Problemy so stolicou

Príspevok v téme: Problemy so stolicou
Trinidad

Mám taký problem, ze ked nemozem ist na wcko vo chvili ked mi treba, dostanem dlhodobu zapchu, potom mam casto stolicu malo a pritom vela jem, týžden tak fungujem a potom s adostavia krce a mna niekolkokrat preženie, uz si ani nepamatam kedy som mala normalnu stolicu mam akokeby trvalu zapchu s kuskovitou stolicou, alebo ma poriadne prezenie trva to uz dlho mozno skoro rok

kaciatko7

trinidad, chce to aj trpezlivost, necakaj, ze za 2 dni sa hned vsetko zlepsi, zaklad je upravit stravu a vela cistej vody. mozes popripade pridat nejake cajiky, nemyslim na prehananie, skus napr. pit aj zihlavu, ona je totizto velmi univerzalna, pomoze ti aj pri precisteni.
ak nebudes drzat protikandidovu dietu, tak by si mala aspon uplne vylucit jednoduche cukry, nielen sladkosti, ale aj vsetky vyrobky z bielej muky, zacni jest celozrnne, obmedz aj velmi sladke ovocie, radsej jedz viac zeleniny, no a tie mliecne vyrobky, mlieko, syry atd. tie tiez neprispievaju k spravnemu traveniu.

Trinidad

kaciatko - si zlata dakujem za vycepravajuce info :) vsetko vyskusam, inak si predstav ze mam doma knihu cisto o protiplesnovom stravovani :) o takej kúre tak si ju asi zas prelistujem, ono aj moj jedalnicek je dost divoky pred nedavnom som schudla 6 kg stravovala som sa zdravo a potom som sa rozozrala opat sladke, nezdrave veci atd...a nastali problemy asi som šokla organizmus raz tak potom inak

kaciatko7

psylium len mechanicky ocisti creva, ked budes popri tom pit vela vody, psylium zvacsi svoj objem, vyformuje stolicu a pomoze k vyprazdnovaniu. nikde sa nevstrebe, je to ako taka kefa na hrube crevo (po lopate povedane :)

kaciatko7

Trinidad, ak si sa uz liecila na kvasinky, tak je velmi pravdepodobne, ze tam ta candida je premnozena. inac candida sa v tele bezne nachadza, lenze pri premnozeni sposobuje problemy v celom tele. musis ju dostat pod kontrolu. candidu vyzivuju sacharidy (nielen jednoduche cukry), skus tu protikandidovu dietu. ide o 2-tyzdnovu dietu s vylucenim vsetkych sacharidov, biele maso, ryby, biely jogurt, co najprirodnejsi je v poriadku. jedz vela surovej, varenej, dusenej zeleniny, vela surovej zeleniny, strukoviny, orechy, semiacka, klicky...pi cca 2 litre cistej nebublinkovej vody. tym, ze vylucis sacharidy, tak candidu vyhladujes.
rano si pomel lanove semiacka na kavovom mlynceku, vzdy len na jednu davku, popripade na 1 den, zapi vodou, ja uzivam 3x1 PL, pomaha mi upravit stolicu. mozes popripade zamiesat do bieleho jogurtu. ja tak nerobim, nejem ziadne mliecne vyrobky, lebo ma zahlienuju. skus psylium uzivat po troche, napr. len 1PL po jedle, je potrebne popritom pit vela cistej vody. kazdy den si odstav nejaku zeleninu, pi cca 2dl, pomoze pri prekysleni organizmu, aj na candidu. inac, mala som problemy so striedanim hnacky a zapchy, upravilo sa mi stravou.

Trinidad

kaciatko - nad psyliom som uz rozmyslala len potom ma napadlo ked mi to naklici v crevach a ja budem mat zapchu ci ma neroztrhne :)) inak teraz uz nemam ale v minulosti som sa pol roka liecila na kvasinky na gynekologii mala som s nimi hrozne problemy, mna teraz napadol skor zapal creva, ale tak hlieny ani nic podobne nepozorujem len tu zapchu s hnackou

kaciatko7

ja uzivam probiotika vecer pred spanim s kuskom jablka, obsahuje pektin, ktory pomaha probiotikam vytvorit spravnu crevnu floru

kaciatko7

Trinidad, skus na upravu stolice vlakninu (napr. psyllium), pomlete lanove semiacka, upravit stravu (ak ide o kvasinky, obmedz sacharidy ako take - protikandidova dieta 2 tyzdnova, mliecne vyrobky, trochu bieleho prirodneho jogurtu je v poriadku), vela surovej zeleniny, klicky, cerstve zeleninove stavy...

Trinidad

rad - dik moze byt som zavisla na sladkom a to doslova, uz som si kupila v lekarni aj probiotika som sa uz zlakla ci mi tam nezavadzia nejaky nador, potom si zas poviem, ze na nador by bolo priskoro v mojom veku aj ked clovek nikdy nevie no stve ma to, no skusim si dat nejaku dietku dik