Hadanka: v kom je problem, vo mne alebo v rodicoch?

Príspevok v téme: Hadanka: v kom je problem, vo mne alebo v rodicoch?
kvietok17

Ani neviem ako a cim zacat. Predtym som nemala takyto problem, a neviem ci prisiel mojim vekom (mam 17) teda prichodom ovela silnejsej tuzbe po vacsej slobode a mensej zavislosti od rodicov a vadi mi to vacne prikazovanie a zakazovanie alebo je to hlavne chyba v mojich rodicoch. Urcite z ich strany nie je vsetko okej, pretoze k rovesnikom sa takto nespravaju a nemozem povedat, ze ich rodicom na nich zalezi menej.

Napisem zopar prikladov, aby ste lepsie chapali. Tak napriklad, co sa tyka ucenia. Mama sa ma neustale pyta, ci uz som naucena, ci mam vsetko a mnoho krat ked naozaj NIC nie je treba do skoly, a ja sa chystam vonku, tak jej az musim precitat rozvrh a uistit ju, ze naozaj nic nie je. Nepoviem nic, ak by to robil rodic dietata ktore skolu flaka, neuci sa alebo ma zle znamky. Ale ja niesom ani jeden z tychto pripadov. Alebo ked chcem ist vonku stale mi pripomina, ze preco si nepozriem veci ktore sa treba ucit priebezne aby som nemala potom zrazu vela ucenia, a proste pouziva to ako zamienku proti tomu aby som nesla von. Pritom vsak vidi ze raz za cas si tie veci pozriem. Irituje ma ze do vsetkeho sa mi stara. Nie som neschopna, nie som hlupa aby som si svoje povinnosti do skoly nevedela rozlozit sama. Iny priklad. Zoparkrat sa vecer cez pracovny tyzden stalo(cez vikendy je to viacmenej okej), ze mala som chut pozriet si este film v telke alebo pobudnut na pocitaci, okolo tej 10tej. Ale mama ze vypnut, ze potrebujem vela spanku lebo mam slabu imunitu. Imunitu mam slabu uz asi pol roka a spanku mam dostatok, cele prazdniny som spavala aj viac ako 12 hodin a zmena ziadna. Takze tam asi pes zakopany nebude..Oco zas ze jeho vyrusuje svetlo, a zacal byt nervozny. Tak som sla spat. Ale nie je to smiesne? Preco by som si dokelu nemohla pozriet film..ved o chvilu mam 18, niesom ziadne male decko. Mimochodom, ak by slo o ucenie, urcite zostat hore mozem :)

Tiez som si zaumienila, ze chcem nejaku tu brigadu na piatky al. vikendy, nech nepytam stale peniaze od rodicov ked idem sadnut niekam do baru. Oznamila som to mame, ktora hned na mna vybehla ze co bez nej si o takom rozhodujem, ze kedy sa budem UCIT, a ze aku brigadu. Noa ja ze v bare obcas pomahat, casnicku alebo barmanku. Naco vyletela este viac so slovami ze nebudem robit stetku zo seba, ktoru budu chlapi ocumovat. To som zostala uz vazne zaskocena. Stetku. Opat, nie je to smiesne? Najhorsie je, ze naozaj som bola z toho napadu natesena a skutocne chcem taku pracu robit a nemat prazdne vrecka . Lenze opat, milionpatsto protiargumentov zo strany rodicov. PODOBNE AKO NA VSETKO CO SKUTOCNE CHCEM ROBIT POMIMO UCENIA A SKOLY. A to zas podotykam niesom lajdak.

Podobne pripady sa opakuju pravidelne.

Tak by som chcela pocut vas nazor na vec.A ked si myslite ze odovodnene sa hnevam tak aj poradit co robit. Lebo ja uz vazne pocitujem bezmocnost. A neviem to s nimi ani prediskutovat, pretoze moje argumenty sa rovnaju nule a citujem pokial zijem v ich domacnosti, budem robit to, co oni povedia.

kvietok17

jajkafr-V prvom rade dakujem za precitanie aj odpisanie:) Jedinacik nie som , mam mladsiu sestru, som z velkeho mesta a naozaj nic zle sa o mne dozvediet nemohli, klebety sa tuna velmi nesiria. Rozpravat sa s nimi rozpravam, nemame navonok zly vztah, ale..je tam prave to ale o ktorom som pisala. Alebo este ma napadla jedna vec. Rodicia planuju dovolenku k moru na dalsi rok, ale plne som nou pocitaju. To uz budem mat dobrych 18. A viem, ze ked odmietnem ist, zase sa doma strhne hadka, ze ako to, co je na tom ist s rodicmi, ze ma nemozu nechat samu doma... A vychadzat v ustrety len preto, aby boli oni spokojny a ja zatinala stale zuby sa mi uz nechce.

jajka001_

no ja to celkom chapem, vies robit v bare, casnicku, to naozaj nie je nic moc, asi nechce aby si sa dostala do zlej spolocnosti. keby si si nasla brigadu inde, tak by asi takto nereagovala. s tym kontrolovanim to mozno prehanaju, ale ak si jedinacik, je to pochopitelne.

jajkafr

ahoj kvietok
kde je chyba neviem nepoznám ťa osobne. Si jedináčik?
Možno tvojim rodičom vadí partia, s ktorou chodíš von. Možno sa dozvedeli od klebetných babiek v meste alebo dedine kde bývaš čosi čo sa im nepáči.
Skús s nimi viac rozprávať.
Ja osobne som to čo ty opisuješ nezažila. S mojimi rodičmi vychádzam veľmi kamarátsky o všetkom sa s nimi rozprávam vedia takmer o každom mojom kroku o každom mojom prehrešku či úspechu. Ak poviem, že niekam idem alebo niečo tak bez slov môžem. Teraz mám už 20, ale iné to nebolo ani keď som bola mladšia. S príchodom na strednú mi dali viac voľnosti. Zo začiatku mi normálne chýbalo to ich už je veľa hodín zajtra vstávaš do školy choď do postele. Teraz sa ma síce tiež opýtajú či už nejdem spať keď je 22:00, ale keď som hore oprávnene to znamená mám rozpozeraný film alebo sa učím tak ma nechajú.
Tvoji rodičia ti chcú len dobre. Tie ich príkazy a zákazy niesú preto, žeby ťa nemali radi, ale sú preto, že ťa majú veľmi radi a chcú ťa ochrániť pred všetkým. Ukáž im, že vieš byť samostatná. A hlavne viac sa s nimi rozprávaj to robí zázraky ver mi. Bude to možno trvať dlhšiu dobu kým si k sebe nájdete cestu, ale potom to bude super. :) Držím palčeky