Mám 16 a pol roka a chcem schudnúť tak, že nebudem jesť po 17:00 schudnem tak?

Príspevok v téme: Mám 16 a pol roka a chcem schudnúť tak, že nebudem jesť po 17:00 schudnem tak?
ivana44

Kto má s týmto nejaké skúsenosti prosím napište tu. Ja mám 16 a pol roka, 160cm a 60 kg a chcela by som zhodiť 7 kg myslíte že to takto dokážem? nejedavám biele pečivo možno si ho občas dám ked iné nebude na výber a obmedzila som sladkosti a nebudem jesť po 17:00 už to takto dodržiavam 3 dni je to málo ale zatiaľ mi to celkom ide. Prosím za radu. Dakujem...:-)

jajkafr

ahojte čítam tu rôzne názory. Keď som bola dieťa bola som obézna. Pri výške asi 165 cm som vážila 72-73kg. Čo je veľa a to som mala nejakých 12-13 rokov. Od mala som trpela tým, že sa mi deti posmievali, že som tučná. Veľmi ma to trápilo, ale sama som nevedela ako schudnúť, ako dosiahnuť postavu aspoň akú takú. Keď som mala 13 ochorela som a vzali ma do nemocnice. Nasadili mi diétu č. 8 čo je redukčná čiže na chudnutie. Strava v nemocnici vyzerala asi tak, že som dostala raňajky, na desiatu nejaké ovocie, obed a večera o 17:00. To bolo všetko. Po týždni som mala o 2,5 kg menej. Po príchode z nemocnice si to moje okolie všimlo a čo viac treba 13-ročnej pubertiačke :) Začala som sa takto stravovať aj doma. Jedla som všetko. Sladké, slané samozrejme len toľko čo som vládala. Večera bola o 17:00 a potom len čistá voda. Tiež som prešla z vody so sirupom na čistú vodu nejak mi prestala chutiť sladká voda. Inak sladké ani veľmi neobľubujem sladké jedlá celkom áno, ale sladkosti ako také to musím mať obrovskú chuť :) Sem-tam som si dala čosi malé aj po 17. ale to bolo minimálne. Za 2 roky sa mi podarilo schudnúť 12 kg. Nastúpila som na strednú školu ako iný človek. Známy sa ma pýtali ako som to dokázala. Pred maturami som pribrala 5 kg, ale tieto prázdniny sa mi podarilo zhodiť 3kg tým istým spôsobom :) Takže teraz mám 20 rokov a pri výške 168 cm vážim 62 kg.
Nie som športovec, pretože športovať veľmi nemôžem lebo kvôli štúdiu na to nemám čas. Takže stačí večerať o 17:00 neprepchávať sa a vedieť si povedať kedy mám dosť a nechať na tanieri aj poslednú lyžičku jedla keď nevládzem :)
Držím palčeky ivana44

_lucia_

Ako mozes tvrdit, ze schudnut sa da iba pohybom? V prvom rade treba zmenit zlozenie stravy a popritom nejaky pohyb. Mi nevrav, ze mozem jest slaninu, sladkosti a neviem co, ale staci cvicit a budem stihla. Ale ja sa nechcem hadat, kazdy nech skusa na sebe. A ja som nedietovala, len som zacala jest zdravsie.

karioll2

lucia
mozno keby si dala na odbornikov,alebo popremyslala,zistila by si,ze schudnut s da iba pohybom.
ak sa chudnutim mysli ubytok tuku
ale ty evidentne mas na mysli ubytok svalov sposobeny dietami

baletka

halusky pri diete?? tak to urcite nie:)
rizoto je fajn alebo potom nejaka zapekana zeleninka, ryza, kuracie maso..

_lucia_

Aj ja som tak schudla, ze som po 18.00 nic nejedla, ale zmenila som aj jedalnicek. A necvicila som vobec. Tak je hlupost, ze bez pohybu to nejde. Staci zmenit stravovanie. Mozno ti co chcu schudnut 20 - 30 kil, tak ten pohyb je potrebny, ale pokial ide o zhodenie len par kil...Ale zase netrvdim, ze netreba sportovat, len nie kazdy ma na to podmienky a cas, alebo nemoze zo zdravotnych dovodov.

pussa 262

ake jedla -varene su vhodne pri diete?napr halusky s kapustou,rizoto...a co este tomu podobne?

a take francuzke zemiaky su dost kaloricke?alebo niesu vhodne pri chudnuti?

klary

moja skusenost
Mala som vtedy 20, hravala som basketbal, teda hodne sportu. Na lyzovacke som mala uraz, taky, ze som nemohla chodit 3mes. Bala som sa,ze priberem a tak som nejedla od 5.hod. Za mesiac som schudla 2 kg, a pritom som sa doslova nehybala.