja ta chapem sice som od teba mladsia o tri roky aj ja mam uz taku tuzbu po dietatku,hoci neviem cim to je s priatelom nemame dom ani nic co by sme mali mat ale jednoducho mame velmi radi deti a stale mame pocit ze nam ku stastiu nieco chyba....je to zvlastne...ale narozdiel od teba ja sa musim so svojimi tuzbami aj s priatelom krotit,pretoze sme este nic nenadobudli a dokonca sa nam uz dlhsiu dobu nedari...takze asi tak...ja ti len poviem,ze ked ste s partnerom na takej urovni ze chcete mat dieta a vies co to obnasa,tak nevidim dovod preco by ste ho nemohli mat....je to na tebe....drzim palce do buducnosti....:)

bon

jana z BB sedliacke nazory ktore ti vtlkaju vysokoskolski profesori do hlavy.....troska sa zamyslite, kariol to nemyslel zle, len sa vyjadril dost drsne.....je to tak ze s vekom stupa aj pravdepodobnost narodenia dietata s postihnutim...., ale kedze je to ovplyvnitelne aj inymi faktormi, ci uz endogennymi alebo exogennymi, tak nikdy neviete naisto ci sa taketo dietatko narodi mladej ci starsej zene....., ale riziko uu starsich zien je vyssie a s tym nespravite vobec nic ani keby ste sa na hlavu postavili.........
a k teme, maj dietatko kedy uznate za vhodne, ja osobne som si povedala ze ked neporodim do 35 rokov, tak uz dieta nechcem......zavisi to len a len od vas

jana z BB

ja som obidve svoje deti rodila po 35. a mozem povedat, ze su chvalabohu zdrave. poznam mnoho zien, ktore rodili v neskorsom veku a maju zdrave deti. a poznam mamky, co rodili mlade a ich deti su postihnute. su to take sedliacke nazory, ze starsie matky maju deti- debilov.