Demencia...a poruchy správania

Príspevok v téme: Demencia...a poruchy správania
mikuša

ahoj, prosím o radu všetkých ktorí majú doma člena, ktorý trpí stareckou demenciou a poruchami správania..
ako to zvládate? spí vám človek trpiaci dušev.ochorením v noci???
nám pustili domov otca z nemocnice..-ale má výpadky pamäte, v noci nechce spať...a stále mám taký čudný pocit, ktorý neviem opísať..-myslíte, že sa nemusím ničoho obávať????
berie inak lieky oxazepam, haloperidol....-máte s nimi skúsenosť? díky za všetky odpovede

Mailen

Dobry den, som psychoterapeut s 30 rocnou skusenostou a najlepsie vysledky pri "neurotickych" poruchach som mala s prirodnym pripravkom MATUZALEM. Velmi pozitivne vysledky,ale treba vyuzit trojmesiacnu kuru. Prestavka jeden mesiac a pokracovat v terapii. Vsetky moje pacienti zaznamenali zlepsenie zdravotneho stavu, Nejde o reklamu(neuvadzam link na vyrobcu),ale len o dporucenie!!!

dree

..ak to nie je v poriadku doma, treba povedat ambuanentnemu psychiatrovi aby zvysil davky liekov, prip. ch zmenil za nieco ine..aby sa aspon trosku vyspal...a ozaj, nema nahodou obrateny denny rytmus?..myslim tym, ze cez den pospava, potom sa mu vecer nechce?..

dree

ahoj mikuša..neviem, čo si všetko citala o alzheimerovej demencii ale treba povedat tolko, za ani lekari nie su vsemohuci..a bohuzial ani v tomto smere..a lieky mozu akurat v tomto stadiu max.zmiernit niektore priznaky ktore s tymto stavom suvisia..

mikuša

není tu nikto dnes večer kto má doma člena rodiny s demenciou?? aby ste mi poradili, ako to zvládate..a aby sme si vymenili poznatky

škoda dree,,,že tu niesi..ozaj...vieš o demencii niečo viac?? a nemáš náhodou skype..alebo icq?

mikuša

niekedy sú poruchy správania horšie, aj agresívnejšie, inokedy to vyzerá ok
má 73 rokov
a najhoršie je na tom to,,že ja mám stále akýsi strach a je mi zle okolo srdca...

mikuša

dree......ta kdeže v Ba....v Prešove,,preto ten jeho stav není asi dobrý
má poruchy pamäte, niekedy sa stane, že nás nepoznáva, dnes dokonca začal spomínať krčmu..a už aj nadával...
a hlavný problém je ten,,,že ho treba neustále strážiť..a neviem ako to máme zvládať?? poradí niekto, kto má doma niekoho s podobným ochorením???
a po nociach nespí veľmi

dree

Koľko má otec rokov? Kde ležal, v Bratislave? Okrem týchto ťažkostí má aj iné, myslím závažnejšie poruchy správania?

mikuša

ahoj dree....haloperidol berie v tabletách,,,v nemocnici mu dávali všetky možné lieky a nepomáhalo nič....
i mi sme uvažovali o ústave,,aj keď na druhej strane je nám ho ľúto..predsa ma obdobie,,,že pozná aj nás..aj vecí....
často spomína na minulosť...a občas rozpráva úpkne z cesty