Nadmernejšie potenie a slaný pocit v ústach - znamená to niečo?

Príspevok v téme: Nadmernejšie potenie a slaný pocit v ústach - znamená to niečo?
sansorze

Dobry vecer, chcela by som sa poradiť, pokiaľ má niekto s týmto skúsenosti. Začala som sa nezvyčajne viac potiť (nie je to extrémne, ale pred časom som sa takto nepotievala) - pritom som nepribrala, ani neschudla nejako extrémne. A tiež dosť cítim slanú chuť v ústach - pijem minerálku, tak mám pocit, akoby som pila osolenú vodu, to isté aj pri čistej vode neperlivej, ale je menej slaná, doma, keď varím, zrazu sa všetci začali sťažovať, že málo solím, pritom mne to príde osolené extrémne :( Tak neviem, či to súvisí aj s tým potením sa alebo nie a čoho by to mohol byť príznak, snáď mi len niečo chýba? DAKUJEM

jajkafr

CF sa môže prejaviť aj v dospelosti... niekedy sa CF nezisťovala so skríningu pri narodení testy na CF sa robia až teraz... poznám aj prípad kedy sa CF objavila u ženy až po pôrode... sanzorse ak máš taký problém tak určite zájdi k lekárke... nemusí to byť nič vážne, ale radšej to prešetriť ako niečo zanedbať držím palčeky

vevericka

toto urcite nie je CF..jednak pisatelka je myslim starsia..a jednak CF sa diagnostikuje kazdemu z nas pri narodeni..tazke by uz o tom davno vedela

duun

uz je to zrejme passe, ale keby to niekto cital a hladal radu.. cysticka fibroza to nebude, o tom by uz davno davno davno vedela, kedze zrejme pisatelka nie je dieta. Netusim kolko ma rokov, ale moze to byt prejav nerovnovahy prijmu tekutin, prejav niektorych hormonov a tiez ochorenia traviaceho traktu - nadmerne vela kyseliny v zaludku a pod. Kazdopadne lekar ti povie viac, nez banda mudrych hlav na nete.

jajkafr

sansorze
zájdi s tým k lekárke pravdepodobne ide o cystickú fibrózu ako píše karioll, ale na potvrdenie tejto diagnózy treba spraviť vyšetrenia určite to neodkladaj

sansorze

Elit, u zubara som bola naposledy pred rokom :( Zuby mam (dufam) v uplnom poriadku, sucho tiez nemavam. Len ked pijem - tak mam pocit, ze pijem slanu vodu. Pritom ostatnym to chuti normalne. Pri mori som nebola, ze by to bolo z toho, no fakt nechapem :( Nic radikalne sa u mna nezmenilo.. Solim minimalne, vsetci po mne dosoluju.. Zacala som sa potit po min. fyz. pohybe - napr. ked idem miernou rychlochodzou, zacala som sa potit na rukach - na opacnej strane,ako je lakeť :) /neviem to lepsie opisat/ a pod. :( Citim sa max. trapne, lebo obvykle sa tak potia obezne zeny a pritom ja som tak v norme stihla, ani ziadna vychrtlinka a nikdy som sa predtym takto nepotila :(

karioll

je to jeden z priznakom cystickej fibrozy,hovori sa im slane deti.mozno by stalo za zvazenie sa orientovat pri lekaroch tymto smerom