Tvorba materskeho mlieka

ecsape

Pisem to, co citim...
U nas v Nebojsi je osada, cigani tam ziju v unimobunkach, lebo si vlastne domy rozkradli a spalili. Moja mama vari vo velkom, lebo mysli na romske deticky, par mesacne aj par rocne. Tak im tam obcas prispejeme jedlom, inak maju dve deti jednu horalku na den...

LiankaN

MILA ´´NESEMSE´´ ..... JE NAS VELMI VELA VZDELANYCH ROMOV LEN TO LUDIA NEVIDIA PRETOZE TV,NOVINY,NET SU PREPLNENE CLANKAMI ROMOV Z OSAD .... MILA ESCAPE...AK SI MYSLELA OSADY TAK PIS KONKRETNE BUD TAKA LASKAVA OK? A NEPIS ZE SI NECHCELA NIKOHO URAZIT PRETOZE UZ AJ ROMOVIA SU STUDOVANI,VZDELANI ATD...

ecsape

No ja nemam mlieko lebo nekojim a zabudla som napisat ohladom tych Romov ze cest vynimkam. Jasne ze existuju aj Romovia velmi kultivovani a dokonca vysokoskolsky vzdelani, ale je ich urputne malo a obdivujem tych co sa dokazali postavit na nohy a viest plnohodnotny usporiadany zivot.
Ja som mala skor na mysly tych Romov v osadach, co ziju vo velmi zlych hygienickych i socialnych podmienkach. Tam naozaj male miminka nepatria a je mi ich velmi luto, hlavne ked tam v zime mrznu a castokrat aj hladuju.
Nechcela som sa naozaj nikoho dotknut..

nesemse

Lianka hej, ale kolko vas je takych? Si jedna z tisicov, ak nie viac. Vacsina morgosov smrdi a berie peniaze za robenie deti, vychodene maju dva rocniky ZS. Kolko vas skoncilo vysku?

LiankaN

ESCAPE: prosim ta , nehadz vsetky romky do jeneho vreca a nepis tu kktiny ok ? ze romky zjedia hocico a mielko potom aj tak vizera ....tak dakujem ! vy ´´biele´´ mate ine mlieko ako romky ....ake romky z osad???? Som romka mam 29 rokov a pol rocnu princeznicku mam vystudovanu vysoku skolu a myslim ze ak zena tuz po babe tak sa o seba strara cize ma dobre mlieko je to primitivne no pre teba ESCAPE dufam ze to citas ty prihlupa ´´biela´´ s perfektnym mliekom .... tapne debaty !

escape

Kojaca, ani nejde o to, ale keby boli tie deticky vytrhnute z toho "choreho" prostredia, do prostredia civilizovaneho, vykazovali by omnoho lepsie vysledky v skole podla mna. A Romky zjedia barsco, tak aj to mlieko potom vyzera :)
Inak vyziva mozgu v detstve je velmi dolezita, mozog potrebuje v rannom detstve hlavne bielkoviny- kolostrum a nenasytene mastne kyseliny, aby mohlo fungovat na plne obratky.

ranada

Lusiusa pokial viem tak clovek si vytvara nazor na zaklade toho co nastudoval, nikto mudry nespadol z visne..
Tiez som toho nazoru ze kojit treba a treba so o to pokusat az kym to nepojde, lebo aj to je vecou psychiky, ako vsetko ostatne .-)

Ivka 1

Je to samozrejme vec kazdej maminy,ci chce svoje dietatko kojit alebo nie.Mnohe mamicky by svoje babatka vsak radi kojili a nedari sa.Mamicky mavaju aj poruchy laktacie. Velmi casto je to aj zalezitost psychiky a ak aj mamicka mala v porodnici dostatok mliecka, v domacom prostredi sa zmeni jeho kvalita a babatko je hladne. Vtedy sa velmi casto pristupi prikrmovaniu umelou vyzivou, co je pre babatko pohodlnejsie,lebo sa nemusi tak namahat ako pri sati mliecka z prsnika. Potom zacne prsnik odmietat a prechadza na na umelu vyzivu uplne.Cim vacsia dierka na cumliku od flase,tym skor sa tak stane.Velmi dolezitu ulohu pri tvorbe materskeho mliecka zohrava aj pitny rezim .Zlozenie stravy mamicky by malo byt roznorode aby babetko dostalo vsetko,co potrebuje pre svoj zdravy vyvoj. Tvorba mliecka ,jeho vyzivna hodnota a mnozstvo sa da ovplyvnit aj prirodnymi produktami na bylinnej baze. Obsahuju vitaminy a mineralne latky.