gastrofibrioskopia, roblili vam ju?

Príspevok v téme: gastrofibrioskopia, roblili vam ju?
[zruseny1]

ahojte...
mam taky problemik s vyrazkami ktore su posledne dva mesiace uplne neznesitelne..nikdy som taku hruzu na tvari nemala, zapalene, opakujuce sa na tych istych miestach na licach a pod ocami a vobec sa to nehoji... testy odbery a vytery zo vsetkeho mozneho mi vysli v poriadku, ziaden helico ani nic, vobec nic ...mam iba nejaky slabulinky zapal v tele... kde to nevie nikto
tak mi obvodna navrhla gastrofibrioskopiu... ja by som sa aj na to dala.. cert to ber, budu aj horsie veci, len ma zacali doma odhovarat ze to nevydrzim, vraj je to dobre neprijemne...
chcem sa spytat, ako dlho to priblizne trva a ci je to ozaj take strasne ako sa vravi

bingham

holka ako ty to nezvladne ??? tak si ma teraz sklamala :)

teraz vazne je to neprijemne, ale zvladnes to... karioll ti dobre radil

delphia

gastroskopiu som absolvovala uz 4x. nic hrozne. v pohode sa da prezit. samotne vysetrenie v zaludku mozno netrva ani minutu.

[zruseny1]

no...statocne hlasim, ze to vzdavam :( mozno keby som sem nepisala predtym, niekedy je lepsie nevediet... ach jaj... kurniiiiiik...

karioll2

ved o to ide,ze musis na 4 krat prehltnut tu hadicu,preto musis dychat nosom.
mne to robili par krat a ja mam alergiu na mesocain,cize bez umrtvenia a to je des!!!
hlavne sa nesmies stresovat,aj tak si nepomozes a stale mysliet na to,ze nosom musis dychat
a teraz su uz tensie hadice,mne to robili prvy krat pred 20 rokmi a naposledy pred 2 a ten rozdiel je znacny

[zruseny1]

oki... byt v klude, dychat cez nos ( kurnik, bude ma lakat dychanie ustami :D ) nehybat sa... ale ved to nejde!
inak moment! ta hadica, ano chapem, ide dnu, ale nieco musim predtym prehltnut? lebo ak ano, tak to bude problem, ja neviem ani vacsiu tabletu

adnimir

mariaa gaster- je po lat. zaludok, fibroskopia- je ohybna hadica s optickym zakoncenim. takze ak by sme posudzovali podla nazvu, tak je to vysetrenie zaludka ohybnou hadicou. ale inac je pravda, ze sa fibroskopom moze vysetrit az dvanastornik a zaciatok tenkeho creva ak treba