Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Septoplastika

EvaMik

Absolvovala som septoplastiku pred tyzdnom na Antolskej v BA, po operacii skoro ziadna bolest nosa, viac bolela hlava

DavidBed

Ahoj chcem sa informovať, alebo dopátrať k Baši, alebo niekomu čo dýchal len ústami.Chcel by som vedieť ako dlho to takto znášal a či ho to nepoznačilo nejak na jeho mentálnom, či fyzickom zdraví.

DavidBed

Ahoj chcem sa informovať, alebo dopátrať k Baši, alebo niekomu čo dýchal len ústami.Chcel by som vedieť ako dlho to takto znášal a či ho to nepoznačilo nejak na jeho mentálnom, či fyzickom zdraví.

David911

ajjasombol

nechcem ta desit, ale to vyberanie je najbolestivejsie....aspon pre mna bolo(mozno zavici od lekara,...). som si pri tom aj "poplakal" - slzy tiekli prudom. ale zase 5 minut clovek prezije.

Barbora90

Ahoijte, ja som bola na operacii nosnej prepazky a musli pred tromi rokmi v poprade.Vyhybala som sa jej roky, ale moje problemy sa uz nedali znasat, hned ako ma videl primar, povedal, ze nie je na vyber a musim ist. Jednu dierku som mala kvoli krivej prepazke uplne nepriechodnu. Operacia prebehla za hodinku a pol, riesili mi aj musle, prva noc bola hrozna, ale vsetko som prezila Najneprijemnejsie bolo vytahovanie tamponaze z nosa, mate pocit, ze vam vytahuju mozog, ale potom to uz bolo v pohode. Bola som doma na pn dva tyzdne, nesmela som smrkat a aby som sa rychlo dostala z ran a napuchnutia uzivala som wobenzym. Nelutujem, ze som bola na operacii. Konecne mozem normalne dychat a nebyvam uz chora

Cup

Ahojte,,
" 10 x čítať je ľahšie ako 1 x zažiť,," - platí určite asi aj v tomto prípade. Ja som zatiaľ len čitateľ, ale určite to zažijem, lebo môj raťafák to už dlhodobo zjavne nezvláda a čaká ma nejaký podobný zákrok. Aspoň si to myslím, pretože dýcham nosom len za pomoci kvapiek. Rád by som však získal dobré rady a tiež sa chcem dopátrať, či neexistuje aj iný menej bolestný a modernejší spôsob, ako spriechodniť - uvoľniť nosové dýchacie cesty. Sú nejaké náznaky modernizácie, ale vždy to končí mäsiarským zákrokom a poriadnou bolesťou. Nie som sám, komu z toho tuhne krv a to stačí prečítať dve-tri fóra. Tak tiež nie som bojko, ale snažím sa pokoriť tento problém a opatrný som skôr zo zdravotných dôvodov. Za každú dobrú informáciu, prípadne dobrú radu pekne ďakujem.

Miro1111111111

Zdravím, ja som bol tieš rád, že ma nič neboli ani jedenie nieje problém, lenže to trvá 1-2 dni po operácii. Až potom príde bolesť a skutočný opuch a to aj prednej časti zubného chrupu(to je u mna najbolestivejšia časť). A to som ešte počas prvej noci stihol kvalitne prechladnut kedže som dýchal iba ústami(teploty, bolesť svalov, hlavi...).

Odporúčanie:

- počas noci stále zvlhčovať ústa (najlepsie teplí čaj v nemocnici ho majú)

- veľa piť

1-2 dni po:

- pripraviť si lieky proti bolesti

- veľa papierových vreckoviek

- nefúkať nos aspoň silno nie

- občas si vypláchnuť nos sprejom alebo roztokom čo ti povedia v nemocnici

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Septoplastika - Fórum - ZDRAVIE.sk