Tvorba materskeho mlieka

quelll

luciusa, tak ked nezdedis tak nezdedis :) Mas smolu.. Len lutujem tvoje deticky, lebo tiez nezdedia. A mimo vsetkeho, nikto tu nedehonestuje nekojene deticky, lubime ich rovnako ako tie kojene, ale tebe taketo slova nic nehovoria, ze princesska??
Len 50% je genetika, ostatnych 50% je vychova, vzdelanie, socialne prostredie, zazemie a v neposlednom rade strava a dokonca aj vnutromaternicovy vyvoj, ale to by si uz vela kniziek musela precitat, aby si nieco take vedela :)))

AdamKrt

Mna len tak recesisticky napadlo, ze ak je to dobre na imunitu, tak obcas si cucnut na posilnenie imunity by nezaskodilo :) Ved aj vcelia materska kasicka je zdrava, tak preco co je dobre pre kojencov, by nemohlo byt dobre aj pre dospeleho cloveka ?

No samozrejme, pri tom ako som zvyknuty napr. vecera, pri takej porcii by bol problem dosiahnut takeho objemu produkcie :)))))

kojaca

adam krt - materske mlieko pokial sa zena stravue dobre ma zastupene vsetky ziviny a je to super pre travenie dojčata, ale to je asi tak vsetko, mozgove bunky si tym nerozsiris, keby to bolo take jednoduche, vsetci romovia by boli brutalne inteligentní :)))

luciusa

ja zas nerozumiem zenam co nemaju vlastné nazory, ale beru za svaté to co si niekde precitaju (vyskumy) to svedci o vysokej inteligencii fakt :D vyskumy, nevyskumy trosku pouzije aj vlastny mozog a poobzerajte sa okolo seba, takým by ani hektoliter nadojeneho mlieka nepomohol k vyssiemu IQ, apropo kojila som dlho, lebo som mlieko mala, ale take taviny by som si nedovolila vypustit z ust ohladom nekojenych deti

AdamKrt

Nemozete cakat, ze materske mlieko je uplny zazrak. Ale dava dietatu vacsiu sancu na lepsi start do zivota. To vsak nic nemeni na tom, ze nadalej dieta je ovplyvnovane genetikou, vychovou, prostredim v ktorom zije, ako sa stravuje dalej atd.

Statistika len hovori, ze z mnozstva zien, ktore koja su ich deti vo vacsine pripadov na tom lepsie, ako tie co neboli kojene.

quelll

Nehadzeme ich do jedneho vreca.
Pravdaze aj ked je dieta kojene a rodicia ich potom napchavaju sladkostami a bielym pecivom, moze byt omnoho nachylnejsie na choroby, dnes je aj strava prechemizovana..

otazka

ja mam dve deticky. starsiu dcerku som horko tazko kojila dva mesiace a druhu nieco vyse dvoch mesiacov.Chcela som velmi, prikladali sme sa poctivo,aj cez horucky a zapalene prsniky, druha dcerenka sala ako o zivot, no mlieka sa mi tvorilo stale rovnako, az to prestalo stacit. Uzivala som aj caje, pila vodu a co ja viem este co. Mladsia este nema ani tri mesiace, ale zeby moja starsia bola zakriknuta, ci nesikovna, neinteligentna a vela chora, to nemozem teda tvrdit. Pravy opak. A mala som kamaratku, ktora kojila dva roky a jej maly bol non stop chory, imunita ziadna. Takze neviem, kde presne je pravda.Urcite je materske mlieko nenahraditelne, ale nemozno vsetky nekojene deti hodit do jedneho vreca, ze su chorlave, neiste, ustrachane a co ja viem co. To je blbost.

quelll

Clap.. moj brat nemohol byt kojeny, kedze mama mala zapalene bradavky a v tej dobe lekari kaslali na nu, chcela velmi kojit... Bol na sunare a cuduj sa, bol taky isty ako ten tvoj prvy syn. Bez mamy ani na krok, malo sebavedomy, teraz ma 24 a stale zije s rodicmi. Takze kojeniu by som to urcite nepripisovala, AJ KED STATISTIKY HOVORIA, ZE KOJENE DETI SU SEBAISTEJSIE...