AKY JE ROZDIEL MEDZI - MAT RADA A LUBIT

titi...

Podľa mna ľubiť niekoho,to je ked som zaľubená.Mať niekoho rád to je už hlbší cit,to už nie som po uši zaľubená,no pritom toho partnera jednoducho mám rád.Napr.po 17 rokov manžeľsta toho svojho ja osobne mám rada.Mať rada môžem nielen svojho partnera ale aj ľudí okolo seba.Príbuzných,známych,atd.Aspon u mna je to tak.

1988

My si okrem "lubim ta" hovorime s priatelom aj "mam ta rad", v zmysle ze je to aj viac ako laska,je to take hlbsie,ze je nam spolu fajn. A pride mi to obcas krajsie ako lubim ta :)

alzbee

Mne na zaciatku vztahu vravieval, ze ma ma rad, potom, ze ma lubi, urcitu dobu ma miloval a nakoniec to opat sklzlo do toho, ze ma ma rad a teraz uz spolu nie sme:( ale viem, ze ma ma stale rad a tak isto aj ja jeho...moj nazor nato je taky, ze ked sa dvaja lubia, tak tam patri to slovicko lubim ta alebo milujem. Mat rad sa uz odklana od lasky a skor sa to hodi hovorit niekomu, s kym nam je fajn, ale laska tam zrejme uz nie je, respektive este to nedozrelo do lasky, ked je to len zaciatok vztahu...tolko moj nazor:)

ramirka

daj mu cas..mne tiez priatel velmi dlho hovoril "len" mam ta rad ale ja som bola stastna aj za to a nezamyslala som sa nad tym, az jedneho dna prislo aj slovko lubim ta:)