Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zrazanlivost krvi pri zvysenom CRP

Príspevok v téme: Zrazanlivost krvi pri zvysenom CRP
mirunka112

Dobry den, viete mi niekto poradit? Otec ma problemy so zrazanlivostou krvi, preto uziva injekcie na jej riedenie (Clexane). Prekonal uz plucnu (r. 2006) a brusnu emboliu (r.2009). Je po operacii tenkeho creva a nasledne nato po operacii v dosledku hernie a zrastov na tenkom creve (obe operacie uskutocnene tohto roku). V sucasnosti ma zvysene CRP a stazuje sa na bolesti brucha, najma v oblasti criev. Je mozne, ze pri zvysenom CRP mohlo dojst k vzniku dalsich tromboz v oblasti criev? Po roznych lekarskych vysetreniach (USG, RTG etc.) sme nedostali ani pozitivnu ani negativnu odpoved. Jednoducho nam ziadny lekar ani nepotvrdil ani nevyvratil, ci sa tam nejaky tromboz nachadza alebo nie... Vopred vam dakujem za informacie, resp. za vasu radu.

RNG

inac heparin a vyrobky z neho je tiez len enzym vyrobeny z prasacich criev.
Heparin sa ale neda podavat oralne, lebo ho znicia zaludocne kyseliny.
Okrem toho sice je antikoagulant, tj zabranuje zrazaniu krvi, ale nerozpusta zrazeniny uz vytvorene. To iste plati aj na patentovane vyrobky z neho vyrobene, vcitane tu menovanych injekcnych foriem:Clexane, Fraxiparine, Fragmin.
Ucinnejsie su priamo do ciev vstrekovane enzymi, ktore rozpustaju tromboidy(thrombolyticke=fybriolyticke)xco je niekedy potrebne okamzite

* streptokinase
* urokinase
* alteplase (recombinant tissue plasminogen activator or rtPA).
* reteplase
* tenecteplase

Ale ako vzdy, prevencia je najlepsi pristup proti krvnym zrazeninam a ta sa da najjednoduchsie a najlacnejsie spravit prave prirodnymi doplnkami, ktore sa daju brat neobmedzene dlho, podla potreby.

RNG

Proti privysokej zrazanlivosti krvi v tele pracuje telesnu enzym plazmin. Kto ho ma primalo alebo privela enzymu antiplazminy, moze mat problemy s vytvaranim fdibrinovych vlakien a zrazenin=trombusov, ktre mozu zapchat cievy a spsobit nedokrvenie koncatin, organov a pod, v pripade srdca sa to nazyva infarkt.
V prirode sa nachadzaju tiez rozne enzymi s podobnymi vlastnostami, ako plazmin. Dokonca 2 z nich su dnes bezne potravinovce doplnky, ktore mozno brat oralne(ako kapsule) a to su nattokinaza a serrapeptaza.
Nattokinaza riedi krv, posobi antikoagulacne a fybriolyticky, tj rozbusta krvne zrazeniny. Intenzivna davka je 3x2000 FU.
Jedna sa o enzym vytvarany kvasnou kulturou natto, ktora je v natto kvasenej soji, beznej prilohe Japoncov k jedlu.(inac natto kvasena soja smrdi ako olomoucke syrecky=kvargle a jedia ju len Japonci, ja som to skusil, ale nebol som schopny to zjest, zrejme sa s tym treba narodit...)
Nattokinaza zaberie asi po dvoch hodinach a ucinkuje 6 az 8 hodin v cievach a rozpusta zrazeniny a vlaknove fibriny, ktore pokryvaju steny ciev a znemoznuju rychly prestup kyslika(europsky syndrom prilisnej zrazanlivosti krvi)
www.drdavidwilliams.com
www.pureprescriptions.com
www.webmd.com

Mam to aj osobne vyskusane na viacerych clenoch rodiny na riedenie krvi(staci 2x1000FU denne)
aj na sebe, ked som si odblokoval zapchatu cievy niekde v clenky a noha mi zacala fialoviet, zobral som 4c2000 FU, za niekolkom hodin mi to pekne zruzovelo a pre istotu som bral aj par dni po tom aspon 1 kapsulu denne(2000FU)
Vzdy, ked cestujeme dlhsie lietadlom zoberieme tesne pred leto mattokinazu, aby sa nam nevytvorili za dlhe hodiny sedenia zrazeniny v nohach, co sa stava dost casto.
Predtym sme brali bromelain, aj ten pomaha, hoci nevie zrazeniny priamo rozpustit, ale znizi pravdepodobnost ich vytvorenia.
Boxeri ho pouzivali uz davno na zrychlenie hojenia a odstranovanie modrin.

jajkafr

karioll2
pochopila som, že si to ty :)
a teraz som asi pochopila aj to čo si napísal :) tak sorry :) a prečo ťa admin zrušil? ak nechceš písať tu môžeš na mail

karioll2

janka ved ja viem,preto som to napisal.uz sa na mna nepamatas ci co?
si nepochopila,ze karioll2 je karioll,ktoreho admin zrusil?

jajkafr

karioll2
ja to poznám z praxe. V nemocnici sa stretávam s kde čím. A väčšinou som sa stretla s tým, že ľudia berú celú dobu antikoagulancia injekčne. Ale teraz sa už postupne prechádza aj na tabletkovú formu ako u koho. Tabletková forma je lepšia pre pacientov, pretože prehltnutie tabletky nebolí :). Ale ako vravím je to iné u každého pacienta

jajkafr

karioll2
v niektorých prípadoch lekári nechávajú antikoagulanciá podávané subkutánne (Clexane, Fraxiparine, Fragmin...) po celý čas potrebný na liečbu. Nie vždy sa prechádza na tabletkovú formu.
mirunka112
CRP je C-reaktívny proteín. Ak je zvýšený značí to o zápale v tele. Ak má tvoj otec bolesti brucha možno má nejaký zápal v brušnej dutine.
Zvýšené CRP nieje pri výskyte trombov. A keďže tvoj otec užíva Clexan tromby by sa u ňho objaviť nemali.
Podľa mňa je potrebné nájsť miesto, kde je zápal a tento zápal vyliečiť, tým sa zníži aj CRP.

karioll2

v zasade crp je zvyseny pri bakterialnom zapale,ale samozrejme aj pri infarkte,systemovom lupuse a pod.
nechapem,kde je problem,ved urobim hemokoagulacne vysetrenie,vysledky su za hodinu a viem,ci ma trombozu.
ale ked berie clexane,co sa mi zda dost divne,ale ok nemal by ju mat.
nepoznam pripad,co by bral clexane dlhsie ako tyzden,potom sa predsa prechadza na tabletkovu formu heparinu,cize warfarin,orfarin

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zrazanlivost krvi pri zvysenom CRP - Fórum - ZDRAVIE.sk