VITAMIN C - A DAVKOVANIE

Príspevok v téme: VITAMIN C - A DAVKOVANIE
bingham

Vitaminy a stopove prvky su velmi dolezite pre zdravy chod ludskeho organizmu v primeranych davkach (rad by som upozornil na slovo v primeranych), ktore si clovek zabezpeci ak ma dostatocny privod RACIONALNEJ VYZIVY

Vitamin C (kyselina askorbova) patri do skupiny vo vode rozpustnych, posilnuje imunitny system, pomaha pri vyvoji zubov, kosti, podporuje vstrebavanie zeleza, pomaha udrzat zdravu kozu

DENNA ODPORUCANA DAVKA JE pre dospelych 100mg a pre deti starsie ako 3 roky 45mg

Samozrejme ze davka sa moze aj zvysit podla potreby - horna hranica je 1000mg

HYPERVITAMINOZA sa prejavuje narusenym vstrebavanim medi a selenu, sposobuje zaludocne problemy ako hnacka, nafukovanie a u vnimavych jedincov aj oblickove kamene( najma u ludi ktori maju sklony k tvorbe oxalatovych kamenov), poruchy spanku, bolesti hlavy, velmi vysoke davky by sa nemali podavat tarchavym zenam

Na zaver by som rad povedal ze som sa umyselne zameral najma na vedlajsie ucinky, vzhladom na niekorych prispievatelov ktory uvadzaju davky az 80g - co je zatial cista hypoteza ktora sa zaklada na experimentovani a jej vysledky o uspesnosti(ak vobec budu) sa ukazu az v buducnosti
------------------
www.zdravie.sk Vitamín C a megaskorbická liečba - zabudnutý poklad

kosa

bingham,

povedat si to muozes, ale to z tymi davkami vit C, prehravas na celej cjare nakolko sa tym zaoberali KAPACITY, nje tvojeho rangu. jednoznacne dokazali uzitocnost megadavok vit C.

RAKOVINA JE BANALNE OCHORENJE.

kazdy kto sa raz zacne tymto zaoberat zisti, ze mnozstvo informaciji potrebnych na vyljecenje rakvoviny je x krat mensje ako mnostvo informaciji potrebnych na vystrelenje ludskej posadky na mesjac.

kosa

bingham,

nepochybne.
mojej sestry dcera, zhodom okolnosti sest rocna, tjez nechorovala sest rokov.

ked som ju bol navstivit tak akurat na druhy den dostala lahku infekciju.

takze ti gratulujem, ale furt sa njeco najde. realita je neuprosna.

:)

kosa

alicija,

stojime si za tym a budeme stat ze RAKOVINA JE BANALNE OCHORENJE.

nje je to rocket science.

na vyljecenje z rakoviny potrebujes jeden protokol ci kombinaciju protokolov, zalezi.

nato aby si vystrelila ludsku posadku k mesjacu potrebovali okolo 10 ton roznych prirucjek, navodov atd atd.

ano, chapeme ze pre ludi ako Ty, ktori sa s rakovinov nepochybne stretli a prehrali ( aj my doma sme prehrali a hovorim pravdu) to znamena ze si neverite.

ale su ludja na SK( Peto T, robbie56,kacjatko,obcas radca) ci zo SK (RNG,Damian)atd atd ktori jasne ukazuju ze NA TO MAME.

tak si to nezkazme to pekne co je v nas.

bingham

Kosa, Kaciatko a ost

Dam vam jeden priklad Seba

Ja neuzivam ziaden vitamin C - myslim ako doplnok, umna je to cisto iba strava

Kazdy den som v posilke a makam o zivot

3 krat do tyzdna chodim behavat aj v zime a to vzdy na maximum

Ak mam cas tak este chodim aj na TH box -
ale to fakt uz iba ked mam cas

A teraz to najdolezitejsie ANI RAZ ZA POSLEDNYCH CCA 6 ROKOV SOM NEBOL CHORY, okrem natrhnuteho oka - co neni infekcia

PS: ani jeden vyzivovy doplnok som nemal

kosa

Peto T,

jeho hlavnov pracov nebol vit C, ale kardiovaskularne ochorenja. nakolko kardiovaskularne ochorenja( a spojene komplikacije) su zabijakom cislo jeden na svete

ja som sa minuly tyzden dala do ''porjadku'' tjez vetsov davkov vit C.
vjac ako 10g.

kosa

alicija,

predpokladame ze tvoja babka sa narodila na rozhrani 19. a 20. storoci.

avt vtedy nebolo, vzduch cisty.

voda nebola chlorovana, meso nejedli mljeko mali mljekove, vetsinu ale pili aj tak kvasne mljeko,
nevedeli co je stres, isli spat so sljepkami. a ovocje a zelenina neboli geneticky modifikovane.

takze logicky ze dlho zila. moja tjez zila dlho jedna aj druha ( 90 potjazne 94 rokov).

ked ale v dnesnej dobe njekto z nas ide na sluzbu, potom ma pohotovost, a vyjde aj tak ze spi 2 hodiny dene...

kaciatko7

bingham, prestan ma laskavo spominat vo svojich prispevkoch (a nielen v tejto teme), nezelam si to. ja ignorujem teba, tak to iste rob aj ty.

bingham

Kosa:

Ja nie som jediny kto ma taky nazor, ze megadavky vitaminu C mozu cloveku ublizit(a su zbytocne), alebo ze rakovina NIE JE BANALNE OCHORENIE

Ja osobne by som to nedokazal povedat cloveku co trpi na toto ochorenie ale vidim ze ty ano a tezaz sa zamysli nad tym kto je KLAMAR